Стабілізатор напруги для вітрогенератора або сонячних батарей

Тема у розділі 'Своими руками - общие вопросы', створена користувачем ИгорьУ, 18 жов 2014.

  1. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Ця штукап Контроллер juta CM20 20А 12В/24В на 240Вт коштує порядка 400 гр. Цікаво як ви думаєте вона за ці гроші підвишчує вхідну напругу до 12 В. Документації в Інтернеті я не знайшов.
    От у наших продавців знайшов. Пункт 5 щось натякає на те що він працює у вхідному режимі 12,6-25,2В.
    Спецификация:
    1. Напряжение: 12В или 24В
    2. Сила тока от солнечной батареи <=20А
    3. Сила тока потребления <=20A
    4. Напряжение отключения питаня: 10,7В или 21,4В
    5. Напряжение возобновления питания: 12,6В или 25,2В
    6. Напряжение отключения солнечной батареи: 15,5В или 31В
    7. Диапазон температур: от -20 до +40С

    Взагалі сонячні і вітрові контролери це не одне і теж. У сонячних дійсно потрібно тільки понижуючу стабілізацію. Сонячні батареї такі що послідовним зєднанням елементів легко підняти напругу. Інша справа з вітрогенераторами. Для того щоб отримати від генератора більшу напругу при тих самих умовах треба його робити з більшою кількістью магнітів і кількістью витків, що має свої розумні обмеження. Грубо кажучи у вітрогенераторах більша сумарна частина енергії приходить з напругою в діапазоні 5-10В, і цю єнергію хотілось би використати.
     
    Останнє редагування: 19 жов 2014
  2. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.968
    Симпатії:
    7.147
    Адреса:
    Одесса
    Я думаю, что она заряжает и следит за состоянием аккумулятора.
     
  3. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Тобто якщо на нього подати напругу вище 12В він справиться зі своєю задачею!!! і все.
     
    leshiy_40 подобається це.
  4. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    Бригадир правильно сказав. без індуктивності ніяк. що явдляє собою підвищувач напрги? звичайний тригер-генератор, яикй почергово то подає то відмикає напругу. це на пальцях. а от та сама мікросхема і робить це, от тільки дозволяє вона отримати првильної частоти напругу і форму.
     
  5. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    От я знайшов у китайців за 29 дол контролер навіть на 600Вт
    http://ru.aliexpress.com/item/SG-HK...r-24V-Wind-Charge-Controller/1498796893.html#
    Але знов питання чи він підвишує вхідну напругу. Скоріше за все ні. Думаю його спроектували під якийсь масовий промисловий вітрогенератор у якого вже 12В на виході при вітрі 3 м/с. А у мене вийшло те що вийшло і підвишувати напругу таки треба. Тим не менше за ці гроші пробувати можна. При біді просто перед входом на це чудо тупо покладу помножувач напруги на 2. А взагалі для самопальних вітрогенераторів треба робити більш універсальний контролер.

    От який контролер можна булоб зробити для самопальщиків. Логіка слідуюча: при вхідній напрузі більше 1.5 В контролер вибирає самий розряджений елемент батареї і починає його заряджати. Коли напруга на вході підніметься вище 3В контролер знаходить пару сосідніх елементів які найбільш розряджені і починає їх заряджати. І так далі. Коли напруга на вході перевищить 14В контролер почне заряджати весь акумулятор через понижаючий стабілізатор. Коли акумулятор зарядиться і на виході буде досягнута відповідна напруга зарядка припиниться і буде підключена баластна нагрузка. Так я думаю...
     
  6. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.968
    Симпатії:
    7.147
    Адреса:
    Одесса
    Поищи ещё и информацию про устройство аккумуляторных батарей.:)
     
    andrij64 та gam-ua подобається це.
  7. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    І що ви хочети цим сказати, я їх розбирав в дитинстві на біточки
     
  8. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Кренка- не генератор чи контроллер. Це простий компенсаційний стабілізатор. Вона тільки стабілізує напругу.
    --- добавлено: 19 окт 2014 в 21:29 ---
    З того нічого не вийде.
     
    Останнє редагування модератором: 27 жов 2014
  9. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    ИгорьУ, та інші. здається ми тут бємося головою об стінку. пойміть, ампери і вольти це різні величини. ви можете підняти вольти, хоч до 100 тисяч мегавольт. ось вам умовна схема:
    [​IMG]
    зніміть із себев темноті синтетичний світер, підуть іскри по світеру. там порядку 25 кіловольт. ану спробуйте зарядити аккумулятор.
    ось вам схема інвертора напруги:
    [​IMG]
    як бачите на вході 15 вольт, на виході 2 кіловольти. це ж цілий мікрорайон можна запитати! це ж скільки аккумуляторів зарядити. вічний двигун!

    оттільки ампер там нуль цілих, нуль десятих.

    візьмемо умовний ааккумулятор, він заряджений. має 12 вольт і може видати 100 ампер. тепер умовно його розряджаємо. в ньому лишається 11 вольт і 50 ампер. щоб його зарядити потрібно подати 13 вольт, щоб "передавити" 12 вольт. і потрібно передавити оті 50 ампер. а точніше 100. якщо до акума підключити зарядку, яка видає 13 вольт і 100 міліампер вона просто згорить, бо є для акума споживачем напруги. звичайно із амперами і вольтами трохи не так, але просто пояснюю на пальцях. невже ви думаєте, що від пальчикової батарейки через підняття напруги можна зарядити аккумулятор на 12 вольт?
    --- добавлено: 19 окт 2014 в 21:39 ---
    :stena::stena::stena::stena::stena::stena:
    --- добавлено: 19 окт 2014 в 21:40 ---
    andrij64, що таке кренка я знаю, мова про мікросхему яка підвищує напругу. а ще є кренки які дозволяють змінювати вихідну напругу.
     
    Останнє редагування модератором: 27 жов 2014
  10. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Ну не треба порівнювати малюську батарейку з вітрогенератором обємом літрів 5. Якби ви мали таку за велику батарейку на 1,5В ви б і акумулятор 60-десятку зарядили. Справа не в тому я просто показав як все відносно. Була б потужність а це і не струм і не напруга а їх добуток. Я не можу точно сказати який струм видає мій вітрогенератор скажім при 5В, не міряв, але це явно не пальчикова батарейка. Може поміряти струм короткого замикання на малих вітрах. Знаю одне лампочка від автомобіля ближне і дальне світло паралельно згоріла при незначному пориві вітру. Правда там уже було за 12В під нагрузкою лампочки. Моща відчувається.
    --- добавлено: 19 окт 2014 в 22:47 ---
    Чому? Он тут просту схему помножувача привели. Візьмемо на два і покладем на виході вітрогенератора перед контролером.
     
    Останнє редагування модератором: 27 жов 2014

Поділитися цією сторінкою