Мрії збуваються - тепер я ДОМОгосподарка...

Тема у розділі 'Строительство дома - общие вопросы', створена користувачем Светка, 19 чер 2014.

  1. Светка

    Светка Бригадир

    Повідомлення:
    268
    Симпатії:
    107
    Адреса:
    Хмельницкий
    так і мої нівроку...
    дякую за поради...
    щодо соломи треба прицінитися... а вимочують для чого? чи то правильніше від чого? (для загального розвитку питаю)

    ПС. тут десь є звіт про зведення будинку із соломи...
     
  2. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    сама по собі солома гарно горить , та всіляка живність в ній полюбляє жити, глиняне молочко не дає соломі горіти та гарно консервує (нема доступу кисню), якщо брати вапняне молочко то воно також не дає горіти соломі, дезинфікує та відганяє всю живність (мишей, жуків, мурашок, тараканів)...брати або одне або інше (вапно і глина між собою не дружать,хоча сильно й не воюють)...і глина і вапно досить дешеві і не шкідливі.
     
    Светка подобається це.
  3. Светка

    Светка Бригадир

    Повідомлення:
    268
    Симпатії:
    107
    Адреса:
    Хмельницкий
  4. arinakv

    arinakv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.053
    Симпатії:
    1.213
    Адреса:
    Київ

    Не зустрічала посилань на утеплення соломою даху. Мені подобається саманне будівництво як можливість розвалити будівлю з глини без наслідків.

    Дах, як на мене, дуже пожеже небезпечний.
    Сама зараз вирішую, не знаю як українською, ЭППС чи базальтова вата.
     
    Светка подобається це.
  5. Светка

    Светка Бригадир

    Повідомлення:
    268
    Симпатії:
    107
    Адреса:
    Хмельницкий
    пішла й собі повирішувати
    вата для мене зрозуміліше :-[
     
  6. Светка

    Светка Бригадир

    Повідомлення:
    268
    Симпатії:
    107
    Адреса:
    Хмельницкий
    Хтось щось скаже про такий варіант опалення?
     
  7. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    гарний економ варіант, треба тільки розуміти які будуть рахунки за електроєнергію, також треба порахувати яку потужність будуть споживати тени по всіх кімнатах і на яку потужність разрахована електропровід по хаті...а таж якої потужності ввідний кабель...часто на дачних масивах з потужностями великі проблеми, раніше при підведенні електричних поружностей до дачних масивів був розрахунок 1,5 кВт на на один дачний участок...тому насам перед розпитайте у когось як стан справ з потужністю в самому масиві.
     
    Светка подобається це.
  8. Светка

    Светка Бригадир

    Повідомлення:
    268
    Симпатії:
    107
    Адреса:
    Хмельницкий
    про потужності - минулого року на масиві міняли трансформатор, наскільки я розумію саме тому, що масив де-факто перестає бути дачним і все більше народу там будуєть ся і проживає постійно... цифри уточню само-собою
    проводку будемо робити з нуля під свої потреби зі зміною лічильника (+хотілося б двотарифний)
    залишається питання потужності ввідного кабеля (відмітила собі)
    отут я собі прикинула, що ажніяк воно не економ-варіант, напевно
    припустімо, що стоїть двозонний лічильник
    дитячі будуть обігріватися тенами 0,5кВт
    два таких же обігрівачі у загальній кімнаті і два на мансарді
    + один такий же обігрівач віранди (чи 0,3 ???), + обігрівач-рушникосушка 0,15 кВт санвузла (чи взагалі він потрібен, адже можна пустити гарячу воду від бойлера через рушникосушку???)
    + бойлер 1,5кВт

    Візьмемо однаковий режим увімкнення для всіх цих приладів: 4 години денного часу (15-17 година - перед приходом дітей зі школи + 19-21 година перед сном) і 3 години нічного часу
    місяць - 120 денних годин + 90 нічних
    600 денних кВт + 450 нічних = 1050 кВт
    на теперішні тарифи (заокруглені до більшого)
    ніч 42*0,3+214*0,5+192*0,8=273,2 грн
    день 58*0,6+286*1+258*1,6=733,6 грн
    РАЗОМ майже 1010грн
    Це лише опалення і гаряче водопостачання
     
  9. varmet

    varmet Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.113
    Симпатії:
    1.520
    Адреса:
    .г.Первомайск Николаевская обл.
    Не так и много.Докиньте 200 грн. за остальное(комп,телевизор и т.д.)и выйдет комун услуга не так и много.
     
    Светка подобається це.
  10. Светка

    Светка Бригадир

    Повідомлення:
    268
    Симпатії:
    107
    Адреса:
    Хмельницкий
    + все рівно потрібно мати на увазі той факт, що ЕЕ може бути відсутня... заморозити весь дім - абсолютно не варіант

    про твердопаливні котли читаю... але от ракето-піч, та піч на відпрацьованому мастилі, що зустрілися мені на ЮТубі... і само-собою поселилися в голові...
    --- добавлено: 6 бер 2016 у 12:13 ---
    тобто для будинку це нормально?
    я просто все життя в квартирі. останнім часом суми за комуналку абсолютно не радують(
    сподівалась, що будинок в цьому плані буде економічнішим((( дарма сподівалась?
     
    Останнє редагування модератором: 14 бер 2016

Поділитися цією сторінкою