Конструкція портативної саморобної буржуйки

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Мирослав, 5 жов 2014.

  1. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Хлопці, а може досить фантазувати? Пропонуйте варіанти конструкції буржуйки, яку б можна виготовити для бійців АТО в мінімально оснащеній майстерні, по суті - на коліні.

    Вимоги, як я їх уявляю:
    - компактна, легка, але з хорошою тепловіддачею
    - здатна працювати на різному паливі (тирса, дрова, різні сорти вугілля)
    - з мінімальною димністю
    - здатна забезпечити тривале горіння (вночі) ?
    - недорога в виготовленні - не завжди при зміні позицій можна забрати буржуйку з собою.

    Думайте швидше, волонтери б'ють на сполох: холоди вже починаються, а питання обігріву бійців поки не ясне.
    --- добавлено: 5 окт 2014 в 20:38 ---
    Олег, ну ж, у Вас досвід є, я пам'ятаю =)
     
    Останнє редагування модератором: 13 жов 2014
    RomDzhan, Odissey та leshiy_40 подобається це.
  2. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Я так думаю, що від балона газового потрібно відштовхуватися. Я пробував робити, але результат мене не задовільняв.
     
  3. gjkzr

    gjkzr Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.677
    Симпатії:
    1.698
    Адреса:
    Украина
    Мысль есть , но нужно пробовать .
    А вообще по Уставу Назначается истопник на сутки и топит буржуйку в полевых условиях. В палатке при -26 натапливается +20. Это из собственного опыта .
     
  4. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Так-так, маю досвід служби на крайній півночі при сирисири. При такому палінні підошви чобіт відгорають, а морда примерзає до намету.
    Потрібно робити ставку на тривалість горіння і дешевизну виробу.
     
    Мирослав подобається це.
  5. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    leshiy_40, Олег (Ви не проти?), я теж сьогодні дивився одну буржуйку з балона - інакше як напівфабрикатом її назвати не можу: щілини на дверцятах, без колосників, тепло прямотоком в трубу йде ... Явно не діло ...
    gjkzr, Описаний варіант добрий в таборі, в палатці бодай на відділення. А як бути близько від передової, в бліндажі або землянці на 3-4 чоловіка? Пора мислити фронтовими реаліями.
     
    leshiy_40 подобається це.
  6. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Мирослав,
    Я бачу в лежачому варіанті, як булер"ян, але спрощено. Треба експерементувати. (чим швидше - тим краще)
     
  7. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Тобто балон плюс труби на воздухообмін (фактично, конвектор)? не забуваємо про розміри, вагу і необхідність бодай невеликої варочної поверхні.
     
  8. gjkzr

    gjkzr Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.677
    Симпатії:
    1.698
    Адреса:
    Украина
    Нужно поробовать ( сварить и испытать модель), тогда что то может и нарисуется. Просто предлагать рисунки не буду. Из серийных буржуек пока типа булера и прямоугольные варианты ( не помню название , но принцып тот же ). Выпускает Кривой Рог.
     
  9. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Якщо балон 40 л лежачи - як чистити? І як топити вугіллям (думаю, на донбасі вугілля може виявитися більше, ніж дров)?
    --- добавлено: 5 окт 2014 в 21:03 ---
    gjkzr, серійна буржуйка дорога, зварити можна вдвічі-втрічі дешевше, грошей багато не буває - потрібні на багато що (теплий одяг, амуніцію, речі для госпіталів, тощо). Експериментувати буду, але краще попередньо узагальнити доступний досвід. Власне, тому і є ця розмова.
     
    Останнє редагування модератором: 13 жов 2014
  10. gjkzr

    gjkzr Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.677
    Симпатії:
    1.698
    Адреса:
    Украина
    С углем тяжелее . У нас его просто нет и не попробуешь. А схема может быть как у Энергии
    --- добавлено: 5 окт 2014 в 21:06 ---
    не так все просто . В Кривом Роге , например , металл на 30 % дешевле чем у нас . Вся дешевизна съедается этой наценкой.
     
    Останнє редагування модератором: 13 жов 2014
    Мирослав подобається це.

Поділитися цією сторінкою