Газовая колонка вместо котла-реально?

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем max_tv, 25 жов 2014.

Статус теми:
Закрита.
  1. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    И у меня была идея с колонкой на отопление...но пока не внедрял.
     
  2. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    напевно, малося на увазі газовий конвектор :)
    Справді, якщо хочеться поставити щось котлоподібне на газі з врізкою в систему опалення, то не варто город городити з переробкою колонки- краще взяти готовий б\у котел, тим більше що там є можливість переключити вид палива-метан(з труби) або пропан(з балону). Але при теперішній ціні на газ все одно це дороге задоволення. Балона 50л вистачить на 2-4 дні лиш для підтримки температури градусів 10-15.
    Конвектор в цьому плані буде економніший. Мінус конвектора -для установки довбемо стіни і займаємо додаткове місце в кімнаті, обігрів тільки одного приміщення.
    Якщо все ж хочеться змутити таке з колонкою, то я б брав попроще, електронезалежну- ще з радянських часів- ту, що керується мембранним редуктором, на підпалі свічка, а за безпекою стежить термопара, що керує газовим відсікачем. Ставиш на колонку датчик протоку, насос, виставляєш таймером час включення\виключення насоса - і апарат готовий.
     
    Останнє редагування: 27 чер 2015
  3. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    Датчик протока зачем?
     
  4. kr60502

    kr60502 Інженер

    Повідомлення:
    558
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    Кременчуг
    не нужно ничего ставить, даже на старых советских колонках стоит этот датчик, просто подключить колонку к СО через цирк. насос, ну и включать его через терморегулятор
     
    Petko подобається це.
  5. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    можна й без нього. це я , мабуть зпросоння... просто в мене лишній валяється, то я б його десь приткнув :-D
    Наприклад, для підстраховки включити подачу газу через електроклапан. нема протоку- газ перекрило, врятувало колонку від закипання.
     
    Останнє редагування: 27 чер 2015
  6. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    Ну так и я об этом. А пламя можно регулировать изменяя проток через колонку, либо прикрывая краник возле насоса либо изменяя скорость насоса. А вообще на других форумах я такую тему заводил...так там категорически против колонки на отопление. А по мне, так надо связать насос с термодатчиком после колонки, как только нагрело заданное то насос отрубился и колонка потухла. Хотя в котлах наоборот сначала тухнет горелка, а потом насос. Это шоб не перегреть теплообменник. Вы ж знаете об инерционности системы. Если одновременно отрубить насос и огонь, то в теплообменнике температура будет продолжать расти некоторое время. А если отключение будет на 80 градусах примерно, то там и до кипения недалеко!
    --- добавлено: 27 чер 2015 у 13:23 ---
    От шоб не было перегрева надо придумать плавное прекращение циркуляции насоса. Вы ж знаете шо колонки с мембраной при слабом протоке даже не включатся, та? Вот нужно в момент выключения создать слабый проток ,чтобы горелка потухла, но проток еще был. Это можно сварганить за счёт либо переключения насоса на минимальную скорость, либо прикрытием крана не на всю. Это обеспечит выключение горелки, но циркуляция останется. Например кран перекрывающий с сервоприводом.
     
    Останнє редагування модератором: 5 лип 2015
  7. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Свого часу пробував щось подібне мутити- ще на дискетних елементах. Не получилось. Треба враховувати інерційність термодатчиків- вода в колонці вже кипить, а труба ще прогрівається, потім датчик прогрівається... а за той час пар вже систему розніс або клапан запобіжний зірвав ))). Я б колонку тільки на догрів системи ставив- щоб не ризикувати. Або мутити щось на мікроконтролері, щоб за спеціальним алгоритмом відстежувати швидкість зміни температури, прогнозувати температуру теплоносія на деякий час вперед і відповідно керувати полум"ям пальника. Але це вже реалізовано в готовому заводському котлі:-D
     
  8. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    Готовый котел это понятно, но когда под рукой лежит бесплатная газ колонка...навеваются мысли разнае. Датчик температуры можно лепить сразу в колонке при выходе с теплообменника. Накладной какой то. Для безопасности сделать два датчика параллельныз и два управляющих механизма, вдруг один не сработает.
     
  9. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Плюс сучасних нагрівальних приладів- високий ККД, але це досягається за рахунок їхньої роботи на межі критичних параметрів, які потребують чіткого контролю та утримання цих параметрів в заданих рамках. Якщо мутити щось серйозне- то потрібно ставити швидкодіючі датчики температури на вході і виході теплообмінника, датчик кількості протікаючої рідини, датчик кількості газу, що подається- це все завести на мікроконтролер, звязати формулами, нашкрябати програму- і нехай підтримує процес в оптимальному режимі.
    Інакше в нас получиться низькоефективний аварійнонебезпечний підігрівач. Я б не ризикнув. Це не піч із дровами, якій все одно скільки закинув і чого закинув- за рахунок своєї маси вона все схаває. Грам сто -двісті води в теплообміннику колонки закипає за секунди, і цей процес не проконтролюєш дідівськими методами.
     
    Останнє редагування: 27 чер 2015
  10. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    Печь тоже можно перегреть до закипания, если вырубить насос случайно.. или свет пропал там...У многих дровяные котлы подключены по простому.. ещё и пластиком! Поплавится всё нафик. А если мудрить контроллеры, то конечно же проще купить котёл готовый. Хотя если кому то это легко.. я про микроконтролеры не знаю ничего. Всмысле сам не смудрую.
     
Статус теми:
Закрита.

Поділитися цією сторінкою