Газогенератор на дровах для автомобіля, твердопаливного та газового котла

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем gam-ua, 26 сер 2014.

  1. pastux

    pastux Майстер

    Повідомлення:
    136
    Симпатії:
    30
    Адреса:
    Крым -> Черниговская обл.
    на прогу не раджу рівнятись( бо ці данні отримані при випробуваннях. седів дядько и від великої горловини і до маленької робив випробування. є смола чи нема). хоча можете зробити ,,хід конем,, і зробити так як ваша прога видає, але мати вставку під те що я кажу.
    --- добавлено: 17 лют 2017 у 21:33 ---

    так. фурми там теж не що попало. вмене 8 шт по 7мм. хоча тут треба експерементувати. чув від знайомого що вони як що збільшувати - не підвищують потужність, а от як що зменшити - то втрачається ,,гнучкість,, газгєна. хоча в книгах написано що повинна збільшуватись. тому тут треба випробувати.
     
    Останнє редагування модератором: 25 лют 2017
  2. Aleks73

    Aleks73 Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    50
    на ваш диаметр камеры нужно 10 фурм по 8мм . чем меньше камера тем больше очагов должно быть кислорода и меньше будет зависания дров. ещё размеры попробуйте уменьшить кусков, об этом многие говорят. твёрдость древесины и влажность должны быть соответственно. Вот честно в толк не возьму как у вас получилась горло в 60мм .
     

    Вкладення:

  3. pastux

    pastux Майстер

    Повідомлення:
    136
    Симпатії:
    30
    Адреса:
    Крым -> Черниговская обл.
    Кількість та діаметр фурм підбирають відштовхуючись від швидкості дуття. У книгах написано що вона мусить бути 25м\с. Я це розумію так, що така швидкість при обертах на якій розраховується газген. Тоб то як що розраховуєте на 3.5 тис обертів - тоз цього і треба рахувати. Я на свого двигуна вираховував так. Може у вас воно і так буде норм робити, а може будуть провали.

    З горловиною - як що їздити на дровах - то краще зробити меньшою, ніж навпаки. Смола часто буває на холостих. Тому може не 60 а 70, але не як не 100 або 120. це на вугілля ще можна так робити. на дровах буде смола.

    про вологість - це дуже болюча тема для газгєна на дровах. ви навіть не уявляєте яка. дрова сухі - авто нормально їде. дровавологі (у грубі добре горять) з вигляду - сухі. а у газгені не горять. авто не їде. так що тут може і краще робити на вугіллі газгєн, бо там цього нема.
     
    Останнє редагування: 18 лют 2017
    ванваныч подобається це.
  4. Aleks73

    Aleks73 Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    50
    Вот как меняется мощность двигателя на разных расстояниях от фурменного пояса до горловины, но надо разобраться как будет вести себя эти правила при наших двигателях с нашими показаниями, ведь у газ -42 литраж был в два раза больше, степень сжатия меньше, обороты меньше.
     

    Вкладення:

  5. pastux

    pastux Майстер

    Повідомлення:
    136
    Симпатії:
    30
    Адреса:
    Крым -> Черниговская обл.
    я тобі раджу не морочити голову а як що хочеш - дам телефон дядка який на газгені наїздив не один десяток км на дровах. в нього вже 8ма серія. доопрацьовано вже майже все. як що ти близько біля Чернігова - то можеш або сам приїхати забрати, може тобі все встановити, налагодити. як що далеко і нема можливості пригнати авто чи забрати готовий газген - то продасть тобі креслення під твій двигун.

    це так... як що хочешь мати вєсч, без шуму та пилу. а там вже будеш сам ізучати, випробовувати як що цікаво. бо самому з нуля зробити - треба бути дуже впертим і багато часу.
     
  6. Aleks73

    Aleks73 Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    50
    Да спасибо конечно, но далековато, я с харьковской области, даже если и будет что то получаться, я буду это выкладывать не в коммерческих целях, он на других форумах , люди делятся опытом наработками. Изготовить и сварить я и сам могу профессионально. Мозгами дойдём а руками создадим.
     
    leshiy_40 та serhio70 подобається це.
  7. Aleks73

    Aleks73 Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    50
    ванваныч подобається це.
  8. Aleks73

    Aleks73 Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    50
    Вот как на другом форуме толково объясняет человек в своём посте. (
    Размеры камеры зависят от свойств и фракционного состава топлива, так что если ваш баллон или труба чуть больше/меньше - пробовать _можно_,и велика вероятность что оно заработает.
    Что _важно_: утепляйте реакционную камеру, препятствуйте уносу тепла, по возможности грейте подводимый воздух.
    И сушите топливо! Ну нихрена не работают _маленькие_ реакторы на всяком сыром г..не! На сухом - работают, и на г..не тоже :)
    И вот про это не забывайте:
    Acceptable fuel sizes for gasification systems depend to a certain extent on the design of the units. In general, wood gasifiers operate on wood blocks and woodchips ranging from 8 x 4 x 4 cm. to 1 x 0.5 x 0.5 cm.
    Надеюсь размеры кусков деревяшки в переводе не нуждаются. Придется правильную дробилку делать. Ну или вручную, но очень уж адский труд это. А если что попало насыпать - работать будет также как современный автомобиль на "левом" бензине. И не удивляйтесь потом.

    Там в книжке нарисован классический "Имберт" - хитрая двухслойная схема с подогревом собственно реактора газами, проходящими по внешнему кожуху. Сделать такое довольно трудно, поэтому _можно_ обойтись просто хорошим утеплением реакционной камеры снаружи и по возможности подогревом воздуха. Воздух можно греть если сделать теплообменник между отходящим газом и входящим воздухом. Сойдет даже простейший теплообменник типа "труба в трубе". Только учтите что при охлаждении газа из него будет конденсироваться вода и смолы, поэтому подумайте как потом чистить.
    Еще мелочь, но она реально влияет на процесс - дуть в зону реакции надо тонкими и быстрыми струйками. Что-то вроде около 30 метров в секунду, гдето в книжке Коллерова график был с зависимостью качества газа от скорости дутья. Следовательно дырочки для подачи воздуха должны быть небольшие, а нагнетатель - создавать давление 400-800 мм водяного столба. Кстати, простейший водяной U-образный манометр на входе в реакторе - это отличный "индикатор мощности". По нему удобно режим выставлять.
    У меня был случай - не хватало давления нагнетателя, соответственно реактору не хватало воздуха. Ну я дырочки ("носики" по-буржуйски,"фурмы" по старосоветски) и рассверлил что-то типа от 5 до 8мм. И реактор стал давать газ еще хуже качеством чем было, хотя вроде воздуха стало больше, реакция интенсивнее и температура выше. А там дрова просто сгорали, а не газифицировались, и на выходе было СО2 вместо СО. В особо умных книжках пишут, что быстрая струя воздуха сдувает СО из зоны собственно окисления и не дает ему окислиться до СО2. Думал это чисто научные заморочки - оказалось нет, реально на процесс влияет.) Вот ещё статейка интересная http://www.mdpub.com/gasifier/
     
    Останнє редагування: 23 лют 2017
    ванваныч, georgnsk, leshiy_40 та ще 1-му подобається це.
  9. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    @Aleks73,
    Ось поясніть мені.
    Якщо все не так просто, то як совіти умудрялися на свої полуторках іще щось перевозити, а не тільки переміщатися???
    У нас на меблевій фабриці була, після другої війни, така "машина" і по розповідях, навіть, не погана.

    Чому, цікавлюся...
    Маю древню УДешку, може спробувати запустити її на дровах, як аварійне джерело енергії...(низькокалорійна деревина дармова)
     
  10. pastux

    pastux Майстер

    Повідомлення:
    136
    Симпатії:
    30
    Адреса:
    Крым -> Черниговская обл.
    совєти.. да вся європа у 30х роках їздила на дровах, усі трактора по всій європі орали на дровах. а совєти тільки копіювали все.

    можна любий двигун (4х тактний) завести. тільки для такого малого двигуна треба маленьку за діаметром камеру згоряння, а тоді виникає проблема - треба дуже дрібні чурки робити. тому для маленьких двигунів краще робити газгєн на деревинному вугіллі (робиться дуже просто вдома) або заправляти пеллєтами. але пеллєти треба купувати, а як що є багато дармової деревини - то краще робити вугілля.
     
    Erni подобається це.

Поділитися цією сторінкою