Замір опору електроізоляції. Пожежна безпека

Тема у розділі 'Электрика и освещение', створена користувачем gam-ua, 8 жов 2014.

  1. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    Илья Гут, тут мабуть потрібно уточнити що 500 вольт мають мінімальну кількість амперів. а можна якусь приставку до мультиметра зробить? або хоч схему цього прибора побачить.
     
  2. Білий Ворон

    Білий Ворон Стажер

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    6
    Адреса:
    Хмельницька область Ізяславський район
    Тобто це прилад не з буджетних точно
    --- добавлено: 2 ноя 2014 в 12:24 ---
    Змоделюєм таку ситуацію.
    Я маю намір придбати б/в асинхронний двигун.
    Той хто продає що він новий з якогось там станка якогось там конвеєра який так і не запустили в експлуатацію.
    Зовні як новий, обмотки на вигляд такі ж.

    Як мені перевірити новий він чи ні.

    І ще чи не могли б ви поділитися посиланням, літературою....Де б можна б було подивитися який опір обмоток має бути в тих чи інших двигунах (Для певної кількості витків, товщини дрота....)
     
    Останнє редагування модератором: 10 лис 2014
  3. vs220

    vs220 Майстер

    Повідомлення:
    93
    Симпатії:
    75
    Адреса:
    Житомир Украина
    gam-ua подобається це.
  4. Илья Гут

    Илья Гут Прораб

    Повідомлення:
    615
    Симпатії:
    327
    Адреса:
    Чернівецька обл.
    Якщо не потрібні протоколи вимірювань, а достатньо тільки інф. про стан ізоляції, то є багато схем, подібні вище привели.
    Дуже часто бачив б\в мегаомметри старого типу на ринках, по невеликих цінах(кілька десятків гривень). Найчастіше бачив 500В, рідше 1000В. Для тих кому часто потрібна інф. про стан ізоляції оптимально мати новіший з кількома напругами-500В, 1000В, 2500В-з елекромеханічним індуктором-генератором ( для створення напруги крутять ручку).

    Для визначення стану двигунів недостатня інф. про ізоляцію , не менш важливо знати про наявність короткозамкнутих витків в обмотці(опір обмотки може бути в межах норми, а один к\з виток в ній робить її несправною). Для визначення к\з теж є купа схем і методів.Якщо я в себе щось знайду-викладу, але тепер простіше і більше можна знайти в інтернеті.
     
    Останнє редагування модератором: 10 лис 2014
  5. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Мінімальна кількість амперів для 500В - це 0 А. Як і для другої іншої напруги.:elektrik:
     
  6. trvld

    trvld Майстер

    Повідомлення:
    246
    Симпатії:
    90
    Адреса:
    г. Хмельницкий
    Один із варіантів для самостійного використання - заміряти напругу в розетці без навантаження та з навантаженням. Наприклад - на праску. Ви оціните не якість ізоляції, а силові якості проводки, що, на мій погляд, в наш час набагато важливіше. А якість ізоляції дуже добре оцінювати при шаклюванні або фарбуванні стін, найкраще - при побілці. Дуже показовий метод, це я Вам як будівельник кажу.
     
  7. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    сьогодні купив провід 0,75 січеніем. зайшов в один магазин, така дебела на вигляд жила. але черга до вечора. пішов інший. теж маркування 0,75, але тонший. як так? а ціна то однакова.
     
  8. Илья Гут

    Илья Гут Прораб

    Повідомлення:
    615
    Симпатії:
    327
    Адреса:
    Чернівецька обл.
    Напруга в Вашій розетці залежить від навантаження всіх споживачів , наприклад, у сусіда зварка...;-)
    А для ізоляції, по Вашій методиці, можно придумати стільки... що ого-го:-D
     
    Білий Ворон подобається це.
  9. trvld

    trvld Майстер

    Повідомлення:
    246
    Симпатії:
    90
    Адреса:
    г. Хмельницкий
    Зараз фактичний переріз проводів дуже часто відрізняється від номінального та сильно залежить від виробника. Кращі показники у Одесакабель.

    Я пропоную робити два заміри - до підключення та після, тому сусідів ми відфільтровуєм. Але, звичайно, це індикаторний метод з доволі великим припущенням.
     
  10. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    кабель одеський купив....

    як заміряти перетин провідника?
     

Поділитися цією сторінкою