Стабілізатор напруги для вітрогенератора або сонячних батарей

Тема у розділі 'Своими руками - общие вопросы', створена користувачем ИгорьУ, 18 жов 2014.

  1. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    :vo::Hi:
     
  2. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Ось схема найпростішого ШИМ-регулятора.

    1-277-2.png

    Але ШИМ-регулятор не підніме напругу .А тут основне питання- як 5-ма вольтами зарядити 12-и вольтовий акумулятор.
    --- добавлено: 21 окт 2014 в 22:37 ---
    Хлопці, дайте якийсь приклад китайського ШИМ-регулятора, який би вхідну напругу від 5 до 20 вольт стабілізував до 13-14В. Я щось не в курсі справи.
     
    Останнє редагування модератором: 29 жов 2014
  3. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.968
    Симпатії:
    7.147
    Адреса:
    Одесса
    Купите и вскройте.:):Hi:
     
  4. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Та мені як-би і не потрібно.beer
     
  5. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Дійсно ЕДС на штормовому вітрі може і добіжить до 30-40В. Але тут вже треба буде просто механічно зупиняти вітряк. Насправді думаю на акумуляторі (стандартний автомобільний 60 десятка або 75ка) напруга сильно не підвищиться більше 12В поки він не зарядиться і в нього не виросте опір. А тоді вже при 14В треба відключати релем підзарядки акумулятор і підключати баласт. Максимум поганого що при цьому може статися це хронічне недозаряжання на повну акумулятора.

    У мене автомобільна лампочка згоріла при 14В (паралельно ближне і дальне світло). ЕДС думаю був під 18В. Опір акумулятора напевно ж менше і на ньому при цих самих умовах може ледве трохи більше 12В було б.

    А от тут логіка слідуюча. Я вже казав. Ці контролери проектували не під мій вітрогенератор а під якийсь промисловий у масовому випуску і під якесь конкретне навантаження (конкретний акумуляиор). Ніхто ж там не думав зробити універсальний контролер. І от я думаю шо вже при 3-4 м/с напруга на акумуляторі вища за 12В без редукції. І цей контролер слідкує тільки шоб не перезарядити АКБ. Це моє припущення. Розгорнутої документації на ці китайські штучки нема. Може специ і знають що вони реально роблять. Але як їх знайти.
     
    Останнє редагування: 22 жов 2014
  6. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Хочете подати на акумулятор 30-40В?:elektrik::facepalm:

    Як ви не хочете зрозуміти, що акумулятор повинен заряджатись напругою 13,8-14,2В.Якщо напруга зарядки буде менша- недозаряд акумулятора, якщо більша- перезаряд, закипання. І то і друге приводить до скорочення терміну експлуатації акумулятора.:Hi:
     
  7. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    ЕДС це ще не напруга на навантаженні, це напруга без навантаження. Читайте закон ОМА для повного кола з джерелом. Ви просто звикли мати справу з джерелами типу розетка, але забуваєте що за цією розеткою джерело - генератор у якого дроти товщі за палець. У такого джерела дуже малий внутрішній опір і все падає у вас. І напруга практично рівна ЕДС. Хоча у нас народ теж просаджує лінію і по вечорам в селі напруга падає. В мойому генераторі дротики десь 1мм і внутрішній опір джерела вже не нульовий а стає співмірим з навантаженням. В результаті на навантаженні встановлюється напруга нижча від ЕДС. Я привів конкретний приклад з лампочкою. пенредруковую для неуважних

    У мене автомобільна лампочка згоріла при 14В (паралельно ближне і дальне світло). ЕДС думаю був під 18В. Тобто коли вона згоріла, навантаження розірвалось і вольтметр став показувати вже ЕДС
     
    Останнє редагування: 22 жов 2014
  8. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    В мене, слава Богу, поки що ще нічого не падає.:-D


    Якщо ваші акумулятори просадили напругу з генератора з 30В до 12В, то це означає, що для цього генератора завелике навантаження. І в скорому часі цей ваш генератор вийде з ладу.
    Це ненормальний режим роботи для генератора.
    І при чому тут розетка. Попитайте автоелектриків, що таке регулятор напруги і для чого він встановлюється на автомобіль.
    Успіхів вам.:Hi:
     
  9. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Так але це рідкісний режим супер бурі. Навіть якщо тупо закоротити генератор то енергії вітру яка приходить на його площу в бурю 300-400 Вт не буде достатьньо щоб спалити ці дротики, бо це мотор колесо на 500Вт
     

Поділитися цією сторінкою