Своїми руками Верстатик токарний

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Саша., 31 сер 2014.

  1. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    в якомусь магазині такий штатив продають?
    на рахунок зедекса я так зрозумів що його якщо треба то так само шабрять ...і так до повного стирання (але стирається він довго)
     
  2. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Є в нас в Чернівцях такий ринок Калинівській. Він гуртово-роздрібний. І там є сектори де продають всіляке залізячча. І от там на прилавках є люди, що продають б/к і новий інструмент. Там ось я і придбав той штатив. Були ще стрижневі, але мені гнучкого бракувало.
    Зедекс , дійсно треба підганяти шабруванням, але він лекеньго шабрується. Зедекс є сучасним матеріалом, а раніше підкладкі робили з текстоліту.
     
    Блаж подобається це.
  3. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Взагалі я є аматор в металообробці. Нещодавно мав невеличке відкриття. Всі бачили набори мір довжини -КМД. Раніше думав, що вони лише для перевіркі вимірювальних інструментів, вимірівання шпарин тощо.
    Але вони можуть використовуватись в повсягденній роботі в якості простенькіх калібрів. Завдякі додотковому приладдю. Світлини розкажуть докладніше:

    EndMeasure.jpg P_20170318_115833_HDR.jpg

    Річь?
    Мені це діло потрібне. Вирішив придбати і собі. Покі візьму набір приладдя, а КМД трохі згодом.

    337790196_2_1000x700_nabor-prinadlezhnostey-k-kontsevym-meram-dliny-fotografii.jpg
     
    Slava_ua, viktor28465 та rondlyk подобається це.
  4. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Ремонт тривав.

    Замінив шестерні в коробці подач, і трохі розвів трубочками подачу мастила до шестерен:



    [​IMG] [​IMG]



    Даний верстат можна вирівнювати методом акуратних наближень. Бази тут не дуже якісні і доводиться спочатку робити грубе вирівнювання, а потім вертатися для фінішного шабрування.

    Вирішив порівняти з базами гвинтонарізний вал. Поміряв:



    [​IMG] [​IMG]



    Там все з заводу криве.... Фронт робіт є і досвіду набереться.
     
    Блаж та rondlyk подобається це.
  5. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Колись, за совка в Закарпаттю в місті Берегове на заводі медобладнання випускали такий цікавий токарний верстатик - Берточ! Кажуть, що він краще за верстати ТВ серії, точніше і має ВМЦ близько 600 мм.
    На світлинах, на верстаті встановлений 160 патрон!
    459823842_2_1000x700_tokarnyy-stanok-fotografii_rev001.jpg 459823842_4_1000x700_tokarnyy-stanok-dom-i-sad_rev001.jpg 459823842_3_1000x700_tokarnyy-stanok-elektroinstrument_rev001.jpg 459823842_5_1000x700_tokarnyy-stanok-lvovskaya-oblast_rev001.jpg

    459823842_7_1000x700_tokarnyy-stanok-_rev001.jpg 459823842_8_1000x700_tokarnyy-stanok-_rev001.jpg 459823842_1_1000x700_tokarnyy-stanok-drogobych_rev001.jpg 0012.jpeg

    Лише зараз ми по крихтах дізнаємось про асортимент кдбєшної країни срср...
     
    Блаж подобається це.
  6. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Вітаю.
    Ремонт мого верстатику по маленьку триває. Вирівнюючи геометрію шабруванням я вирішив зайти трохі далі.
    Справа в тому, що шабровані поверхні з часом затираються і візерунок від шабрування зникає доволі швидко.
    Тому я вирішив після шабрування провести ще й шліфування. Воно робиться наждачним папером з ЗОР.
    Брусочок з металу обгортається наждачним папером, змочується ЗОР і поступальними рухами водиться по шаброваним поверхням. Получається дуже подібно до машинного шліфування. Світлини:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Ось така новація.
     
  7. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    а абразив не вкраплюється в металл?наскільки я чув при шабруванні зумисно роблять лунки щоб були маслянні ванни..
     
  8. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Абразив переважно закріплений на шкурці. Та й притупляється він дуже швидко. Шкурка "сідає" за 1 хв.. тертя. Шабруванням досягають вирівнювання поверхні, а потім роблять розбивку вирівняної поверхні. Розбивка слугує для затримання мастила і для відходу частинок бруду.
    Але з заводу всі поверхні йдуть шліфованими, без розбивкі? Розморозку/розбивку можна нанести пізніше в разі потреби:

     
  9. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Вітаю. Напрямні пошліфовані. Тепер маю перевірити площину гвинтонарізного валу. Це робиться верстатним рівнем та індикатором:
    IMG_4017.JPG IMG_4026.JPG IMG_4027.JPG IMG_4037.JPG IMG_4035.JPG

    Гвинт відхилений. Отже, маю то виправити.
     
  10. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    ви все шліфували вручну бруском та наждачкою?
    гарний пристрій на якому їздить індикатор, самі його виготовляли?
     

Поділитися цією сторінкою