Своїми руками Заточний станок для ножів

Тема у розділі 'Своими руками - отчеты', створена користувачем Globetrotter, 19 кві 2014.

  1. vjachek

    vjachek Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Україна, Хмельницький
    Дякую тепер зрозуміло. Але там трішки інший принцип роботи . Пруток д8 тримача брусків має вільно переміщатися в отворі вузла і весь вузол теж має повертатись на шпильці М14. Для того щоб кут заточки ножа був однаковий по всьому лезу. Я так думаю. Цей вузол хочу зібрати без сварки з готових деталей, як в автора.
     
  2. WladMir

    WladMir Стажер

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    2
    Адреса:
    Львів
    Несуча шпилька має бути достатньо довгою, щоб збільшити радіус повороту, а отже і довжину кола...Довжина кола це фактично довжина ріжучої кроми (кромки) ножа... Схематично накинув на малюнку, так думаю буде зрозуміліше...
     

    Вкладення:

    • IMG_4912.JPG
      IMG_4912.JPG
      Розмір файлу:
      49,5 КБ
      Переглядів:
      143
    Alexotto подобається це.
  3. Alexotto

    Alexotto Бригадир

    Повідомлення:
    107
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    Черкаго
    Зрозумів. Думаю можна, при потребі, виготовити змінну подовжену штангу.
    Мені подобається такий шарнірний вузол: DSC00686_thumb.jpg
    Я вже маю лінійні підшипники 8 мм і шліфований пруток із нержі таког ж діаметра так, мій варіант, мабуть дещо інше:
    2234376 - к.JPG
     
  4. WladMir

    WladMir Стажер

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    2
    Адреса:
    Львів
    Обидва варіанти мають право на існування, хоча я б спочатку зробив простіше, щось як в першому повідомлані, так краще зрозуміти всі нюанси, а потім вже робити капітально...
     
  5. Globetrotter

    Globetrotter Майстер

    Повідомлення:
    67
    Симпатії:
    52
    Адреса:
    Львів
    Вибачайте, не бачив, що тут виникли запитання. Отже, кулісу зробив з полоси 22х4. Обгорнув навколо прутка М14 і закріпив двома краплями зварки по торцях. Далі просверлив дірку діаметром 12мм, щоб повзун діаметром 8мм вільно рухався під різними кутами. Куліса на стояку міцно закріплюється гайками і під час заточки не рухається. Кут заточки можна змінювати, соваючи кулісу вверх-вниз.


    DSC_0119.jpg DSC_0117.jpg
     
    акула941, Имя уникальное, vjachek та ще 1-му подобається це.
  6. ене

    ене Новачок

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    0
    а яким чином ви визначаєте кут заточки???
     
  7. Alexotto

    Alexotto Бригадир

    Повідомлення:
    107
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    Черкаго
    Клинки ножів загострюють, залежно від призначення. Наприклад бритви і скальпелі мають кут 10° до 15°, ножі для овочів, хліба, та нарізання філе 15° - 20°, поварські (шеф) 20° - 25°, мисливські від 25° до 30°, бойові 30° до 40°.
     
  8. ене

    ене Новачок

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    0
    та це ясно, а як на станку виставити фото шо вище!?
     
  9. Alexotto

    Alexotto Бригадир

    Повідомлення:
    107
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    Черкаго
    Робите шаблон, на половину потрібного кута. Ставите його, однією стороною поперек площини леза ножа, вершиною, до початку спуска. По іншій стороні виставляєте площину бруска. Необхідний кут загострювання буде задано.
     
  10. Globetrotter

    Globetrotter Майстер

    Повідомлення:
    67
    Симпатії:
    52
    Адреса:
    Львів
    Все дуже просто. Маркером замальовуєте ріжучу грань ножа. Проводите каменем. Стерта пляма показує як потрібно змінити кут нахилу. Відповідно піднімаєте або опускаєте кулісу. Таким самим чином контролюєте іншу сторону ножа. Цим способом гострив ножі до стану, що дозволяв голитися.
     
    Total подобається це.

Поділитися цією сторінкою