Своїми руками Сонячний колектор: поєднання водяного та повітряного для одного приміщення

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем kogutksm, 11 лис 2014.

  1. kogutksm

    kogutksm Бригадир

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Львов
    Христос Рождається.
    Трішки розкажу про свої СК.
    7 січня 2015 року, на саме Різдво у нас у Львові була дуже гарна сонячна погода цілий день.
    На небі ні хмаринки, Сонце світило без димки. На вулиці -10.
    Повітряний СК був замерзлий, покритий візерунком від морозу. Водяний СК ще й з шаром снігу (я його позамітав і чекав поки розтопиться).
    Повітряний СК освітлюється трохи краще, ніж водяний. Розтопився він швидше і почав давати тепло швидше.
    Так от, вентилятор включився при +28,5 в 10-30 і вже через хвилину почав дути +36. Орієнтовно через пів години температура дійшла до +52 і так дуло до 14-00, потім температура потроху почала знижуватись і в 14-30 вентилятор вимкнувся при +25.
    Водяний СК теж прогрів чавунну батарею орієнтовно до градусів 30-40 (на жаль точно не поміряв)
    Ось такі в мене результати при Різдвяних морозах в -10.
    На наступний день сонце світило в димці. Результати були гірші.
     

    Вкладення:

    Evgart79, blossem, Andrii_M та ще 1-му подобається це.
  2. kogutksm

    kogutksm Бригадир

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Львов



    Стосовно цього відео, де бувпроведений аналіз декількох січень баночок. Тест був проведений на природній циркуляції. Я планую СК робити з вентилятором. Потік повітря буде сильніший. Я вирішив перепровірити ці дані. Провів тест з баночками з чотирма отворами та з двома пелюстками (див фото). Для цього зробив стенд, де помістив в однакові умови вже склеєні банки. Добився однакового протоку повітря по трубах.
    7 січня була дуже гарна погода.
    Результати тесту: банки практично однаково прогрівають повітря, 1 градус на користь банок з чотирма квадратними отворами.
    Оскільки площа отвору в банках з пелюстками є суттєво більша, то вентилятору легше їх продувати. Але ці банки набагато важче робити.
    Для банок з чотирма отворами потрібен буде сильніший вентилятор. Для тесту використав звичайний вентилятор для витяжки діаметром 150 мм.
    Попробую збільшити отвори.
    2015-01-05 19.06.09.jpg 2015-01-05 19.06.28.jpg 2015-01-05 19.06.55.jpg 2015-01-05 19.11.02.jpg 2015-01-12 20.16.11.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 13 січ 2015
    blossem та tecton подобається це.
  3. RomanR

    RomanR Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Львів
    Я теж використав у своєму ск аналіз з цього відео, і з точки зору технологічності робив 4отв. Оскільки в день на роботі відстежити максимальну температуру не вдавалось, бо як на зло в суботу і неділю як правило пасмурно. Доречі проаналізувавши кількість сонячних та пасмурних днів протягом грудня січня мушу сказати що СК майже не працював. тому він може рекомендуватись лише як додаткове джерело енергії (хоча і досить ефективне) тому собівартість такого СК повинна бути якомога меншою.
    Ще одне питання до kogutksm, якщо не секрет, чим ви фарбували та зєднували банки?
     
  4. kogutksm

    kogutksm Бригадир

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Львов
    Так, дійсно сонячних днів небагато. Але коли сонце починає світити, то душа радується. В п'ятницю та суботу 13-14 лютого в мене повітряний СК задував 68 градусів. А от чавунна батарея прогрівалась до 42. В кімнатах жара.
    Для себе я вирішив, буду робити банки з пелюстками. У них прохідність більша, а значить не потрібно буде потужного вентилятора. Можливо вистачить звичайного канального. Діаметр вхідного та вихідного отвору не менше ніж 150 мм, а то і більше.
    Банки фарбував жаростійкою фарбою.
    2015-01-12 18.03.03.jpg

    Склеював банки верх ногами (так простіше наносити клей) звичайною епоксидною смолою.
    2015-01-12 19.26.54.jpg
    за допомогою ось такої приспособи
    2015-02-16 21.55.08.jpg
    (Фото потрібно перевернути раз проти годинникової, видно по батареї)
    Є одна тонкість в склеюванні. Це з власного досвіду. Коли я пробував збільшити отвори в склеєних 8 банках, методом пропихання через них товщого квадрату, то банки одна від одної відпадали. А взагалі вони тримаються досить міцно. На мою думку, щоб епоксидка краще вхопилась до алюмінію, то його потрібно легко шкурнути грубою наждачкою, а потім наносити клей. Мені здається, що так банки будуть триматись краще.
    А взагалі в колекторі на них фізичного навантаження немає жодного, є тільки температурний коофіцієнт розширення. Склеєну пару банок випробував в духовці, туди-сюди, декілька раз. Пара не розпалась.
     
    Останнє редагування модератором: 17 лют 2015
  5. RomanR

    RomanR Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Львів
    Дякую за детальну відповідь. Цими днями оскільки трохи прихворів і не йшов на роботу теж вдалось побачити ефективність СК. на виході термодатчик показував 56 градусів тоді як на вході (температура в гаражі) десь 8-10. Цікаво що зауважив що коли запускався вентилятор температура починала навіть швидше підніматись. Вентилятор 150, а самі канали 100. І на нижньому вхідному каналі ще стоїть зворотній клапан.
    Думаю з пелюстками не варто бавитись, просто зробіть більшу кількість труб, тоді сумарний переріз отвору збільшиться, що в свою чергу мало би зменшити опір та швидкість повітря.
     
  6. РУСЛАН БУЙТУР

    РУСЛАН БУЙТУР Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    0
    а якщо замість банок встановити алюмінієві трубки?
     

Поділитися цією сторінкою