Своїми руками Економне водяне опалення будинку за допомогою печі

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем dimonkov 26, 13 кві 2014.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 23 кві 2014.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. Дед Хоттабыч

    Дед Хоттабыч Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.445
    Симпатії:
    4.857
    Интересная работа! Мне нравится,хотелось бы вас предостеречь. У Вас Термоядро находится на невыгодных условиях. Я себе тоже так делал в печи. Вокруг огня поставил теплообменник. Но пообщавшись с мастеровыми-печниками они мне предложили термоядро(зону сгорания топлива) освободить от обменника. Т.к. дрова сгорают тогда с низким КПД и очень много сажи оседает внутри печи. Наследующий год я разобрал печь и был поражен сколько этой дряни покрыло все железо и стенки печи. Металл снял полностью и почистил, а вот печь пришлось прокаливать. Думал и хату спалю,но бог миловал. Теперь теплообменник поставил в не зоны горения ,а за ней!
    :Hi:
     
    Staratel та Andrii_M подобається це.
  2. dimonkov 26

    dimonkov 26 Майстер

    Повідомлення:
    73
    Симпатії:
    52
    Може воно і так. Поки працює, то нехай так і залишається. Дякую за пересторогу.
     
  3. dimonkov 26

    dimonkov 26 Майстер

    Повідомлення:
    73
    Симпатії:
    52
    Ось більш детальні фото встановленого апарата , і фото апарата з ніком.
    DSC00022.JPG DSC00023.JPG DSC00025.JPG DSC00029.JPG DSC00034.JPG DSC00036.JPG DSC00043.JPG DSC00047.JPG
    --- добавлено: 14 апр 2014 в 12:31 ---
    Ось фото цілої пічки, DSC00056.JPG
    Вибачайте, тепер доробляю ще ремонт в кухні. Потрібно ще викласти плитку зверху пічки, і по краях.
    Як тільки все дороблю закину фото готового ремонту і повністю готової пічки. Дякую за Вашу увагу. Строго не критикуйте, все роблю своїми руками, як сам умію, і наскільки вистачає фантазії.
     
    Останнє редагування модератором: 22 кві 2014
    Вогнистый Владимир, mandru, bereta та 7 іншим подобається це.
  4. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    И я на эту зиму планирую открыть заложенный дымарь на крыше и пробовать топить дровяную печь...Только она без теплообменников водяных. Хотя ничто не мешает их сделать. Хотябы положив теплообменники на саму печь сверху где варят еду! А то по моим рассчётам если я все эти годы в самый холодный месяц зимы напаливал газу на 300-350 грн, то теперь при подорожании на 50% это будет стоить 500 грн. Дорого. А дров на некоторое время хватит - деревья пилил и брёвна лежат.
    --- добавлено: 14 апр 2014 в 19:13 ---
    Только если учитывать ещё и возможное пропадание электричества, то лучше делать систему отопления с возможностью естесственной циркуляции воды в ней! Ну или бесперебойник нужно или что нибудть для работы насоса, чтобы не закипело в печи и не пыхнуло!
    --- добавлено: 14 апр 2014 в 19:14 ---
    Кстати не "отоплення" , а "опалення"
     
    Останнє редагування модератором: 22 кві 2014
    Володимир П та Дмитрий ДАР подобається це.
  5. dimonkov 26

    dimonkov 26 Майстер

    Повідомлення:
    73
    Симпатії:
    52
    Якщо покласти теплообмінник на сам шпаргат, то він не буде нагріватися до нормальної температури. Хоча б покласти теплообмінник в саму топку, але тоді буде вода закипати за 10-15хв, тому що буде малий запас води, і якщо вогонь перестане горіти тоді батареї тоже стануть холодними відразу десь за 10-20хв.
    Потрібно зробити так щоб був великий запас води (теплоакумулятор), тоді і система не буде закипати і тепло буде акомулюватись довго після вигорання вогню.
     
  6. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    Я это всё понимаю, но это всё подходит для строительства новой печи или переделки старой... а я не собираюсь переделывать - просто приделать хочу к существующему!
     
  7. dimonkov 26

    dimonkov 26 Майстер

    Повідомлення:
    73
    Симпатії:
    52
    Ось фото процесу горіння DSC_0786.JPG DSC_0793.JPG
    --- добавлено: 14 апр 2014 в 23:47 ---
    Вогонь охоплює всю площу теплообмінника, завдяки чому вода нагрівається дуже швидко, що економить дрова.
     
    Останнє редагування модератором: 22 кві 2014
    mandru, bereta, arnold116 та 2 іншим подобається це.
  8. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    Да! Баллоны у вас сварены классно - за счёт такой конструкции увеличен размер ёмкости! Чудесно!
     
  9. dimonkov 26

    dimonkov 26 Майстер

    Повідомлення:
    73
    Симпатії:
    52
    Ну це на ваш розсуд. Я тоже спочатку хотів покласти бачок зверху на шпаргат, щоб нічого не переробляти бо цей задум почав реалізовувати серед зими, самі розумієте, як це розібрати піч в морози, коли треба чимось грітись. Але мене розрадили, багато хто казав що це не ефективно.
    Після нового року потепліло, і я розібрав піч і зробив теплообмінник. Я дуже задоволений роботою цієї системи.
    А на рахунок циркуляції, то можна зробити і самотьоком, але не хочеться вішати труби під стелі.
    Якщо немає електроенергії, то я пробував підключати самий малий дешевий UPC від компа, якому вже шість років-маю на увазі акомулятору 7-А, насос на першій швидкості це 25Вт крутить 25-35 хв, якщо ж підключити акомулятор хоча б 40-А, тоді думаю потяне 2-4 годині
    --- добавлено: 15 апр 2014 в 00:21 ---
    Можна було ще половину балона докласти, але поперше небуло балона де взяти, а по друге переживав чи буде нагріватися такий об'єм води.
    Тепер можу на всі 200% запевнити всіх, що піч може нагріти без проблем 500-900 літрів води, а ця маса гарячої води (це ще утеплений теплоакомулятор на 300-600літрв на горищі) буде охолоджуватись на мою думку від 10 до 25 годин. Дві-три годинки покочегарив і добу можна піч не топити.
     
    Останнє редагування модератором: 22 кві 2014
    Володимир П та bereta подобається це.
  10. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    я думаю быстрее охладится! Ну как сказать - может 30 градусов и останется, но 60 градусов исчезнет быстро.
     

Поділитися цією сторінкою