Опалення у 2-кімнатній квартирі самостійно - проконсультуйте

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Nik24, 15 лип 2014.

  1. Nik24

    Nik24 Новачок

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    0
    Добрий День !

    Потрібно в квартирі в новобудові зробити опалення. Опалення індивідуальне. Котел Данко «Данко-23 ЗКE» з закритою камерою згоряння, дістався від забудовника, змінити його на якийсь інший/кращий не має поки можливості.
    Квартира двокімнатна, 74,5 м2 на 4 поверсі 7-ми поверхового цегляного будинку. Товщина стіни зі слів забудовника 68 см (в дві цегли - мінвата- закладено ззовні в пів сілікатної цели, вистота до стелі 2,7 м.). Одна стіна на встяж квартири зовнішня (на малюнку).
    На даний час я собі надумав робити розводку металопластиковими трубами під прес-фітінг. (вдома в селі дообладнував та переробляв опалення, проводив воду, деякий стаж маю). Так як до більшості радіаторів (зелені на малюнку) відстань не велика, то надумав ставити колектор ( поки що зупинився на виробникуFAR) і ліпити променеву систему. Тепла підлога буде тільки у ванній кімнаті і трішки тим же контуром в туалеті в області ніг сидячого на "білому коні".

    Виникають питання:
    - зупинятися на променевій системі чи робити інакшу (радіатори планую обладнати термоголовками),
    - вибір радіаторів поки що в сторону сталевих (алюміній кажуть не можна бо обмінник у котлі мідний, біметал не знайшов хорошого по більш-менш нормальній ціні, зовнішній вигляд радіаторів подобається більше як у алюмінієвих), пропонують Roda, підвід хочеться нижній, але то вже буде залежати від кошторису, потужність радіаторів яка потрібна, щоб котел не кочегарити занадто сильно,
    - чи вистачить труби діаметром 16мм для розводки до радіаторів,
    - чим потрібно доукомплектувати коллектор (на малюнку) і який його має бути вн. діаметр колектора,
    - тепла підлога, чи достатньо на звороті перед колектором поставити термоголову чи потрібно якось зробити "правильніше", поки не знаю як...,
    - чи потрібен байпас (не виключаю можливості коли термоголови закриють радіатори) і насос не матиме куди качати воду, ну за виключенням полотецесушки у ванній, але труба 16 мм то напевне замало...
    - якими трубами робити вихід з кола до колекторів (матеріал)?,

    Якщо у когось є можливість допомогти в закупці необхідних матеріалів - буду дуже вдячний :)

    поки здається усе, буду задавати питання в процесі...
     

    Вкладення:

    • 14.jpg
      14.jpg
      Розмір файлу:
      68 КБ
      Переглядів:
      78
    • koll.png
      koll.png
      Розмір файлу:
      57,7 КБ
      Переглядів:
      60
  2. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.968
    Симпатії:
    7.147
    Адреса:
    Одесса
    Задали "направление" и бросили
    Как будто без газа и перспективы нет? Хотя куда сегодня с "подводной лодки денешься".
     
  3. Nik24

    Nik24 Новачок

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    0
    Як варіант думаю про паралельне підключення якогось електричного котла... ввідні автомати на електрику 32А... Поки розбираюся з газовим, а вже в процесі буду планувати і підключення електричного.
    А поки що потрібна допомога щодо колектора (його параметрів), діаметра труб та ін. щоб закупити матеріали...
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    найвіддаленіший радіатор підключайте трубою з вн. діаметром 12 мм, до радітора перед ним тягніть з вн. діаметром 16мм. Санвузол можете пілключати Ф16, там буде не велика перевитрата коштів
     
  5. ptvm2014

    ptvm2014 Підмайстер

    Повідомлення:
    76
    Симпатії:
    13
    Я займаюсь розрахунком систем опалення. Гарно працювати з якісними матеріалами, такими як REHAU, але цінова категорія не для всих доступна. Можна знайти довольно не погані аналоги за приємними цінами.

    Не згоден з
    по тій причині що кожен радіатор підключається самостійно до системи опалення, об'єм води в стальних радіаторах зовсім невеликий, і діамертр буде одинаковий, і як правильно мінімальний - 16х2
    Головне правило труб з якими ви хочете працювати - ніяких прихованих з'єднань, бо ваш ремонт буде марним.

    Труба від котла до колектора краще взяти по діаметру самого колектора, які труби- не важливо.

    Розподільчу гребінку можна використовувати як вузол регулювання (на рисунку внизу), але проблема у вашому випадку заключається в тому що температура води в теплих полах на має перевищувати 50 градусів (рекомендовано 35-45). для цього і потрібен змішуючий вузол. Але тоді ж і в радіаторах вона не буде більшою (що нам не потрібно).

    Підключення колектора до змішуючого вузла у кожного з виробників своє, ось одне із них http://vk.com/photo-69169425_336253972


    будуть питання звертайтесь - [email protected]
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    ptvm2014, я говорю про двотрубну системи прокладки труб, де радіатори приєднуються до однієї траси, ви говорите про променеву систему прокладки.

    може це і краще, якщо тримати таку температуру в системі (50-45С), В такому випадку достатньо взяти збільшені радіатори на гроші, які не потратяться на підмішувальний вузол.
    Я би спочатку такий варіант продумав: низькотемпературна система опалення, що доцільніше тримати високу температуру в системі для малих радіаторів і купувати вузол підмішування для теплих підлог чи зразу купити великі радіатори і не купувати вузол підмішування і не тримати високу температуру в системі.
    ПС. Низькотемпературна система краще працює від додаткових (альтернативних) джерел тепла (тепловий насос, сонячний колектор). Оцінюйте ваш випадок..
    я уточню: прихованих роз'ємних з'єднань.
    Пайку або прес-з'єднання можна сміливо приховувати.
    об'єм води в радіаторі не впливає на діаметр труб, на діаметр труб впливає кількість води, яку треба прокачати через радіатор.
     
    Останнє редагування: 20 лип 2014
    Энки подобається це.
  7. ptvm2014

    ptvm2014 Підмайстер

    Повідомлення:
    76
    Симпатії:
    13
    тільки потрібно пам'ятати що максимальне КПД саме при номінальному навантаженні.

    Я б сказав по максимально допустимій швидкості води в трубах, ну і об'єм звісно.

    автор теми вказав саме таку схему, і на скільки я зрозумів має намір сховати в підлогу.
     
  8. Nik24

    Nik24 Новачок

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    0
    так, труби планую заховати у підлогу.
    по вузлу підмішування води, якщо на подачі в радіатори буде температура 60-65 градусів, то на виході з них не нехай на 5-10 градусів менша, але всерівно забагато як для теплої підлоги. ?

    На форумі хтось писав, що ставив термоголовку в розрив труби звороту від теплої підлоги, як я собі розумію то не зовсім правильно, але пишуть що працює... чи можна таким чином обійтися по підлозі, чи прикрити максимально на колекторі подачу на підлогу... але хочеться якесь навіть примітивне регулювання, щоб зимою коли буде регулуюватися температура на опалення, підлога працювала однаково (по тепрературі)...

    також планую трішки радіатори з запасом, щоб котел не кочегарити сильно а обходитися тепмературою не вище 60-65...
    Для квартир пишуть відштовхуватися від потужності радіаторів 60 Вт на метр, для будинків 100 Вт. Планую собі радіатори з розрахунку 100 Вт на метр...

    По трубах РЕХАУ, читав і бачив на відео, в житті не зустрічався. Дивлюся поки і на металопласті не РЕХАУ... з понеділка звяжуся з ptvm2014 щоб розказав про переваги і т.д....
     
  9. ptvm2014

    ptvm2014 Підмайстер

    Повідомлення:
    76
    Симпатії:
    13


    Якщо ви таки наважитесь на продукію Rehau, то сенсу щось мудрити я не бачу, тоді лише за указаннями виробника так як продукція його не дешево коштує..
     
  10. Nik24

    Nik24 Новачок

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    0

    ну не має слів..... goodgoodgood
    раніше думав, що тільки в РЕХАУ найкращі вікна (в чому неодноразово переконувався)

    тепер потрібно "покурити" в сторону РЕХАУ, що і скільки вийде в грн...
    ну і звісно де знайти прокат обладнання для опресовки..
     

Поділитися цією сторінкою