Саморобний двоконтурний бойлер

Тема у розділі 'Водонагреватели', створена користувачем DINAMIT-UA, 30 гру 2014.

  1. Chikago

    Chikago Стажер

    Повідомлення:
    18
    Симпатії:
    11
    Ну і як враження від роботи? Заплутався в "хронології" Вашої побудови. Я правильно зрозумів - апарат з нержавійки вже другий рік у роботі? Як ведуть себе теплообмінники такої простенької конфігурації? Чи не занизький КПД?
    Чому питаю: восени придбав газогенераторний котел, але досі ще не встановив, бо маю вдома тільки систему "теплих підлог", а якщо я правильно розумію специфіку мого котла - його "робоча"температура буде непридатна для "теплої підлоги" і мені потрібен теплоакумулятор для накопичення нагрітого теплоносія, а від нього вже мудрити систему "підмішування" для теплої підлоги. Ну а якщо вже починати робити щось - хочу передбачити можливість:
    - гріти воду для побуту;
    - зарезервувати ще один контур - для експериментів з геліосистемами.
    І все це підключити паралельно до працюючого зараз двоконтурного газового "дідуся" Вайланта.

    Чи варто зв"язуватись з спіральними, або якимись іншими теплообмінниками, бо прийдеться самому все реалізовувати, а практики виконання таких робіт немає - в нашому "селі" вже давно нема підприємств, до яких можна звернутись для виготовлення складних(відповідальних) елементів, а домашні майстри "загнуть" таку ціну, що дешевше буде купити готову систему під ключ у Європі.
    Хотілося б якихось цифрових показників - різниця температур між контурами, яка потужність котла і кількість відібраного тепла на опалення і водопостачання і т.д.
     
  2. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Так бойлер працює вже два роки. Роботою бойлера Я задоволений. В теплообміннику важливо не конструкція теплообмінника , а його площа передачі тепла. Чим більша площа теплообмінника-тим швидше нагрівається вода у бойлері за одиницю часу. Свою конструкцію бойлера робив для системи з природньою циркуляцією. Температура в бойлері така сама як на газовому котлі. Якщо буде потрібно у бойлері більш гарячішу воду , то можна прикрити кран 4 на обратці системи опалення ( дивіться схему, пост 3 ). Але мені завжди вистачало тієї температури гарячої води що була на газовому котлі для системи опалення.

    Система опалення - природня цируляція , приблизно 260-270 літрів води.
    Будинок площею 70 м2.
    Газовий котел - Данко 10 г , 10 кВт.
    Річний розхід газу - в межах 2200 - 2300 м3 газу. ( статистика за останніх три роки )
    робоча температура на котлі - 40-45 градусів ,якщо мороз нижче -20 то на котлі 50-55 градусів.
     
    AlexVin подобається це.
  3. AlexVin

    AlexVin Майстер

    Повідомлення:
    67
    Симпатії:
    31
    Адреса:
    Украина, Винница
    Привіт земляк! Я тут теж потилицю чухаю, з приводу бойлера. Ще поки мрію назбирати грошей та й купити, але боюсь не наздожену. Ти приблизно рахував, у що обійшлось твоє чудо з роботою з усім (проволка, аргон, електрика...), ну хоча б приблизно? Бо якщо що, то прийду за допомогою... :)
     
    Останнє редагування модератором: 21 січ 2015
  4. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Привіт AlexVin, не знаю, яку конструкцію ти задумав . Якщо робити саморобний бойлер і купляти всі матеріали, то це вийде дорожче, чим купити заводський бойлер косвенного нагріву.
    Тепер по моїм витратам ( ціни за 2013 рік ) -
    - Круги на болгарку 1,6х180___________10 шт х 8 грн = 80 грн
    - Сварочна нержавіюча проволока ER-308L _____1 кг = 130 грн
    - Заправка балона аргона__________________1 шт = 130 грн
    - Резьби нержавіючі 1/2 " дюйма________2 шт х 8 грн = 16 грн
    - Резьби нержавіючі 1 " дюйм__________4шт х 15 грн = 60 грн
    - Лист оцинковки 2500 х 1250 х 0,8 мм________1 шт = 60 грн
    - Мінеральна вата 1000 х 600 х 50 мм__________6 шт = 60 грн
    - Труба нержавіюча (харчова) Ф 88,9 х 2,5 мм__3 метра = 650 грн
    - Лист нержавіючий (харчова) 2500 х 1250 х 2 мм_1 шт = 1750 грн
    - Загіб листа на вальцях в трубу , на підприемстві__1 шт = 80 грн
    - Електроенергію не рахував.
    --------------------------------------Всього витрачено коштів = 3016 грн (без електрики )
     
    Останнє редагування: 21 січ 2015
    Vasil77 подобається це.
  5. N_N_N

    N_N_N Новачок

    Повідомлення:
    6
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Киев
    У мене питання. Якщо температура гарячої води - 45-55 то яка на практиці максимальна продуктивність бойлера - як швидко вода досягає такої температури, скільки води можливо підготувати и за який час ?
     
  6. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Об'єм бойлера 92 літри, гарячої води якого для нашої сім'ї завжди вистачає. (душева , умивальник ,мойка на кухні )
    N_N_N, досліджень не проводив, але заради цікавості потрібно буде колись провести.
    ( перекрити обратку системи опалення і включити газовий котел на нагрів тільки бойлера , заміряти температуру води в бойлері до і після нагріву і за який час відбувався нагрів. )
     
  7. Іван Добуш

    Іван Добуш Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Україна
    Простіше використати не новий електричний бойлер, виставивши два контури з мідної труби.
     
  8. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Іван Добуш, Опишіть свою ідею ( монтаж мідної трубки у заводський бойлер ) можливо комусь згодиться.
    І щоб цей бойлер можна було підключити до системи опалення з природньою циркуляцією.
    ( бажано з кресленням , тоді легше буде зрозуміти вашу ідею )
    добавляю фото звичайного заводського бойлера

    untitled.png
     
  9. serg2009

    serg2009 Стажер

    Повідомлення:
    29
    Симпатії:
    1
  10. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Поставити декілька таких радіаторів щоб була більша площа теплопередачі , буде швидше нагріватись вода.
    На фото, з якого металу зроблено радіатор ?
    Треба враховувати з яких матеріалів робите бойлер і теплообмінник, щоб не вийшла "гальванічна пара" .
     
    Останнє редагування: 9 кві 2015

Поділитися цією сторінкою