Яка оптимальна температура в кімнатах взимку?

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Iven, 26 вер 2014.

  1. Iven

    Iven Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.125
    Симпатії:
    1.538
    Независимо от того, насколько крута система или котёл, насколько хорошо утеплён дом, чем меньше будет температура в помещении, тем больше Вы сэкономите топлива (газ, дрова, уголь - не важно). При этом экономия будет в геометрической прогрессии.
    В прошлом году держал температурный режим 18-20, в этом году хочу снизить хотя бы на градусу, лучше на два. Первые пару лет топил шаровым топливом - собирал коряги (в основном тополь), которые никто брать не хотел. Кидал в топку от души, не жалел, по дому в трусах ходил при температуре 22-25 градусов.
    Сейчас шарового топлива не найти, нужно за всё платить и платить не мало. Каждый раз, когда загружаю котёл, как-будто "из кармана" достаю каждое полено. В отоплении как на машине - на педаль газа нужно давать нежно и аккуратно, ездить не быстро, тогда и расход будет меньше.
    Сейчас, кстати, 18,5 при влажности 64 % тоже хожу в трусах (готовлюсь к отопительному сезону) и отлично себя чувствую - ничего не отмерзает :).
    Пост конечно немного не в тему "Шахтный котёл", но очень в тему нынешней ситуации в Украине, может кому пригодится.
     
    лобзік подобається це.
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    як на мене, то при 18С в кімнатах вже жарко (це коли зимою). Нормальна температура для мене 16С(взимку). Надвечір розпалюю котел, наганяю температуру в кімнатах до 18-19 С, десь в 23:00 роблю останню закладку дров у котел і іду спати. На ранок - тих же 16С, за день під вечір при морозах може остигнути до 14С. Ввечері розпалюю і все по колу.. Тримав 20С в кімнатах при -30С на вулиці, на випадок якоїсь аварії, щоб будинок мав трохи запасу тепла, а при стандартних -10С - то такий режим, як я описав.
     
  3. солтес

    солтес Прораб

    Повідомлення:
    965
    Симпатії:
    407
    Адреса:
    НІК ПЕРЕДАНИЙ ШАХМАТІСТУ
    Огрівав кімнату спальню электроконвектором температуру понизив до 16 градусів.
    В кімнаті кинулаль сирість , куртка в шафі з чорної стала сива.
    Не думаю що це хороша ідея знижувати температуру нижче 20 градусів .
    Тобто людина вдихає повітря з температурою 18 ° С, а видихає, відповідно, 36,6 ° С з парою .А пара охолоджуючись перетворюється в сирість , якщо температура в кімнаті нижче норми.
     
    bogdansv подобається це.
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    цвіль буде і при 35С. Тут Правильніше говорити про вологість в кімнатах і правильному розподілі тепла. Спочатку потрібно подбати про зменшення вологості, тобто забезпечити необхідну вентиляцію. Друге - рівномірно розподілити прогрівання стін, щоб не було переохолоджених ділянок, на яких випадатиме роса з кімнатного повітря. Цього можна домогтися правильним розташуванням нагрівальних прилалів. Простий підхід - у найхолоднішому місці поставити нагрівач.
    Варіант розміщення печі у внутрішньому кутку кімнати малоприйнятний, оскільки найвіддаленіший від цієї печі куток є найхолоднішим і щоб його прогріти, потрібно сильно перегрівати піч. Так само і з іншими нагрівачами - потрібно ставити в найхолоднішом у місці або вирівнювати температуру огороджуючих конструкцій (стін) шляхом утеплення.
     
    солтес подобається це.
  5. солтес

    солтес Прораб

    Повідомлення:
    965
    Симпатії:
    407
    Адреса:
    НІК ПЕРЕДАНИЙ ШАХМАТІСТУ
    Є ще одна причина по якій понизити температуру в кімнаті неможливо.
    Це моя друга половина –жінка , мої діти .
    Вона в мене теплокровна і хоче щоб в кімнаті було тепло 22градуси інакше вона замерзає..
    Прийшовши з знадвору те температура -15 градусів діти хочуть відігрітися .
    Тай неможливо безкінечно економити обмежуючи себе в комфорті заради економії пару сотень гривень.
     
    Бригадир подобається це.
  6. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Як на мене 20С самий раз. На ніч можна знижувати.
     
  7. BMW

    BMW Бригадир

    Повідомлення:
    218
    Симпатії:
    149
    Адреса:
    Львов
    Я би менше 22 не робив, в оптималі - 24 градуси... Нема чого дітям морозитись.
     
    солтес подобається це.
  8. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Мушу сказати що це найбільш вагома причина - маю таку ж :bliny:
    Шляхом довготривалих доведень на наглядних власних прикладах вдалось переконати що при Т 17-18гр. діти значно менше хворіють. Неостанню роль у цьому грає вологість повітря. Так от підвищення Т прямо пропорційне зменшенню вологи. При 50-70 на гігрометрі все у нормі, а при менше 40 майже напевно вчепиться простуда.
    Взимку, під час інтенсивного опалення, важко втримати сталу вологу у межах норми, тим більше за вікном тріщить мороз на сухому повітрі - волога тікає з будинку, доводиться постійно експлуатувати зволожувач.
    Як наслідок деякий дискомфорт, оскільки волога надає відчуття холоду, і зранку вилазиш з-під теплої ковдри в трусах в +17 не феншуйно, хоча тут вже справа звички
     
    leshiy_40 подобається це.
  9. солтес

    солтес Прораб

    Повідомлення:
    965
    Симпатії:
    407
    Адреса:
    НІК ПЕРЕДАНИЙ ШАХМАТІСТУ
    Можна знизити температуру в кімнаті а спати лягнути на електрогрілку .Тіло класно відігріється за ніч ,і на ранок буде здорове як огурчик головне не переборщити з температурою електрогрілки а то спотієте .
     
    Voyutichi подобається це.
  10. BMW

    BMW Бригадир

    Повідомлення:
    218
    Симпатії:
    149
    Адреса:
    Львов
    солтес, я круглий рік сплю без одіяла в трусах, навіть коли зимою 16-18 в кімнаті :) І то.. деколи потію зимою... з вашою грілкою вийде хіба хороший шашлик :)
     

Поділитися цією сторінкою