Своїми руками Верстатик токарний

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Саша., 31 сер 2014.

  1. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Забаглося мені знімати відео під час праці. Так щоб я міг працювати відносно вільно, а камера (мобільнік) знімав відео. Ну і так щоби ракус був наближеним до того що бачу я своїми очима.
    Ну от так.
    Згадав я про стару зварювальну маску яку використав за основу. На неї закріпив тримач для мобільного. Тримач має регульвання кута щоб можна було підлаштуватися під зону з'омкі. Прилад влаштован так що оператор спокійно спостерігає, а камера вгорі записує події.
    WP_000389.jpg WP_000388.jpg WP_000385.jpg WP_000391.jpg WP_000387.jpg

    WP_000386.jpg WP_000390.jpg

    Багато крипільних єлементів вироблені на токарному КП-69.

    Ну і відео випробування шлєм-камери:

     
  2. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Була в мене невеличка "печалька" із зворотніми кулачками. Один з них не співпадав за номером з двома решта. Це означало що зворотні кулачкі не з одного комплекту,тобто мають неточність. Єдине що можна зробити в даному положенні - розточування кулачків.

    При затисканні в центрі биття невелике:


    А ближче до періфєрії биття було помітно оком. Отже розточування і потім ціліндр затис в кулачках. Цілиндр не шліфований, але іншого немає.



    Биття 10 соток, але насправді має бути меньше як би цілиндр був шліфований.
    Розточував ельборовою вставкою.
    Тепер зворотні кулачкі придатні для роботи.
     
    Andrii_M та Slava_ua подобається це.
  3. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Сталася в мене неприємність з патроном - поломивсі він... Тріснув сателіт, патрон заклинило. Розібрав, промив, змастив і зібрав - патрон клинить все одно. Пішов за новим на базар. Пощастило - новий має індекс точності - А. Старий мав індекс - П. Старий доведеться продавати по запчастинам.

    WP_000430.jpg WP_000425.jpg WP_000420.jpg WP_000436.jpg

    :kozak:

    Замір нового патрона:

     
    Останнє редагування: 12 жов 2014
  4. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Вітаю.
    Відверто показ биття в 1.5 соткі на патроні з індексом А мене засмутив, бо таке биття належить патронам з індексом В. Ну поміркував я і вирішив попрацювати над посадкою патрона на планшайбі.
    Отож биття вдалося звести до півсоткі:



    Тепер можна щось поточити точніше. Розточування отвора під посадку на шліфований вал, треба так щоб не пресувати і розбіг був найменьшим. Тобто ковзаюча посадка з мінімальним зазором.


    WP_000453.jpg

    Щоби не прогавити розмір доводиться користуватись нутроміром:

    WP_000447.jpg WP_000448.jpg WP_000449.jpg

    Цей прилад точно вказує розміри отвора при заглибленні. Штангенціркуль на таке не здатен.

    От так, купуючи верстат доведеться збагачуватись знаннями та й інструментом. :lulka:
     
    Останнє редагування: 23 жов 2014
    Slava_ua, Энки та alexduc подобається це.
  5. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Загалом, мені здавалося що індикатор на магнітній стійці потрібен для перевіркі геометрії верстата.
    Але все набагато цікавіше. Індикатор потрібен для точного позиціонування деталей перед іх обробкою.
    Наприклад найменьше відхилення находимо за допомогою індикатора щоби меньше знімати різцем при торцюванні деталі:



    ... і такого є багато.

    Мав я добрі розточні різці, імпортні. Але непощастило - зламав.
    WP_000456.jpg
    Довелося точити нових з швидкоріжучої сталі Р6М5

    WP_000458.jpg

    Але маленькіх шкода, ще попрацюють:

    WP_000462.jpg

    Пощастило полагодити патрон з індексом П, що ламався раніше

    WP_000482.jpg
     
    Останнє редагування: 24 жов 2014
    Slava_ua подобається це.
  6. Slava_ua

    Slava_ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.277
    Симпатії:
    598
    Адреса:
    Кировоград
    Саша., О я себе такую тоже державку думаю сделать, есть куча тупых пальчиковых фрез которые еще поработают в роли резцов.
    --- добавлено: 25 окт 2014 в 15:58 ---
    Если с получением знаний проблем сейчас нет то с инструментом и оснасткой, которая произведена еще при советском союзе, уже не так радужно как пару лет назад, запасы истощаются:( Сегодня бродил по блошином рынке, набрал почти даром немного оснастки, за все отдал 130 грн.
    CAM00465.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 2 лис 2014
  7. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Так, то є зручно з квадрату поробити різні тримачі різців. Я от раніше поробив такі:

    DSC_7469.jpg DSC_7471.jpg DSC_7477.jpg IMG_1668.jpg DSC_7739.jpg

    Сьогодні от позаточував трохі різців, ті що знайшов:

    WP_000492.jpg

    За інструментом періода СРСР можна шкодувати, але зараз заходить імпортний. Новітній інструмент є кращим за радяньській. Якісна сталь чи тв.сплав разом з заточкою на автоматичних верстатах відрізняє новий інструмент.
    От наприклад твердосплавні борфрези:



    Корончасті свердла для грубих сталей:



    Тобто підходи до металообробкі спрощюються із сучасним інструментом.

    Метчікі сучасні мають таку заточку що згортають стружку перед себе при нарізанні різьби в наскрізному отворі. Для глухих отворів метчікі мають гвинтову форму що викідає стружку назовні.
    Свердла імпортні мають кращій баланс твердості і новітні зносостійкі покриття.
    На мою думку СРСР-івській ріжучій інструмент є кращім за дешевий кітай, але є морально застарілим в порівнянні з європейськім.
     
    Останнє редагування: 25 жов 2014
    Slava_ua подобається це.
  8. Slava_ua

    Slava_ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.277
    Симпатії:
    598
    Адреса:
    Кировоград
    Саша., вы все верно сказали, но есть одно но- это стоимость современной оснастки. А самая главная проблема это отсутствие современного оборудование для затачивания оснастки( по крайней мере у меня в городе)
     
  9. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Так із професійним сервісом ріжучого інструменту є багато негараздів.
    Щодо ціни - Китай допомагає- виробляе інструмент доброї якості за невисоку ціну. Це оті коронкі.
    DSC_8558.JPG
    Борфрези також є кітайські достойної якості.
    DSC_8141.JPG
    Зеньківкі трохі дорогі, але без них ніяк

    IMG_2832.JPG senker.jpeg DSC_5327(600x600).jpg

    Метчікі дорогі, але радяньське вже до рук не хочеться брати. Бо такі метчікі ріжуть цисто і повний профіль різьби і в прикалених сваркою місцях.

    DSC_7510.jpg
    Саме завдякі таким метчікам гвинтик М3 утримуе ріжучи вставкі в різцях-тримачах.
     
  10. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Вітаю.
    Поміркувавши я вирішив всеж такі зробити оливниці для верстату. Причина в тому щоби не забувати змащувати і мати перед очима рівень оливи. Отак воно виглядає:

    WP_000508.jpg WP_000502.jpg WP_000511.jpg WP_000501.jpg

    4 оливниці на супорті:

    WP_000512.jpg WP_000504.jpg WP_000505.jpg

    Верстат також вже потребує всіляких шуфлядок для різців, пензликів для охолоджуючої рідини і вимірювального інструменту бо зроблених вже не вистачає. Треба щось робити. Покі воно так:

    WP_000509.jpg
     
    Slava_ua подобається це.

Поділитися цією сторінкою