Мозговий штурм - "експандер"

Тема у розділі 'Своими руками - общие вопросы', створена користувачем lexand, 1 бер 2014.

  1. lexand

    lexand Підмайстер

    Повідомлення:
    54
    Симпатії:
    4
    Адреса:
    Біла Церква
    хочу зробити такий собі експандр...
    але не знаю с чого і як його краще сробити

    головній вимоги
    1. +- з доступних матеріалів
    2. чим простіша конструкція тим краще
    3. повинен працювати в обидва напрямки (приклад, резиновий чи пружинний єкспандр працюють тільки на розтяг)
    4. повинная регулюватись його сила протидії
    5. не страшний, тобто не такий яким можна займатись десь в гаражі або підвалі бо з таким доробилом жінка в хату не пусте ))
    6. одне й те саме навантаження на дві руки, тобто або один робочий механізм до якого чіпляти якись ричаги, або два але треба легко забезпечити хочаб приблизну силу протидії в обох.
    7. одна й та сама сила протидії на всьому робочому відрізку (знову ж таки резиновий чи пружинний спочатку тянуться легше, потім все тяжче і тяжче.... хоча тут можна змістити і звузити робочий відрізок на якому сила буде приблизно однакова )

    перше що прийло на думку в якості основного робочого механізму
    це такий собі демпфер - циліндр запонений маслом, в середені поршень з отворами, регуюлючи їх кількість чи діаметр можно регулювати силу протидії.
    Мінуси:
    - масло і все що з ним звязано, взято для більшох густини, не знаю на скільки піде вода, але в будь якому випадку...
    - не вдобно регулювати поршень

    на жаль не можу знайти ні одного нормального відео щоб показати яку вправу треба робити...
     
  2. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Не зовсім зрозумів, що вам треба... В тих експандерах, які є в магазинах проста конструкція і немає ніяких нанотехнологій, може хоч намалюйте приблизно те, що ви хочете зробити.
     
  3. lexand

    lexand Підмайстер

    Повідомлення:
    54
    Симпатії:
    4
    Адреса:
    Біла Церква
    намалювати....

    стоїмо в приблизно такій стойці
    тільки руки повинні бути на рівні грудей і майже повнстю витянуті в перед
    [​IMG]
    після цього перекатуємося на задню ногу, тянучи за собою руки і одночасно опускаючи їх до рівня бедер
    потім перекатуємося на передню ногу, витовкую руки вперед
    ....
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    справа в тому, що сила спротиву класичного експандера зростає пропорційно його видовженню.
    Варіант з гідроциліндром має постійну силу спротиву, що не зовсім те саме, що пружинний чи гумовий експандер.
    Якщо вам все-таки підходить такий механізм постійного спротиву - як альтернативний варіант можете використати фрикційний механізм спротиву, як у колісних гальмах наприклад.
    Якщо вам таки потрібно варіант з прямопропорційним видовженню спротивом - раджу використати два експандера, на два протилежних напрямки руху.
     
  5. viktor28465

    viktor28465 Інженер

    Повідомлення:
    602
    Симпатії:
    900
    Поршень без отворів.Порожнини циліндра над поршнем і під ним закільцювати через кран який і регулюватиме навантаження.
     
    lexand подобається це.
  6. lexand

    lexand Підмайстер

    Повідомлення:
    54
    Симпатії:
    4
    Адреса:
    Біла Церква
    вибачаюсь що не відповідав довго...

    то я так приклад і дав що експандер це схоже але не те, треба постійний і в обох напрямках

    якщо я правильно зрозумів, то боюся що регулюватиметься тяжко, не пропорційно - буде легко легко, а потям в раз тяжко.... чи ні ?
    які матеріали можна підібрати щоб була плавність регулювання ?

    гарний розвиток ідеї
    тільки рідини ж... хочеться сухим тертям
     
  7. nick_tsirin

    nick_tsirin Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    13
    В качестве рабочего тела используйте в Вашем эспандере ГРТ (гетерогенное рабочее тело). Там и будет постоянная нагрузка на всем рабочем ходе.
    Для справки, если кому сложно поиском интернет воспользоваться :) ГРТ - гетерогенное рабочее тело, состоящее из каппилярно-пористой матрицы и жидкости не смачивающей её. Под нагрузкой жидкость начинает принудительно внедрятся в поры данной матрицы с постоянным усилием, после снятия нагрузки жидкость самопроизвольно выходит из пор. Для получения одинаковой нагрузки вперед/назад ставится два силовых цилиндра противоположной направленности.
     

Поділитися цією сторінкою