Где лучше бурить скважину водоснабжения?

Тема у розділі 'Скважины и колодцы', створена користувачем YDron, 29 сер 2009.

  1. Аматор

    Аматор Майстер

    Повідомлення:
    426
    Симпатії:
    69
    Воютичи, на рахунок "Зі 100 метрів вода сама б"є фонтаном" то вже Ви занадто bravo.
    Мне приходилось вынимать насосы с таких скважин... А также со скважин 180м, 330м, 480м, 721м и 820м. Но там уже техника другая...
    Кстати, вода со скважины 721 м является одноименной торговой маркой, думаю Вы знаете о ней.
    Мой педыдущий пост касался того, что топикстартер ставя вопрс совершенно не прояснив ситуацию - А ЧТО ОН БУРИТ? Если скважинку 10...20м, да еще и под поверхностный самовсасывающий насос, то почему бы и не сделать ее в пятне дома?
    А если строение серьезнее, то зачем себя защемлять в подвал?
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Где лучше бурить скважину водоснабжения?

    я так підозрюю, що це не промислова свердловина, а для сімейного будинку.
     
  3. Аматор

    Аматор Майстер

    Повідомлення:
    426
    Симпатії:
    69
    Тільки навіщо нам гадати, якщо господар мовчить? Саме для приватного будинку різні свердловини бурять і 10-ти метрові і 300-а метрові теж. Та і будиночки різні будують...
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Где лучше бурить скважину водоснабжения?

    в господаря клопоти важливіші, ніж з нами радитись. :)
    А скільки коштує 1м свердловини?
     
  5. Аматор

    Аматор Майстер

    Повідомлення:
    426
    Симпатії:
    69
    від проекту тієї ж свердловини залежить. Мілководки без обсадної труби (під поверхневий насос) бурять ручним станком. Ціна від місцевості та грунтів залежить 15...30уе/м. Для буріння під обсадну трубу вже потрібна техніка ціна залежить і від матеріалу осадної труби (чорна, оцинковка, ПЕ та ін.) місцевості, зручності під"Їзду. На глибинах більше метрів 150 обсадна труба робится телескопічною (різних діаметрів). Від цього також зростає ціна.

    Ось приклад бюджету свердловини 150 м:

    Труба ВГП, диам.230мм 80 м 16.00 1280,00
    Труба ВГП, диам152мм 70 м 11,00 770,00
    Муфта резьбовая, Д= 230 20 шт 3,00 60,00
    Муфта резьбовая, Д=152 16шт 2,60 41,60
    Н/ж фильтр 9 шт 150,00 1350
    Ж/б кольцо, 1 м 2 шт 17,00 34,00
    Ж/б панель перекрытия 1 шт 16,00 16,00
    Люк чугунный 1 шт 45,00 45,00
    Бетон товарный 2 м3 20,00 40,00
    Труба PVC SCH-40, 1? 150 м 2,4 360
    Трос оцинкованный 150м 1,1 165
    Фитинги PVC SCH-40, 1? 36
    Итого: 4197,6

    Вартість робіт складала 50уе/м.
    Насос 6SP-75-4М за 1250уе.
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Где лучше бурить скважину водоснабжения?

    у підвалі в мене свердловина з обсадною 2" трубою з нержавійки. 8 метрів. А вже насос тягне воду поліетиленовою чорною. Рівень води - 6 метрів від насосу.
    Обсадну трубу забивали, коли вже був фундамент і плита першого поверху, через дірку у плиті. Можна було нарощувати обсадну і кусками по 1.5 метри, але для надійності робили куски по 4 метри. Один раз зварювали.
    хороша ціна..
     
  7. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Який сенс робити скважину на 8 м? Навіть не знаю чи варто назвати це скважиною. Звичайний колодязь "верховодка". Всі дощові води ваші. Навіть обсадна не допоможе
     
  8. YDron

    YDron Новачок

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    0
    Re: Відповідь: Где лучше бурить скважину водоснабжения?

    Voyutichi, так у Вас вдоме. А чем Вы руководствовались, делая скважину до постройки дома? А Ваше мнение если одна скважина будет, где лучше?


    Я не молчу. Отлучился ребенка в школу собрать.
    Так вот скважина для частного дома метров от 50-ти не меньше. Семья из четырех человек пока.
     
  9. Skyter

    Skyter Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.442
    Симпатії:
    516
    Адреса:
    Родился и вырос в г. Киев.
    На эту тему можно спорить долго и не интересно :) Если идти по принципу "без геморроя" и учесть что "дыма без огня не бывает", то лучше отступить. Это связано с доуплотнением грунтов из-за переменного уровня воды. Подозреваю, что это больше важно для неглубоких скважин 20-30м. Но отступив, вы спокойно сформировать уклон отмостки от дома, а вода (талая или дождевая) попадающая к колодец скважины не подмочит основание фундамента.
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Где лучше бурить скважину водоснабжения?

    Критерії для зовнішньої свердловини:
    1. Розміщення колонки (криниці) в плані садиби по закінченні всіх будівельно-оздоблювальних робіт. Повинно гармонійно вписуватись в загальний план і бути зручним у використанні в плані доступу (принести відро води в будинок, помити машину, полити рослини, якщо щось у сісіда трапилось з водою - щоб і він без напрягу зміг покористуватися).
    2. Щоб не заважала колонка будівництву будинку.
    Якщо в середині периметру будинку - то критерій один - щоб був доступ до обслуговування і місце для додаткового обладнання. А комфорт щодо доступу до води забезпечується розводкою магістралей - де потрібно воду - туди ведеться труба.
    то напевне я "тикнувся зі своїми порадами" не у цю тему. У нас верховодка - це до 4 метрів.
    а 8 метрів - це вже із водоносного шару, рівень води в якому не коливається від сезонної кількості опадів. Перевірено.
    Та і я мало знаю людей зі свого оточення, які собі бурили глибокі свердловити (від 20 м). У нас переважно у всіх колодязі. Насоси появились недавно, останні 10 років. А до цього все було, як сказав Питон, "верховодки".
     

Поділитися цією сторінкою