Система опалювання з двома теплоносіями - антифризом і водою

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Panvic, 28 лис 2014.

  1. guffi

    guffi Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    м.Дрогобич
    Таку гофру бачив у Львові на виставці, дядько її продавав по 2,5 дол за метер. А ще в мене десь має бути буклетик, там европейці, певно якийсь град списують, розказують як зробити сон. Колектор, і до нього бойлер з теплообмінником. То все саморобне, з бочки 200 л. І мідної трубки. А якщо нема міді, то беруть кісан, але в 1,5 рази більше
     
    Останнє редагування модератором: 11 гру 2014
  2. Panvic

    Panvic Майстер

    Повідомлення:
    103
    Симпатії:
    48
    Дякую! Але, перш ніж розпочати цю тему, я покопався в інеті достатньо. Перерив YouTube, сторінки на різних сайтах... Все майно...
    Якщо маєте толкову вказівку - буду радий.
    Різні сайти по теплообінникам більш рекламні, ніж буквар для того, щоб самостійно виготовити цей пристрій. Моє рішення - зробити саморучно з доступних матеріалів.
     
  3. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    саме простіше це взяти одну трубу вставити в іншу, так щоб відстань між трубами була 5 мм.через внутрішню трубу пропускати нагріваючу рідину ну а через зовнішню ту рідину яку нагрівають, але це при малій потужності, для більшої потужності краще взяти пропановий балон б/у , відрізати верх і низ (при дотриманні правил безпеки в таких випадках) замовити на заводі на лазерній різці два блина товщиною десь 3 мм, в блині поробити отвори *чим більше тим краще під трубу 3/4 (можна й більшу) й зварити такий бойлер ...
    --- добавлено: 12 дек 2014 в 20:17 ---
    це для вас буде самий дешевий варіант, якщо це труби б/у на металобрухті знайдете то взагалі по ціні нормально вийде.
    ta103.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 20 гру 2014
  4. guffi

    guffi Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    м.Дрогобич
    Кожухотрубний теплообмінник, цікаво яка потрібна площа теплообміну. Цоб передати певну кількість кіловат, ну нехай буде 40 квт.
     
  5. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    залежить від різниці температур двох рідин, 40 кВт площа повинна бути значною, в інтернеті повинні бути формули, потрібно знати теплопередачу матеріалу, мідь то одне, сталь інше...
     
  6. guffi

    guffi Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    м.Дрогобич
    Так теж над цим думав, треба шукати якогось фізика), щоб це все порахував
     
  7. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    є такий анекдот на рахунок порахувати, приходить чоловік до інженера і каже порахуй мені скільки потрібно мені дров на зиму, так щоб точно було, той каже давай данні, ну і давай в ньго питати , яка товщина стін, з якого матеріалу, скільки віков, як розташовані, яке утеплення, скільки людей в домі живе і т.д...розпитав все, геть і географічні координати та розу вітрів для данної місцевості і каже, вам потрібно від 10 до 20 складометрів дров....чоловік здивувався, чому ж така розбіжність? стільки данних подав, а інженер каже, все залежить від того яка зима буде...тому рахувати то добре, але дельта буде значна, все ж буде залежати від різниці температур теплоносіїв, я би на вашому місці відштовхувався від теплообмінника який встановлено на котлі, так як там димові гази в середньому 400 г, а теплоносій 80 (1/5) то теплообмінник рідина -рідина зробив би в 5 раз більший за площею , так як в ньому різниця температур буде 80 і 60 гр...це звичайно грубо, але враховувати потужність теплообмінника котла в любому випадку необхідно.
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Обменник газ-жидкость, немного отличается от жидкость-жидкость. Газы гораздо более проницаемы для излучения. Учитывать только массу недостаточно.
     
  9. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    конечно недостаточно,но можно просто грубо от этого оттолкнуться, еще имеет значение мощность нагревательных приборов, насколько они будут просаживать температуру обратки и какой температуры теплоносителя им хватит для обогрева, кроме того в конструкции теплообменника нужна не только площадь, а и желательно что бы конструкция делала турбулентные потоки внутри жидкости, особенно важно для более холодной жидкости
     
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Здесь где-то, есть приведённая площадь трубы к мощности, на разницу температур. Но без расходов. Voyutichi писал.
     

Поділитися цією сторінкою