Криниця на подвір’ї

Тема у розділі 'Скважины и колодцы', створена користувачем PetrykSSS, 8 жов 2014.

  1. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
    Другий раз мені не повезло , скоба вискочила з сумки і нирнула у воду навіть не попрощавшись а фотоапарат став вимахуватися , одноокий бінокль вилазив а потім нагло ховався на зад в камеру , лишивши мені на послідок останній снімок .
    8.JPG

    За скоблено 6 колець лишилося 4 .Сьогодні уже нема сил ,в криниці нема де повернутися не розумію як там можна було ще копати весь мокрий і голодний іду на кухню їсти печену курку з картоплею і салатом і запивати домашнім вином .

    Завтра склепаю нову скубу і знову опускаюся на дно
     
  2. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
    Настало сьогодні .Цілу ніч я мучився через втоплену скубу в криниці і тут згадав про руку Фредді Крюгера
    [​IMG]
    Тож ранком я достав копію руки Фредді Крюгера , топ то сапку розпушувач глиняних грудок
    1.JPG
    Потім я взявся за фотоапарат , якому пообіцяв викинути його на металолом як що він не врозумиться , фотоапарат почав працювати але заслінка об’єктива відмовилася закриватися , а точніше одна половини закривається а друга не закривається , а головне фотографує .
    І ось поліз я в криницю , але як потім вияснилося рука Крюгера була у верху і поскільки її довжина 1м 50см , то розвернути її на 180 градусів в криниці діаметром 79 см у мене ніяк не получалося як я не старався , тож прийшлось вилазити з криниці для повороту руки Крюгера Розвернувши руку в низ я знову опустився на дно , от думаю може мені з боку прикріпити трубу 40 вку і опускатися я пожарник , не буду мучитись хоч яв середині криниці уже не лажу а бігаю по драбині , привик .
    От я на дні , шукаючи скобу в каламутні воді методом тику , ніяк не міг нащупати , спершу витяг свій затонулий шнурок , потім витягнув мотор щоб не мішав і ось нарешті зачепив скобу .
    4.JPG
    Операція по рятуванню скоби пройшла успішно, віддихну годинку і доскоблю решта кілець.
     
    Julla подобається це.
  3. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
    Робота успішно завершена , криниця, кільця поскоблені. сьогодні почув від сусіда новину , що у кого в криниці стоять сегменти кілець , то таку криницю чистити не хочуть , бояться щоб сигменти кільця не розлізлися під час чистки .
    1.JPG
     
  4. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
  5. авк76

    авк76 Майстер

    Повідомлення:
    158
    Симпатії:
    92
    Адреса:
    Киев
    Влаштування свердловини в існуючому колодязі зекономило замовнику 15м роботи по бурінню, але водоприймальну частину колодязя треба засипати, щоб обсадна труба не ржавіла в зоні контакту вода-повітря та не застоювалась вода без водовідбору. Те що буровики бурили з поверхні – теж правильно, всередині колодязя дуже незручно.
    У Вашому випадку незрозуміло якими ґрунтами представлений розріз нижче, можливе чи неможливе влаштування свердловини взагалі. Як варіант – зробити розвідувальну свердловину малого діаметра за допомогою УКБ. Бурити з поверхні, желонку зробити/купити з труби ф60мм (клапан-мет. куля ф40мм), обсадну з труби ф89мм (з’єднання ел. зварюванням), бурити зі зміщенням від центра колодязя. Якщо зустрінеться шар ґрунту з котрого можливе водопостачання, тоді є декілька варіантів:
    1. Встановити в обсадку ф89мм трубу ф50ммПЕ з фільтром на кінці (https://krainamaystriv.com/threads/24728/page-2#post-568318), обсадну – демонтувати. При цьому можливе встановлення тільки поверхневого насоса, в самому колодязі, на необхідному рівні, який забезпечить глибину всмоктування не більше 8м;
    2. Пробурити в колодязі нову свердловину (ПЕ, ПВХ) під встановлення насоса, що занурюється;
    3. Пробурити нову свердловину в іншому місті, а колодязь використовувати як резерв.
     
    Останнє редагування: 25 лют 2016
    шахматіст подобається це.
  6. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
    Я в ґрунтах не розбираюся , але на хлопський розум , ситуація там така в низу на рівні 12кільця , 90 % тверда мокра глина , 10 %пісок і водяна жила з якої б’є маленьке джерело.
     
  7. авк76

    авк76 Майстер

    Повідомлення:
    158
    Симпатії:
    92
    Адреса:
    Киев
    Спробуйте пробурити шар глини, якщо нижче є прошарок піску – зробить свердловину, якщо ні – можна набурити у твердій глині декілька шурфів, якщо не запливуть (в залежності від твердості водонасиченої глини), то це можливо збільшить приплив води до колодязя. Про шурфи – це припущення, порадьтесь з фахівцями по колодязям.
    При бурінні треба враховувати те, що після проходження наскрізь шару глини можливий інтенсивний приплив води з підійманням до статичного рівня. Це треба враховувати при бурінні внизу колодязя. Рекомендую бурити з поверхні (як на відео).
     
    Останнє редагування: 26 лют 2016
  8. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    А на Форумі з"явився конкурс "Зроби сам",може участь попробуйте взяти..
     
  9. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
    За скоро почав тему , так що пролетів . я тепер тут.
    https://krainamaystriv.com/threads/25352/
     

Поділитися цією сторінкою