Своїми руками Сонячний колектор: поєднання водяного та повітряного для одного приміщення

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем kogutksm, 11 лис 2014.

  1. RomanR

    RomanR Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Львів
    Так що сміло можете ставити. Я пробував у дуже жарку погоду скло, воно звичайно було тепле але на ньому руку тримав вільно.
    Врахуйте що за полікарбонат потрібно заплатити грошики, а скло при бажанні можна знайти даром.
     

    Вкладення:

    kogutksm подобається це.
  2. kogutksm

    kogutksm Бригадир

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Львов
    RomanR де брали баночки? Та ще й не пом'яті.
     
  3. RomanR

    RomanR Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Львів
    Та прогулявся пару раз весною в Ясниськах по лісу навколо озера.
     
  4. Oakim

    Oakim Бригадир

    Повідомлення:
    228
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Город-герой Севастополь
    Поздравляю с хорошим результатом! Так держать.

    По поводу бойлера на 100л. Есть идея (себе собираюсь так делать) на металлоломе купить 3и бачка от старых советских стиральных машин (на металлоломе их принимают по цене черняги). Объем одного бачка приблизительно 40л и если их вместе сварить то получим бойлер 120л приблизительно.
    Но есть одна засада на этих бачках техническая нержавейка с большим содержанием марганца, от чего очень сильно закаляется, из-за этого при перегреве появляются микро трещины и под большим давлением начинает плакать. Паять ее тоже невозможно. Только варить.
    Но если в них встроить тепло обменник (например из нержавеющих гофрошлангов) и получится сварить то получим просто суперский бойлер.
     
    Володимир П подобається це.
  5. kogutksm

    kogutksm Бригадир

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Львов
    Oakim Ваша ідея дуже гарна. Я теж планував робити з баків з старої машинки. Нержавійка є нержавійка.
    Дякую що сказали про те що важко вариться. Мій водяний СК зварював спеціаліст з газзаводу газозваркою. Міша звати, молодий хлопець, і спеціаліст він дуже сильний. Що вміє то вміє. Я думаю що з цією нержавійкою він теж впорається.
    Як на вашу думку, яка довжина труби мала б бути за теплообмінник. Ця труба (гофрошланг) по 100 грн метр. Не хочеться переплачувати. Такий бак в майбутньому
    обов'язково буду робити.
    Для тесту поки що придумаю щось простіше.

    І ще одна думка з підключенням бойлера:
    як відомо, що кожен теплообмінник це втрати по теплу. Краще напряму без нього. Хочу попробувати зробити без теплообмінника.
    СК по природній циркуляції нагріває 100 літровий бойлер. Від бойлера теж по природній циркуляції відбираємо тепло в батарею. Тут правда я не впевнений що буде природна циркуляція. Треба буде якийсь мінімальний насосик. Підкажіть хтось який, може від акваріума, або пральної машинки.
    Одна загвоздка, що всю систему прийдеться заправити гліцерином. Виясню, якщо є в такій кількості де я брав, то так і зроблю.

     
  6. Oakim

    Oakim Бригадир

    Повідомлення:
    228
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Город-герой Севастополь
    Эти бачки нужно варить или электросваркой или аргоном по другому не получится. Для естественной циркуляции бак должен находиться выше коллектора. Для предотвращения обратной циркуляции ночью нужно ставить обратный клапан. Трубы обязательно стальные или медные, а также расширительный бак и групп защиты как для твердотопливного котла.
    Для солнечного коллектора площадью 2м2 нужен бойлер объемом 150л, для коллектора 4м2 нужен бойлер на 250л. Заливать лучше антифриз для радиаторов автомобилей или систем отопления, сейчас есть такой в продаже.
    По поводу теплообменника. Для меди считают, что площадь теплообменника 0,7м2 = 10кВт, а для стали 1м2=10кВт.
    То есть для теплообменника 20кВт нужно 26 м.п. медной трубки диаметром 16мм. Если учесть, что газовая водогрейная колонка имеет мощность 11кВт, то можно для горячей воды взять 12-13м трубки, для коллектора понадобится такой же коллектор так как максимальная мощность которую можно снять с 1 м коллектора равна 2 кВт, то есть если коллектор 4м2 то это 8 кВт.

    Для солнечного воздушного коллектора, как аккумулятор можно использовать обычные камни, но об этом нужно задумываться еще до строительства дома.
     
    Останнє редагування: 24 лис 2014
    Володимир П та AKit подобається це.
  7. hideyo

    hideyo Стажер

    Повідомлення:
    13
    Симпатії:
    10
     
    РУСЛАН БУЙТУР та tecton подобається це.
  8. RomanR

    RomanR Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Львів
  9. kogutksm

    kogutksm Бригадир

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Львов
    Є дуже гарне відео



    Питання буде такого змісту: якщо почати дивитись відео з 1 год 00 хв то можна попасти на момент, де автор роз'яснює, як забезпечити теплопередачу між листом алюмінієвої бляхи та самою трубкою, де рухається теплоносій (говоримо зараз про водяний колектор). Він розказує про ДЕШЕВУ СИЛІКОНОВУ ТЕРМОПАСТУ у вільному доступі. Ці термопасти, котрі використовуються в електроніці, що є в неті зовсім не дешеві. Може я щось не те шукаю :(
    Пробував, по пораді, зробити термопасту з силікону з великим добавленням алюмінієвого порошку (сєрєбрянки). Зробив це та протестив дві абсолютно одинакові пластини з такою пастою та без неї. На жаль обидві пластини прогрівались абсолютно однаково до однакової темпера та з однаковою швидкістю. Попробував також замість термопасти звичайний розчин для перетяжки пінопласту (ферозіт 110, зараз ним перетягую хату). Думав що можливо камінь передасть тепло. На жаль ефект той самий. Однакове прогрітя до однакової температури та з однаковою швидкістю.
    Питання: де взяти таку термопасту, яка б добре передавала тепло і була недорогою?
     
    Останнє редагування модератором: 28 лис 2014
    RomDzhan подобається це.
  10. RomDzhan

    RomDzhan Бригадир

    Повідомлення:
    171
    Симпатії:
    120
    Адреса:
    Ukraine>Vinnitsa
    Дуже актуальне питання! Десь читав рецепт самопала з салідолу і алюп. пудри, но сам ще не пробував.
     

Поділитися цією сторінкою