Прошу проаналізувати схему опалення будинку

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем tarfot, 11 січ 2015.

  1. tarfot

    tarfot Стажер

    Повідомлення:
    13
    Симпатії:
    2
    Прошу проаналізувати систему опалення будинку. На даний час придбано котел Viadrus D5 25 Кв, Акумулюючий бак Drazice Nado 500/100v2, Ладдомат 11-30.
     

    Вкладення:

  2. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    tarfot, Це вже діюча система опалювання ?
    Чому циркуляційний насос керується датчиком температури димових газів, а не датчиком температури рідини на виході із котла ?
     
  3. tarfot

    tarfot Стажер

    Повідомлення:
    13
    Симпатії:
    2
    Ні система опалення ще не діюча. Планується її встановлення найближчим часом в новобудові.

    Цікаве запитання.
    На мою думку тому що димохід нагрівається та охолоджується швидше за рідину на виході із котла. Основною функцією керування даного циркуляційного насоса являється його своєчасне відімкнення після згоряння палива.
    У разі якщо встановити датчик температури рідини на виході із котла, то в такому випадку, після згоряння палива вода ще буде циркулювати між акумулюючим баком та котлом (в охолоджуючий котел буде поступати гаряча вода з бака). Тобто котел буде охолоджувати (розряжати) аккумулюючий бак.
    Що стосується температури води на виході із котла то вона зміниться (стане меншою за 63С (термостат Ладдомата) лише тоді коли температура в баку стане меншою за 63С.
    Якщо є інші думки, буду радий їх почути.
     
    Останнє редагування: 12 січ 2015
    satok та Энки подобається це.
  4. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    tarfot, не знаю як у Вас будуть прокладені труби від ТК до ТА , тому може бути такий варіант - коли буде виключено насос через зворотній клапан буде відбуватись природня циркуляція( ТА-Зв.Кл.-ТК-ТА ) і охолодження ТА ?
     
  5. tarfot

    tarfot Стажер

    Повідомлення:
    13
    Симпатії:
    2
    Метою встановлення зворотнього клапана - і являється здійснення природньої циркуляція між котлом та акумулюючим баком у разі вимкнення електрики, а також у разі поломки насоса.
    Тобто, в разі відключення електрики котел, на мою думку, не закипить. Це в якійсь мірі й буде являтися засобом безпеки.
    Що стосується охолодження ТА у вищезазначеному випадку то я з Вами згідний. Однак, це буде відбуватися лише при відсутності електрики та при поломці насоса. Разом з тим, ця природня циркуляція буде здійснюватися до моменту стабілізації температур між ТК та ТА (температура в ТА впаде лише не декілька градусів, а можливо ще й підніметься, якщо в котлі на момент відімкнення електрики та зупинки насоса було достатньо палива).
     
    Останнє редагування: 12 січ 2015
  6. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.306
    Симпатії:
    1.140
    Адреса:
    калуш
    я б поміняв акумулюючу ємність.обв"язку котел - ємність таку б і лишив,замість ладомата використав триxодовий.дешевше і не менш надійно.
     
  7. tarfot

    tarfot Стажер

    Повідомлення:
    13
    Симпатії:
    2
    Декілька питань по схемі опалення будинку:

    1. Чи буде виконувати свою функцію фільтр встановлений після триходового клапана Ладдомат, враховуючи висоту його розташування?
    Якщо так, то можливо необхідно встановити також фільтр над триходовим клапаном Ладдомат?
    Або можливо необхідно встановити один фільтр між триходовим ктапаном та Ладдоматом?
    див.Схема
    --- добавлено: 12 янв 2015 в 16:38 ---
    2. Після аккумулюючого бака розводка труб до колектора пеплої підлоги та колектора радіаторів здійснюється трубою ППР діаметром ДУ 40. Чи можливо замінити їх трубами ППР меньшого діаметра, наприклад ДУ 32 чи 20?
    Чи не вплине зменшення діамерту труб на функціонування системи опалення?
    див.Схема
    --- добавлено: 12 янв 2015 в 16:39 ---
    3. Враховуючи, що між аккумулюючим баком та двома колекторами встановлено два циркуляційні насоси, чи не будуть вони один одного "передавлювати"?
    Можливо в даному випадку необхідно встановти перед колектором теплої підлоги зворотні клапани? див.Схему

    Якої потужності насоси порадите встановити на колектор теплої підлоги та колектор радіаторів? Чи обовязково в даному випадку встановлювати насоси однакової потужності?

    Буду вдячний за відповіді.
     

    Вкладення:

    Останнє редагування модератором: 20 січ 2015
  8. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.306
    Симпатії:
    1.140
    Адреса:
    калуш
    зворотні клапани потрібіні біля обоx насосів,але лиш для тогго,щоб уникнути паразитноі циркуляціі через контур радіаторів,чи теплоі підлоги.взагалі краще до змішуючиx вузлів пускати мідь діаметр 28
    --- добавлено: 12 янв 2015 в 16:49 ---
    на радіаторний контур також я б поставив триxодовий.у міжсизоння жаркувато буде)))
     
    Останнє редагування модератором: 20 січ 2015
  9. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    В мене перед насосом стоїть фільтр . Щоб не грівся насос змінив сіточку фільтра на сіточку із більшими отворами .( вузол підмісу в мене відсутній )
     
    tarfot подобається це.
  10. tarfot

    tarfot Стажер

    Повідомлення:
    13
    Симпатії:
    2
    Що Ви мали на увазі паразитноі циркуляціі через контур радіаторів, чи теплоі підлоги?

    Тобто внутрішній діаметр труб від ТА до колекторів можливо зменшити?

    На радіатори планую термоголовки.
     

Поділитися цією сторінкою