Як правильно облаштувати водяний колодязь

Тема у розділі 'Сантехника, водоснабжение, канализация', створена користувачем mostovyj, 11 сер 2014.

1. mostovyj

mostovyj Майстер

Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    64
    Адреса:
    Богородчани
    Неможу ніяк знайти цю тему на форумі, тому вирішив написати нову - поправите якщо потрібно.
    До 8-ми квартирного будинку підводимо воду, поставили 2 водяні колодця. У першому перейшли з 63 на 40 ПЄ, а у другому поставили гребінку на квартири. У мене питання: як правильно облаштувати колодязь в середині? Чим потрібо заливати дно і чи взагалі це щось дасть. Глибина першого колодязя 1,3 метра, а другого 1 метр. Чим утеплювати труби і гребінку? Допоможіть будь-ласкаSOSSOSSOS. Дуже Вам дякую.

2. mostovyj

mostovyj Майстер

Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    64
    Адреса:
    Богородчани
    Люди, поможіть порадою, як правильно зробити?

3. buddybuild

buddybuild Заслужений майстер

Повідомлення:
    4.788
    Симпатії:
    5.561
    Адреса:
    Черкассы
    дно не заливать бетоном. Вода должна уходить. При ремонте или поломках она будет.
    зря не сделали фундамент под кольца сразу. для гребёнки необходимо было выполнить колодец с отметкой не выше -1,8м
    отрыть по внешнему периметру грунт и утеплится пенопластом.
    утеплить плиту и крышку.
    трубы утеплить сегметтами соответстующего диаметра

mostovyj подобається це.
  4. Энки

Энки Модератор Команда форуму

Повідомлення:
    12.689
    Симпатії:
    12.731
    Адреса:
    Київ
    Хорошо - сначала залить на дне плиту(или купить дно), а на плиту ставить кольца. Все соединения не должны пропускать воду (спец раствор, или раствор с жидким стеклом). Снаружи колодец обмазочно гидро-заизолировать (битумной мастикой, например). Трубы должны заходить в гильзы хорошо большего диаметра, гильза должна быть заполнена эластичным сальником (хотя бы пеной), и обмазана гидроизоляцией - колодец будет двигаться относительно грунта с трубой, и может передавить трубу - упадёт, или вообще исчезнет напор. Трубы в колодце укутываются минераловатными матами ( вата зашитая в стеклоткань - такое одеяло).

buddybuild подобається це.
  5. buddybuild

buddybuild Заслужений майстер

Повідомлення:
    4.788
    Симпатії:
    5.561
    Адреса:
    Черкассы
    да!
    сначала "делаем", а потом "что делать?вай!"

mostovyj подобається це.
  6. mostovyj

mostovyj Майстер

Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    64
    Адреса:
    Богородчани
    Я з Вами повністтю згідний. Всю роботу я не робив, а робилось все у спешці і всі по трохи, тому вийшли такі казуси. Тепер мусимо всі помилки вмправляти через "задницю".

buddybuild подобається це.
  7. Tomash

Tomash Майстер

Повідомлення:
    98
    Симпатії:
    89
    Я вибачусь перед автором, але теж поставлю питання про колодязь(підключення в міську мережу водопостачання)):побудували колодязь і тепер повинен зробити підключення(врізку) і там повині поставити лічильник, в колодязі.А сир бор в тому,що в 1м від колодяза йде поверхневий водовідвід( траншея поверхнева, яка була зроблена по проекту міськвиконкому для відводу поверхневих вод, яка відводитсья від будинків, бо коли дощі, то вода находитсья на глибинні 0,6м від поверхні землі і тому в людей не має погребів-5 ть садиб), в якому деколи буває вода і довгий час стоїть там, яка і залиє побудований колодець, разом з лічильниками, які встановлюються за рахунок забудовника і при несправності замінюються теж за їхній рахунок.Ставлю питання перед ВЖКГ( які і виступають проектантами та експлуатаційниками мережі) про те,щоб поставити лічильник в домі, але на відриз вони відмовляються-тільки в колодязі.Ось в мене і питання- чим вони користуються, стверджуючи так робити- на якому чи законні, чи якомусь внутрішньому акті провстановленні лічильника тільки так а не інакше?

8. mostovyj

mostovyj Майстер

Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    64
    Адреса:
    Богородчани
    У нащому випадку сказали, що лічильники будуть стояти у кожній квартирі окремо. Говорили, що повинен бути і загальний на будинок, тобто в колодязі, але не обовязково. Можливо це залежить від водоканалу, як вони приймуть

9. Tomash

Tomash Майстер

Повідомлення:
    98
    Симпатії:
    89
    Дякую.Як ці чиновники в печінках сидять!Якщо ви проживаєте в багатоквартирному будинку, то можливе встановлення загального лічильника в колодязі підводу води, крім того ще в кожній квартирі він також повинен бути( це згідно Постанови км від 21.072005р.)Але в даному випадку, вони в середині будинка не хочуть встановляти, а тільки в колодязі, а він затоплюється.Ось і виник конфлікт між мною та цьою службою.Я думаю написати письмову заяву про встановлення лічильника саме в будинку, а дальше суд.Хотя і суд слухається мера міста , а не рядового споживача!.

Поділитися цією сторінкою