Розмови про променевий спосіб передачі енергії

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем Энки, 26 чер 2014.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    а якщо на малому конусі помістити пастку для променевої енергії? Все входить - нічого не виходить..?
     
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    То есть, потери?

    Есть излучение с параметрами, типа, длины волны... Вы сможете только отсечь часть спектра (понизить температуру), а добавить ничего не сможете.
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    втрати = 0 (ноль), ми ж домовились..
    Тобто в стверджуєте, що низькочастотним випромінюванням не можна збудити високочастоне?
     
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ну так "ловушка" это потери.

    Утверждать ничего не буду.
    А какой может быть пример? Распад/синтез ядра? Так это не влазит в сферу в вакууме.
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    проста мікрохвилова піч піде в якості трансформатора довжини хвилі?
    --- добавлено: 11 июл 2014 в 14:41 ---
    якраз без ніяких втрат. Все, що попало в пастку - там і лишається. Якщо розміри пасти залишаються однаковими в допустимих межах - тоді в ній ростиме температура, до безконечності..
     
    Останнє редагування модератором: 19 лип 2014
  6. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Это всё потери системы.
    Температура не может быть бесконечной. Предел - температура большого взрыва (если он был).
    Вы испортили мою сферу в вакууме, запёрли туда какую-то ловушку, притащили магнетрон с электротоком, ещё и натоптали, наверное. :wild:
     
    Володимир П подобається це.
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    ще раз пригадаймо, з чого починали: температура "мішені" не може бути більшою від температури "пушки". Втрат нема. Якщо грубо, то P*V/T= const. Тільки не нарікайте, що це з "іншої опери"..:)
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Расшифруйте, пожалуйста. Я не понял.

    В том и дело, что нет пушки и мишени. Всё, что выше 0К, излучает. Оба объекта взаимно облучаются.
    Ничто, под Солнцем, горячее Солнца от Солнца не нагреется.
     
    Останнє редагування: 11 лип 2014
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    власне саме з тим твердженням я не згідний.
    температура - це міра кінетичної енергії атомів. Тобто певна кількість часток матерії здійснює коливання з певною швидкістю.
    Чим більша швидкість - тим більша температура.
    Ми маємо закриту систему з фіксованим числом часток у певному об'ємі, додамо ззовні певну порцію енергії у цю систему - температура цієї системи збільшиться.
    Звичайно, ви заперечите: не можна, наприклад, тиском з зовнішньої посудини величиною в 1 атм підняти додатково тиск у іншій посудині з тиском 10 атм просто сполучивши ці дві посудини між собою. Логічно, тиски зрівноважаться, відбудеться явище, яке ви описали у своїй сфері в вакуумі ( температура Сонця і мішені-колектора вирівняються).
    Але якщо згадати, то ми не просто гріли колектор від сонячного проміння, а ставили між сонцем і колектором концентруючу лінзу, то ми отримуємо так би мовити, збільшення концентрації енергії на одиницю площі (об'єму). Це якби ми стиснули нашу посудину з тиском 1 атм у більше, чим 10 разів.
    Тільки у прикладі з тиском треба виконати механічну роботу, а у випадку з промінням за нас цей аналог механічної роботи виконує лінза.
    Вираз P*V - чисто символічний і не відповідає традиційним позначенням, прийнятим у фізиці (тиску і об'єму), а позначає у нашому випадку кіль кість енергії на одиницю площі.

    Якщо мішень буде мати в N разів меншу площу від джерела - тоді її температура буде в N-разів вищою..
    Я так думаю..
     
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Линза - не клапан, она в обе стороны работает.
    вакуум.JPG
    Линза не может повысить "напряжение поля" - "цвет" фотона.
    Есть два атома, между ними электромагнитное поле, что значит: с определённого "угла зрения", можно засечь между атомами перемещающиеся фотоны.
    У фотона есть "цвет"( он же: "частота вибрации", "длина волы", "напряжение поля", "мера энергии", "температура"....).
    Чем быстрее колеблется атом, испустивший фотон, тем "синее" цвет фотона.
    "Красный" фотон, попав в атом, испускающий "синие" фотоны, не заставит испускать фотоны "по-синее".
    Не уверен, что корректно говорить, что "красный" фотон, попав в "синий" атом, охладит его, но "синий" атом, находясь в "красном" поле, с каждым следующим отпущенным фотоном, будет становиться всё "краснее" и "краснее", пока цвет не выровняется до "красного" "цвета" поля.
    Вы не сделаете "красный" атом "синим", сколько бы "красных" атомов ни целились в него своими фотонами.
    Я так думаю.
     

Поділитися цією сторінкою