Своїми руками Піч з вбудованим котлом та автоматикою на піддувало - можливо?

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем AlexVin, 7 тра 2014.

  1. AlexVin

    AlexVin Майстер

    Повідомлення:
    67
    Симпатії:
    31
    Адреса:
    Украина, Винница
    Валерон К,
    то може вибухнув не газ, а пара - це може статись з будьяким котлом, тим більше, якщо причина в автоматиці.

    Я тут нічку не спав, порядовку малював - придумав собі грубку на два ковпака - хтось би міг проаналізувати і сказати чи буде воно працювати? (якщо треба, можу орієнтовну порядовку сфотографувати і виставити) Справа у тім, що хочу перший ковпак вбудувати у вікно в міжкімнатній стіні, DSC_1860.JPG
    бо якщо просто строїти 5- оборотну губу - замість вікна получається ніша, та щей майже вся холодна, грітись будуть лише верхні 30-40 см
    Друге питання: я "созрел" робити піддувальну дверку для автоматики - вона повинна бути по ширині піддувала (у мене 30 см), чи її ширина та висота чимось обумовлені і вона має бути стандартною?

    Ще одна неймовірна мисля мучить - може зробити не дверку, а ящик - вийняв разом із попелом і витрусив? Як думаєте?
    І ще одне, хочу переварити трубу подачі котла з переду на бік, я думаю, що автоматика дотягнеться, а топку буде постіше розбирати, якщо щось трапиться з котлом, щоб не валити усю грубу.
     
    Останнє редагування: 2 чер 2014
    Jonic та Andrii_M подобається це.
  2. Дмитрий ДАР

    Дмитрий ДАР Інженер

    Повідомлення:
    695
    Симпатії:
    1.145
    Адреса:
    Запорожье
    По этому есть смысл сделать из кирпича в металлическом кожухе,вот вариант. GEDC0787.JPG GEDC0816.JPG

    Предполагается такой конструктив.
    --- добавлено: 2 июн 2014 в 17:41 ---
    Разбирайте стенку под окном и заводите печь в стену,если опустить поддувало на 3 ряда -опустится и топка -больше тепла снимите с площади оконного проема.
    Вот печь в бывшем оконном проеме. IMG_0621.jpg IMG_0626.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 10 чер 2014
    Володимир П, Andrii_M, AlexVin та 2 іншим подобається це.
  3. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Такой смысл есть, если это топка пиролизной отопительной печи. А в случае котла, весь смысл сокращается до керамического катализатора.
     
  4. Дмитрий ДАР

    Дмитрий ДАР Інженер

    Повідомлення:
    695
    Симпатії:
    1.145
    Адреса:
    Запорожье
    В металлическом котле толщина внутренней части водяной рубашки-4-5 мм ,а с кирпичем можно сделать 2-3 мм,кроме того помещение котельной тоже надо отапливать,комбинируя шамот с керамическим кирпичем можно снизить себестоимость.
    Пока останавливает вероятность воспламенения всей закладки дров т.к. не будет водяной рубашки в загрузочном бункере.
     
  5. FENCER

    FENCER Прораб

    Повідомлення:
    410
    Симпатії:
    296
    Я как раз вынул "дипломат" из топки - буду переделывать и переставлять на выход.
     
  6. Валерон К

    Валерон К Прораб

    Повідомлення:
    488
    Симпатії:
    378
    Адреса:
    Черкащина
    Все вірно.Чим нижче буде топка тим більша площа грубки буде.

    А де сажотруски та заслінкаO=- ?Поховали...Загалом сама проста пічка,навіть заслінку прямого ходу ставити не потрібно (ЗЛХ). Дмитрий ДАР, чому так високо ставите плиту?Маю на увазі висоту від колосників до плити.

    Все може бути.Був випадок зі звичайного твердопаливного котла Древмет.За котлом звів в приміщенні трубу в 1/4 цегли та обтягнув кутниками (по бажанні клієнта) під стелю,шоб додатково обігрівало приміщення,далі під 90 градусів виход на двір і труба.Вночі власник почув хлопок,а вранці побачив,що грубка-труба пішла по швах але не впала через кутники.В результаті тління накопичувався газ,під час включення автоматикою примусового піддуву спалахнув газ,відбулося детонація та знайшло слабке місце.Саме в ту ніч був великий туман,який затримував газ в середині труби,тобто не було тяги

    Висоту робіть на два ряди цегли (14-15 см.),а ширина та ж сама ширина топочної камери.Якщо заширока буде то робіть по довжині цегли(24-25 см.)

    Ящик краще зробіть окремо,незалежно від дверок.Відкрили дверки-витрусили попіл і назад.Так і автоматику можна задіяти і з попелом менше мороки.

    Конструкцію продумуйте так щоб труби ні в якому разі не проходили через грубку,краще за її межами.Та й котел як будете обкладати,то поменше перевязуйте з грубкою.В разі виходу котла із строю,можна швидко замінити.
     
    Дмитрий ДАР, Andrii_M та AlexVin подобається це.
  7. AlexVin

    AlexVin Майстер

    Повідомлення:
    67
    Симпатії:
    31
    Адреса:
    Украина, Винница
    Спасибо за совет! У меня так не получится. Все дело в том, что на фото - черновой пол, а чистовой будет на 20 см выше, поэтому поддувало на 3 ряду получается, а топка - на кирпич ниже уровня окна...

    не совсем понял, куда на выход?

    Валерон К,
    Дякую! прийму до уваги
     
    Останнє редагування: 2 чер 2014
  8. FENCER

    FENCER Прораб

    Повідомлення:
    410
    Симпатії:
    296
    Переделаю все так, чтобы выходящие дымогазы обогревали теплообменник, который будет представлять собой приблизительно такой же девайс, как в видео
    Сажу будет проще чистить. Тем более, что такая реализация уже есть, правда в шахтном котле, но все же...
     
    Andrii_M подобається це.
  9. Валерон К

    Валерон К Прораб

    Повідомлення:
    488
    Симпатії:
    378
    Адреса:
    Черкащина
    Щось пару раз передивився так нічого і не зрозумів.Можливо не так дивлюся.Схематично можете зобразити,так ясніше буде.
     
  10. Дмитрий ДАР

    Дмитрий ДАР Інженер

    Повідомлення:
    695
    Симпатії:
    1.145
    Адреса:
    Запорожье
    Задвижка установлена на ряд ниже перехода в трубу,2 сажетруски -2 1/2 кирпичины вставлены в кладку (т.к. печь самая бюджетная под отделку) ,ЗЛХ в таких печках не ставим.

    Печка дачная -в качестве топлива будут в основном дрова,плита на всякий случай.
    До нее стоял "полугрубок",сейчас 3-х оборотная грубка ,площадь теплоотдающих поверхностей увеличилась в 2 раза.
    Разобранный проем перед кладкой грубы. IMG_0595.jpg IMG_0596.jpg
     

Поділитися цією сторінкою