Як зробити генератор на 220 або 380 вольт із асинхронного електродвигуна на 380 вольт.

Тема у розділі 'Электрика и освещение', створена користувачем DINAMIT-UA, 13 гру 2014.

  1. artembond

    artembond Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.672
    Симпатії:
    4.963
    Адреса:
    Cygnus X-1
    Считать нагрузку, пересчитывать в скольжение, и соответственно подстраивать обороты дизеля? Танунафиг. Проще уж синхронный генератор. Или генератор взять многополюсный высокооборотистый, с постоянными магнитами. С него получить DC, сделать AC, тогда можно подстраивать под нагрузку обороты дизеля.
     
  2. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    artembond, Ви мене трохи розвеселили , непотрібно так серйозно впадати в розрахунки.
    Чому уважно ніхто не дивиться відео . Ну хоча б по першому відео - дизельний двигун ,асинхронний двигун в якості генератора ,конденсатор . і саме важливе - вольтметр і частотомір. і нічого непотрібно рахувати , подивився на прибори- добавив чи зменшив обертів дизельного двигуна залежно від підключеної нагрузки ,ось і вся математика.
     
  3. artembond

    artembond Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.672
    Симпатії:
    4.963
    Адреса:
    Cygnus X-1
    Стабилизация нужна по напряжению и частоте. Как с асинхронником менять напряжение не меняя частоту?
    Да и вообще, сейчас IGBT на 1200, как грязи. Их 2 штуки, плюс драйверы кондеры, дроссель и на выходе нормальный синус. Я знаю, я делал.
     
  4. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Наприклад на табличці двигуна написано- 50 Гц, 220 або 380 вольт, 950 об/хв.
    Тобто двигун в режимі генератора при 950 об/хв. отримаємо 50 Гц, 220 або 380 вольт.
    (потрібно буде додати обертів на 10% більше від номінала двигуна, 950+95=1045 об/хв ).
    Напруга і частота пов'язані з обертами , регулюємо оберти регулюємо напругу і частоту, окремо не вийде.
    Зараз така ситуація в державі із електрикою , що кожна людина шукає всі доступно можливі методи ,щоб забезпечити будинок електрикою.
     
    Останнє редагування: 12 січ 2015
    Mykhaylo подобається це.
  5. artembond

    artembond Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.672
    Симпатії:
    4.963
    Адреса:
    Cygnus X-1
    Есть проблемы.
    1. Сберегайки и прочие телевизоры не имеют PFC.
    2. Компрессор холодильника жрет на старте киловатты, а потом сотню ватт.
     
  6. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Щоб компенсувати реактивну мощность , асинхронний генератор беруть із запасом .
    Наприклад для навантаження 2 кВт, використовують асинхронний генератор на 5 кВт, беруть з запасом щоб незривалась генерація.
    Думаю автора ролика влаштовує така проста і робоча конструкція асинхронного генератора.
     
  7. artembond

    artembond Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.672
    Симпатії:
    4.963
    Адреса:
    Cygnus X-1
    Я не про реактивную мощность. Я про нечетные гармоники, которые возникают когда PFC нету. Капец.
     
  8. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    artembond, Я експеримент вдома провів , результат мене влаштував (лампочки горять, дрель крутиться).
    Тобто будинок буде з електрикою .
    За повної відсутності електрики мене і такий саморобний генератор на 220 вольт влаштує.
     
  9. orwe

    orwe Інженер

    Повідомлення:
    669
    Симпатії:
    1.130
    Адреса:
    Киев.
    Давно рассматриваю изготовление парусного ветрогенератора из асинхронного двигателя. Для этой цели долго искал нужный асинхронник хорошей мощности.
    Нашел шестиполюсный, низкооборотистый, трехфазный, электодвигатель с короткозамкнутым ротором на 7,5 кВт.
    ппп.jpg
    Плюсы асинхронного генератора - правильная синусоида. Минусы - надо поддерживать частоту вращения вала, для получения 50 Гц., что в ветряке нереально (сразу отбрасываю все аккумуляторы и инвертора в сторону). Я выбрал другой путь - нагрев воды тенами в буферной емкости для гвс или отопления дома.
    Нагрузки будут распределены по фазам, т.е. на каждой фазе по тену на 1,5-2 кВт. Нагрузка подключается мощными реле или магнитными пускателями последовательно в зависимости от мощности на валу, т.е. силы ветра. Это позволит легко стартовать при малой скорости ветра.
    Генератор вращаться будет через редуктор планетарного типа где то 1:30 пока такого нет. Ищу.
    Всю конструкцию установлю на бетонный столб.
    Примерно вот такая конструкция.
    http://rutube.ru/video/7b35b07c02a49957eeba9f6efa94bc7a/
    Чем хорош парусник? Дешевый в изготовлении и ремонте, меньше шумит возле жилья.
    --- добавлено: 12 янв 2015 в 20:33 ---
    Да, пускатели или мощные реле будут включены пусковыми обмотками между фазами. Минус пускателей в том, что будет дребезжание контактов, а значит искрение и пригорание. Если все будет работать нормально можно поставить мощные симисторы.
     
    Останнє редагування модератором: 20 січ 2015
    DINAMIT-UA подобається це.
  10. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    orwe, А якщо замість планетарного редуктора використати варіатор від скутера.
    ремінна передача з вітряка на варіатор ( наприклад 1:100 ) , а далі варіатор стабілізує оберти для генератора.
     
    Останнє редагування: 12 січ 2015
    orwe подобається це.

Поділитися цією сторінкою