Як вирощувати гриби в домашніх умовах

Тема у розділі 'Сад и огород', створена користувачем Kolka))), 13 лис 2014.

  1. Kolka)))

    Kolka))) Майстер

    Повідомлення:
    60
    Симпатії:
    30
    Доброго дня!
    Прошу наперед вибачення, якщо дублюю чиюсь тему.
    Дуже люблю збирати гриби, але не стільки збирати, як люблю страви з ними, особливо картоплю тушковану з грибами. Але то робота не дозволяє, то погода не дуже сприятлива, ну в кінцевому випадку - в ліс вибратися нема коли. А ось зазирнув на ринок - а ціни о-йо-йой які вражаючі. Нічого так і не купив. Ось знайшов статтю, як вирощувати гриби в домашніх умовах. Якщо хтось хоче поділитися своїм досвідом, пишіть, не соромтеся, буду дуже радий почитати)

    Починати вирощування грибів краще з грибів, що ростуть на деревах, з яких найбільш відомі гливи (вешенки) а також зимові опеньки.
    [​IMG]

    Чому ж почати простіше з деревних грибів.
    Гриби, які ростуть на деревах, вимагають мінімум догляд. Вони не вимагають стерильних умов, як наприклад шампіньйони.
    Справа в тому, що всі гриби ростуть на дереві виділяють в деревину, на якій ростуть, багато вуглекислого газу, який в свою чергу пригнічує ріст їхніх головних конкурентів - цвілевих грибків.
    Тому для вирощування цих грибів у домашніх умовах не потрібні ні хімікати ні отрути, а значить і продукція буде корисною і екологічно чистою.

    Для вирощування їстівних грибів можна використовувати зерновий міцелій (він завжди є у продажу, але купувати його потрібно тільки у добре зарекомендованих себе фірм), ними засівають пеньки. Але краще рішення - субстратні блоки з перемелених гілок. На відміну від пеньків гілки інколи бувають заражені грибами-трутовиками, а урожай грибів на таких блоках значно більший, ніж на колодах.
    Забаганки грибів

    Що стосується гливи звичайної (Pleurotusostreatus). то її простіше і зручніше вирощувати на субстратних блоках, які встановлюють на відкритому повітрі, в саду або під навісом. Плодоношення цього гриба проходить тільки в прохолодну і дощову погоду влітку або восени, тому в теплиці йому буде дуже жарко.

    У порівнянні з гливою грибниця шиітаке (Lentinus edodes) зростає в 4 рази повільніше, крім того, вона вимагає обов'язкової термообробки субстрату. Проте шиітаке вважається ідеальним грибом для саду, так як він добре плодоносить як у теплиці, так і на відкритому повітрі (з квітня по жовтень).
    [​IMG]

    Фламмуліна бархатиста (Flammulina velutipes), або зимовий опеньок також вимагає термообробки субстрату, крім того, під час плодоношення опенькам потрібна підвищена вологість повітря. Тому при рості цього гриба застосовують спеціальні паперові циліндри, всередині яких автоматично створюються оптимальні умови - висока вологість повітря і необхідна концентрація вуглекислого газу.

    [​IMG]
     
    Stepan2849, sanykrimea, Руслан_77_ та ще 1-му подобається це.
  2. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Kolka))),
    Я також любив, поки не наївся і не позабивав ними всі морозильники.
    Цей рік не збирав, немає куди запихати.
     
    Kolka))) подобається це.
  3. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    А на продаж?
     
  4. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    andrij64,
    РУКА НЕ ПІДНІМАЄТЬСЯ.(іще я тільки грибами не торгував).:)
     
    Kolka))) та andrij64 подобається це.
  5. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    :-D:vo:
     
    leshiy_40 подобається це.
  6. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Навозив дубових пеньків, бачу лізуть там опеньки(да ну їх).
     
  7. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    А я специально, покупал споры, сверлил пеньки, засыпал, забивал чопиками, поливал те пеньки, и нихрена не вылезло. Ещё споры белых под сливой сыпал, под и в имитацию лесной подложки (из листвы и веток). Тоже нихрена не вылезло. Короче, решил что в этих магазинах эко клуба одну туфту продают.
     
    leshiy_40 та Voyutichi подобається це.
  8. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Це висновок не Вас одного. Я також таким балувався, але мені із пеньків спори дятел повиколупував(гад). Щвагро також понакупляв всякого, то проросли лише ті, які забув посадити і проросли в тумбочці:-D. А іще шейтакі в мене росли, але не багато. Баловство все це, я Вам скажу. ЛОХОТРОН.
     
    Энки та sanykrimea подобається це.
  9. Kolka)))

    Kolka))) Майстер

    Повідомлення:
    60
    Симпатії:
    30
    в мене он сісід з лісу приніс опеньки, почистив, а все що відходи по садку порозкидав. Тепер щороку навіть у ліс не приходиться ходити - все в садку за хатою росте)
     
    kvit та leshiy_40 подобається це.
  10. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Треба взяти на озброєння. Я зазвичай в одне місце валю, мабуть, це не правильно.
     

Поділитися цією сторінкою