Вирощую гусей

Тема у розділі 'Живность', створена користувачем Вомбат, 25 гру 2014.

  1. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Сьогодні привезуть 10 каченят. Башкирок. А через 4 дні, 15гусенят, Сірих.
    Наготував дерев"яний ящик 130 на 90 см. Приготував перегородку, щоб ділила ящик впоперек.
    А може, їх можна утримувати разом, десь 15-20діб? Корм одинаковий, а чи не буде антагонізму?
    Сам думаю тримати окремо, а може, хто має досвід спільного утримування?
     
  2. КОРА79

    КОРА79 Майстер

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    80
    Адреса:
    КАРПАТИ
    Гуси - то маленька корова і можуть жити літом практично на одній траві з невеликим додаванням зерна. Весною у племінний сезон обовязково давати овес+пшениця. Один гусак обслуговує 3-4 самки. Якщо гусак немає "ножниць" то він моногамний і любить тільки 1 гусочку . Спарюються наводі а без води яйця можуть бути безплідні. Якщо забирати регулярно яйця то будуть нестися довго а якщо залишати в гнізді то вони нанесуть певну кількість і сядуть. Молоді гуси швидко починають нестися - в лютому а старі - у квітні. У мене в минулому році гуска почала нестися 28 січня а закінчила 28червня і через день без перериву неслася а потім сіла на яйця.
    --- добавлено: 21 кві 2016 у 00:18 ---
    Змаленьку давати різану цибулю і не треба ніяких прививок
     
    Останнє редагування модератором: 28 кві 2016
    Aleks dp, captain Grey, Маляр Серега та 2 іншим подобається це.
  3. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Гусей тримаю четвертий сезон. Купую потят, вигодовую, майже на траві, і ріжу. Щороку молоді гуски починали нестись в кінці грудня-січні. І худнути. А дворічні починали нестись у квітні. Всіх вирізАв. А цього року задумав виростить, гірших вибракувать. а кращих лишити на плем"я і і в наступному році "висиджувать" в інкубаторі або під гускою.
    Покищо, самі гуски не сідали висиджувать.
    Які умови треба, щоб гуска захотіла сісти? Може, можна обійтись без інкубатора?
     
    Останнє редагування модератором: 29 кві 2016
    КОРА79 подобається це.
  4. КОРА79

    КОРА79 Майстер

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    80
    Адреса:
    КАРПАТИ
    Молоді гуски, які швидше почали нестися то швидше сідають а старі дуже пізно. Я спочатку ложу в інкубатор яйця а ті яйця котрі вибраковую (незапліднені або із завмерлими зародками) розкладаю по ящиках де несуться гуси і це виробляє у гусей інстинкт насижування
     
    Aleks dp подобається це.
  5. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Дякую! А який інкубатор порадите? Колись змайстрував термокамеру, для обробки бджіл і "висиджував" там курчат. Термокамеру давно розібрав. Не потрібна. Тепер схиляюсь до "Квочки" з нагрівальним шнуром, але ще не визначивсь. Що порадите?
     
  6. КОРА79

    КОРА79 Майстер

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    80
    Адреса:
    КАРПАТИ
    Я собі зробила інкубатор сама із плити ДВП утеплений пінопластом 2мм на 4 лампочки по 25ват і з терморегулятором УКРреле. Вміщає 72 курячих або 28 гусячих і 36 курячих одночасно і мені для моїх потреб вистрачає
     
    captain Grey та Aleks dp подобається це.
  7. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Знімаю капелюха ... bravo
    В мене температуру тримав ртутно-контактний термометр(+ - 0,5 градуси) з простенькою схемою на 2-х транзисторах. Там сушив пилок, фрукти ... Можна б, реставрувати, але нема вже того термометра (загинув в нерівнім поєдинку з жіночим чобітком:( ) зараз нема часу конструювати, але Ваш приклад надихає - закінчиться пасічний сезон, спробую й собі зліпить інкубатор. Дуже дякую)
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Aleks dp подобається це.
  9. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Гуси, це не тільки м"ясо, пух, винищувачі бур"яну, а й сало:) правда, я чекав (так вийшло) майже 2 роки від покупки гусенят. Спочатку була думка, лишити крупненьких на розвод але весною не склалося з певних причин, то вирішив порішити їх пізньої осені. Цього, найбільшого, що з нього сало, зарізав, десь на різдво 2015 року. а гусенят купив 4 травня 2013. Але у 6-7 місяців на гусях м"яса було й на шашлик і на котлети, пєльмєні.... а з салом, нічого не придумав. Перетопив.
    Хто знає, що можна робить із гусячим салом? Чи з сала? Може, якось солить?
    Треба думать, поки ще гусенята ростуть, а то знов, заріжу, а не знатиму, для чого сало:)
    002.jpg
     
    captain Grey, Белобородько та КОРА79 подобається це.
  10. КОРА79

    КОРА79 Майстер

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    80
    Адреса:
    КАРПАТИ
    roflbravo
     
    Останнє редагування модератором: 29 кві 2016
    Aleks dp подобається це.

Поділитися цією сторінкою