Своїми руками Мотоблоки и культиваторы - помощники в саду и на огороде!

Тема у розділі 'Тракторы, мотоблоки и другая техника', створена користувачем кхк, 27 сер 2009.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: КУЛЬТИВАТОР - незаменимый помощник в саду и на огороде!

    А як в плані саме їзди, керування мотоблоком, культиватором?
    У мене батько сам (з журналу Моделіст-конструктор) зробив мотоблок. Так от керувати ним, сидячи на прицепі, досить важко було. Тепер цей мотоблок ржавіє, двигун від "Вятки" слабим виявся. А орав він пристойно, ми йому коліс всяких наробили, буряк пробували з поля возити, але підвів двигун.
    Ось тому в мене і насторожене ставлення до мотоблоків. Культиватори легші, хоч і слабші.
     
  2. Аматор

    Аматор Майстер

    Повідомлення:
    426
    Симпатії:
    69
    Re: Відповідь: КУЛЬТИВАТОР - незаменимый помощник в саду и на огороде!

    У мене іншої мототехніки не було, порівнювати роботу МБ з мотокультиватором не можу. Що до самої культивації, то Нива перемелює все вщент і на солідну глибину. Але працювати з нею фізично важко на руки. Їзда така сама - краще пішки йти.
    Плужок вона теж тяне, бачив прикольну ситуацію - 2 мужика стоять по краям городу. Один направляє її в потрібному напрямку, нажимає і чимось фіксує зчеплення і пускає на иріллю. Нева сама оре, чітко держачи пряму. На іншій стороні другий мен її розвертає и т.д :vo:. Я так не пробував...

    А взагалі - МБ то баловство, цяцька.
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: КУЛЬТИВАТОР - незаменимый помощник в саду и на огороде!

    а я давно з таким ношуся в голові. Підштовхнув до такої думки сусід мого знайомого. З його слів і розказую: сісід мого знайомого отримав дачу (в 80 роки) а обробляти не було чим, ловити їздового з кіньми не було часу (сам з міста, робота і все таке інше). Тобто йому підходило мати свою техніку і користуватися нею зразу при появі вільного часу для таких робіт. А тоді, в цей час, тільки в журналі Моделіст-Конструктор і була така техніка. Але щоб її хоча б повторити (не говорячи вже по покращення) - потрібно було мати доступ до станків і станочків, металу і готових вузлів машин. У нього це було обмежено (може і по причині часу). Тому він знайшов цілком прийнятний для нього варіант механічної обробки грунту (точніше механічного пристрою для такої обробки грунту).
    Він купив (скоріше "дістав", так як тоді таке не куплялось, тобто не продавалось) декілька десятків метрів тросу (тонкого, але достатньо міцного для такої роботи), намотав його на барабан колеса від "жигуля", зробив полегшений варіант плуга для орки (точніше - переробив плуг, який тягала коняка), причепив його до троса.
    Потів цей плуг відтягнув від машини в один кінець поля, а машину розмістив з протилежного боку поля. Машину піддомкратив, зняв заднє колесо і замість нього прикрутив диск з тросом. І вуаля, Механізм для орання 10 соток готовий! Закріпивши додатково машину до землі за допомогою тросу і двох штирів, а під міст поставившт дерев"яну ковбицю, чоловік достатньо зафіксував автомашину, щоб вона не рухалася, коли "тягтиме" плуг, який буде орати.
    Посадив сина за "руль керувати газом" , а сам взяв плуга, ввігнав його в землю і дав команду сину "включати" коней.
    Ось так, помаленько, за пів дня, вони зорювали свою ділянку.
    Дивно?
    Ні!. Чоловік цілком задоволений! Вільний графік орки - "коли хочу - тоді орю", НІКОГО НЕ ПРОСИТЬ, затрати часу в сумі вдвоє менші, і по грошах - також.
    Та і механічно - нічого складного.
    Пропоную йому раціоналізацію: для чого тягнути на руках в кінець поля плуг? Краще докупити ще тросу, замкнути його "в петлю" і тягати плуг туди-суди, є ж задня передача (колись таке підгледів в якійсь книжці). А знайомий говорить: сусід думав над тим, але складність виготовлення, яка виникає, не оправдовує себе - краще пів дня потягати плуг, я ж не орю цілий день щодня..
    А розказав я ось до чого: може зробити приспосіблення для орки поля на основі лебідки (двох лебідок). Електрику можна з генератора - всерівно легше буде орати ніж мотоблоком. А трактор не топтатиме землі (що, доречі, дуже шкідливо).
     
  4. Аматор

    Аматор Майстер

    Повідомлення:
    426
    Симпатії:
    69
    Re: КУЛЬТИВАТОР - незаменимый помощник в саду и на огороде!

    Я у діда, чіпляв трос до колеса (диск без покришки) запорожця і тягав воду з криниці... 7-ий клас, ліньки було корбу крутити, а до води 24м.

    З лебідкою ідея не нова. Але щоб її по полю не переставляти, має сенс орати концентрично. Тобто лебідку в центр городу і крутишся навколо неї. Зворотній хід зробити малою кров"ю не вийде.
    Але якщо мова йде про 10...30 соток, то мотоблок виручає здорово, як універсальний засіб. Зараз гарний вибір високомоментних двигунів, в т.ч. дизельних.
     
  5. Vudracom

    Vudracom Прораб

    Повідомлення:
    1.090
    Симпатії:
    238
    Адреса:
    Львів
    Відповідь: КУЛЬТИВАТОР - незаменимый помощник в саду и на огороде!

    http://www.mastercity.ru/vforum/archive/index.php/t-42773.html
    http://sad-ogorod.com.ua/technical/[/url]
    можна прочитати про деякі тести та сервіс техніки.
     
  6. строитель ландшафтов

    строитель ландшафтов Майстер

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Хмельницкий
    Re: Відповідь: КУЛЬТИВАТОР - незаменимый помощник в саду и на огороде!

    Короче говоря: культиватор эффективен на площади обработки земли где -то соток до 10. На большей площади -- мотоблок.
     
  7. Basic

    Basic Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    0
    Re: КУЛЬТИВАТОР - незаменимый помощник в саду и на огороде!

    S.R., Добрые люди наконец-то придумали незаменимую вещь для мотокультиваторов без коробки передач. Называется Ходоуменшитель.
    Ставится на раму и получаем понижение числа оборотов в 4 раза+ возможность работы с грунтозацепами 520 мм


    Здесь можно посмотреть работу ходоуменшителя:
    http://www.youtube.com/watch?v=NOcnkjZka3w
     
  8. Аматор

    Аматор Майстер

    Повідомлення:
    426
    Симпатії:
    69
    Re: Відповідь: КУЛЬТИВАТОР - незаменимый помощник в саду и на огороде!

    Я бы не совем согласился:
    1. Мотоблок именно для 10 соток рулит. Но можно и больше
    2. Культиватор - девайс малофункциональный (только культиватор и баста). А мотоблок вещь универсальная и всеумеющая. Хоть и неуклюжая.
     
  9. Moisey

    Moisey Новачок

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    0
    Re: КУЛЬТИВАТОР - незаменимый помощник в саду и на огороде!

    Да, мотоблок это вещь, сам собираюсь на дачу купить!
     
  10. popovmich

    popovmich Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    0
    Re: КУЛЬТИВАТОР - незаменимый помощник в саду и на огороде!

    Согласен, мой дед такой купил - и матерился потом. В итоге продал его знакомому. Взял неву МК-100-08 и доволен. Я думаю что даже китаец лучше пуберта.
     

Поділитися цією сторінкою