Сверла ВК6М Украина VS HSS-Co Bosh

Тема у розділі 'Оборудование и инструмент', створена користувачем artembond, 29 жов 2014.

  1. artembond

    artembond Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.672
    Симпатії:
    4.963
    Адреса:
    Cygnus X-1
    Сверла 6мм. Сверлил AISI 430. В общем, плачет Украинский карбид вольфрама. Кроме того, бошевские сверла не ведет. Вообще. Куда ткнул, там и дырка. Без метчиков итд.
     
  2. Slava_ua

    Slava_ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.277
    Симпатії:
    598
    Адреса:
    Кировоград
    Почему плачет? Что конкретно не понравилось? Сверла с добавкой кобальта мне нравятся, но их стоимость меня приводит в ужас.
     
  3. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Вибачте, я займаюся загострюванням інструментів.
    Можу зробити декілько заточок на свердлі для різних робіт. Сторінка.
    З досвіду знаю що проблеми із свердлінням можуть бути і в матеріалі що свердлиться і в режимі свердління. Заводська заточка свердла такох може мати хиби. Тобто часто буває досить поправити заточку свердла.
    Для швидкого і якісного свердління я додаю індустріальну оливу і-20 (вєрєтьонка) в зону свердління.
     
    vs220 подобається це.
  4. artembond

    artembond Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.672
    Симпатії:
    4.963
    Адреса:
    Cygnus X-1
    Купил бошевские сверла с кобальтом. Цена конечно ужос, но заметил особенность что их не ведет. Еще купил на пробу два мелких украинских сверла из карбида вольфрама. На 4мм сверлит как тупое, а 6мм просто афигенно. В магазине сказали что "может партия разная". В общем Украина.
    Пробовал сверлить нож японский кухонный. С молибденом. Кобольтовое сверло отказалось. Хотя и не настаивал особо. Бо цена. А из карбида вольфрама - как масло.
    --- добавлено: Nov 1, 2014 6:08 AM ---
    Я WD пшикаю.
     
    Останнє редагування модератором: 9 лис 2014
  5. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Свердла з кобальтом, як і майже всі з сучасних мають підточку на перемичці між ріжучими перами. Тому таку перемичку не веде, вода починає свердління бо має ріжучі крайкі.
    Щоби свердла з класичною заточкою, що має перемичку між перами не вело треба попередньо просвердлити в цетрі майбутнього отвору діаметром рівним або трохі більшим від товшини перемичкі.
     
  6. artembond

    artembond Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.672
    Симпатії:
    4.963
    Адреса:
    Cygnus X-1
    А чтобы мелкое сверло не вело, придумали керн.
    А немцы вместо всего этого придумали просто сверло которое просто не ведет.
     
  7. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Це не зовсім відповідає дійсності. Ті свердла з підточеною перемичко, що їх придумали німці і які не веде - призначені для свердління прикалених сталей. На в`язкіх металах (мідь, сілумін, дюраль, алюміній) їх веде бо перемчка забиваеться стружкою.
    До того ж підточка перемичкі існує для класичної заточкі і відома з давна. Тобто винахід німців вже давно використовувся в індустрії. Німці зробили автоматичний верстат що тиражуе даний різновид заточкі, тому дана заточка стала масовою.
    У важкіх випадках, коли не проходить свердло з кобальтом використовуються твердосплані з карбіду вольфраму.
    https://sites.google.com/site/gostro2008/bur
     
    Останнє редагування: 1 лис 2014
    vs220 подобається це.
  8. artembond

    artembond Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.672
    Симпатії:
    4.963
    Адреса:
    Cygnus X-1
    В общем-то я о нем и писал.
     
  9. Slava_ua

    Slava_ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.277
    Симпатії:
    598
    Адреса:
    Кировоград
    Все верно, сверло из быстрорежущий стали имеет закалку до 60 единиц и не имеет большего преимущества по твердости перед ножом. А вот из вольфрама карбида это другое дело, твердость до 90 единиц дает о себе знать.
    --- добавлено: 1 ноя 2014 в 21:32 ---
    А на каком оборудовании точите если не секрет? Сам задумываюсь изготовить или купить станок для затачивания сверл. Вручную с такой точностью как на станке не заточишь.
     
    Останнє редагування модератором: 9 лис 2014
  10. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Обладнання особливого немає, давно заточую - навчився при уртиманні в руці. На більш точну заточку покі попиту немає, тобто якості від рукі всім і мені вистачає.
    Ось наприклад свердління жерсті:

    DSC_7498.jpg DSC_7499.jpg DSC_7500.jpg

    Щодо верстату для аматорів, що дає можливість дуже точно і гостро заточувати свердла в мене є ідеї, але якось руки не доходять...
     
    Останнє редагування: 1 лис 2014

Поділитися цією сторінкою