Чи варто підводити воду та елeктрику перед початком будівництва

Тема у розділі 'Строительство дома - общие вопросы', створена користувачем Ruslan_!, 14 січ 2014.

  1. Ruslan_!

    Ruslan_! Підмайстер

    Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    3
    Привіт,
    Здається відповідь очевидна - без води і електрики важко собі уявити будівництво.
    Але все-таки цікавить досвід форумчан. Коли саме підводили електрику та воду ?

    Планую навесні почати заливати фундамент. Ділянка "в полі", з однієї сторони вже є збудований будинок (вода, без електрики) з іншої вже живуть люди. Електричні стовпи за 5 м від ділянки.

    От і думаю електрика і вода на ділянці речі необхідні, але
    Електрика:
    не зрозуміло де поставити лічильник і куди її підводити якщо будинку ще нема :)

    Вода:
    можна пробурити скважину (колодязь не варіант бо треба 20м), але тоді треба насос та електрику :)

    Єдине - дружити/домовлятися з сусідами. Що порадите ?
     
  2. Дмитрий ДАР

    Дмитрий ДАР Інженер

    Повідомлення:
    695
    Симпатії:
    1.145
    Адреса:
    Запорожье
    Узел учета электроэнергии на столб на участке ,так что бы его не переносить и не переделывать,а водомер в колодец и под замок. P1140252.jpg P1140253.jpg
     
    a095722 подобається це.
  3. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    зазвичай домовляються з сусідами, але це такі речі, що все рівно вам будуть потрібні, тому щиток на стовб - це нормальній варіант.
     
  4. iakmak

    iakmak Бригадир

    Повідомлення:
    301
    Симпатії:
    123
    Якщо вирішите підключати після будівництва - то на огорожу ззовні і у металевий ящик на замок.
     
  5. Ruslan_!

    Ruslan_! Підмайстер

    Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    3
    Дякую. Цікаво.
    Я так розумію потім можна вже самому розмістити його в будинку ? Вже не потрібно в РЕС ходити? чи це повністю стаціонарний лічильний який так і буде там завжди стояти ?
    --- добавлено: 15 янв 2014 в 22:07 ---
    Стовб на вулиці, а не на ділянці. Думаю РЕС не дозволить такий варіант.
     
    Останнє редагування модератором: 12 лют 2014
  6. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    так закопаєте для цього на своїй ділянці короткий стовб
     
  7. varmet

    varmet Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.113
    Симпатії:
    1.520
    Адреса:
    .г.Первомайск Николаевская обл.
    Добрый вечер.
    Я уже заканчиваю стройку.Возможно я жлоб,но с самого начала,сделал забор.По кругу профнастил 2.2 метра,передний из кирпича 2.5 метра высотой.Счетчик повесил с внутренней стороны(в дворе),чтоб не разбили.А также сделал полное освещение двора и видео наблюдение.Также 2 немца бегают.За 2 года,даже ведра песка не пропало.
    Вот это нужно в первую очередь делать в нашей стране.Тем более,в поле.
     
    captain Grey та Дмитрий ДАР подобається це.
  8. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    вот еще бы пулеметный расчет на крыше бытовки ....и тогда бы полный комплект :-D
     
    Victor_1 подобається це.
  9. iakmak

    iakmak Бригадир

    Повідомлення:
    301
    Симпатії:
    123
    В принципі, гладкостволу у сейфі вистачить. А що, головне щоб людина спокійно почувалась.
     
  10. Дмитрий ДАР

    Дмитрий ДАР Інженер

    Повідомлення:
    695
    Симпатії:
    1.145
    Адреса:
    Запорожье
    Нет ,ввод и счетчик это епархия РЭСа. Столб ставится металлический с заземлением на на участке,а счетчик и вводные автоматы на него в герметичный бокс.
     

Поділитися цією сторінкою