Циркуляційний насос на стояк у квартиру з центральним опаленням

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Малінка, 30 гру 2013.

  1. Малінка

    Малінка Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    2
    Адреса:
    Миколаїв
    Слава Україні, шановне панство,

    Назрів час змін. В хаті прохолодно, виникла думка поставить циркуляційний насос на один стояк. Як ви вважаєте, то є файна ідея? Чи може ще є якісь ліпші?

    отак вигляда моя система: [​IMG]

    Зеленим намальовано куди я хочу впіндюрити насос. Будинок триповерховий (я на третьому), наскіки я розумію тиск малий в системі (та й теплоносій слабуватий, але якщо буде хороша циркуляція я думаюшо все буде ок). З того, що я прочитала на російських форумах я зрозуміла, що мені стане тепло, але у сусідів похолоднішає. Звідси питання: як зробити так щоб мінімізувати їх дискомфорт (зазначу, що більшість вже на автономці, а в тих, хто не купив автономку теж прохолодно)? Чи достатньо буде поставить перед (і після) насосу крани і прикрити їх так, щоб проходило лише трохи більше теплоносія, ніж проходить зараз? Чи ще якісь штучки поставить? чи, може, не насос, а інші методи існують?

    Буду вдячна за питання та пропозиції, може підкріплювати відповіді лінками по темі..

    п.с. наскільки я зрозуміла, класно було би поставити насос десь у будинку на всіх, але на жаль я не є соціально активною особою, а внутрішньобудинкове самоврядування в нас відсутнє..

    З повагою,

    я
     
  2. ох сергей

    ох сергей Майстер

    Повідомлення:
    149
    Симпатії:
    35
    Малінка,Ви цікаві якщо котельня дає вам мелу темпиратуру то насос її не підніме,коли поставете носос шкоди сусідам не зробите
    що можу порадити постанити теплові екрани на радіатори щоб тепло не гріло нішу під вікном
     
    Малінка подобається це.
  3. Малінка

    Малінка Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    2
    Адреса:
    Миколаїв
    Дякую, Сергій

    Почитаю шо воно таке ті теплові крани. Це дуже добре, що шкоди не зроблю! Насос поможе я думаю, бо на двох других стояках батареї тепліші, і я так розумію що через те, що самі батареї там менші, тобто опір менше, коротше не знаю чому саме, але розумію, що якщо помогти воді текти краще, то вони потеплішають..

    дяка!

    я
     
  4. ох сергей

    ох сергей Майстер

    Повідомлення:
    149
    Симпатії:
    35
    а може дешевше промити самі радіатори якщо вони підзабиті це коли пів батереї (попробуйте рукою)
    --- добавлено: 31 дек 2013 в 01:29 ---
    КРАНИті теплові крани ви мене не так зрозуміли
    http://ppt4web.ru/obshhestvoznanija...-ustanovku-teplootrazhajushhikh-ehkranov.html

    http://uppe.com.ua/info/heat-insulation.html

    http://san09.ru/group/ekran_d_radiatorov/uploaded_images/1360147067.jpg
     

    Вкладення:

    • е.jpg
      е.jpg
      Розмір файлу:
      34,9 КБ
      Переглядів:
      43
    Останнє редагування модератором: 12 лют 2014
  5. Малінка

    Малінка Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    2
    Адреса:
    Миколаїв
    Ні, радіатори поміняли, перед тим поміняли стояки.. а у ванній єдина стара батарея гріє чи не найкраще (якщо можна так сказать).. система якась гівняна по всьому будинку.. завжди погано було.. наскільки я розумію тиск слабенький (і слюсарі казали шо теплотраси старі, пробували давать нормальний тиск, то в двох місцях порвало) от виникла думка про насос.. А ви не знаєте часом, що відбувається з насосом, якщо в системі зникає вода? може є якісь рекомендації по насосу?

    дякую

    ой да, не так:)) така фігня вже є в нас. но як батарея швидше мертва чим жива, то вони якось не тойво..:)

    добра ноч
     
  6. ох сергей

    ох сергей Майстер

    Повідомлення:
    149
    Симпатії:
    35
    насос за рахунок води охолоджується (навідь гарачої)
     
  7. elden

    elden Інженер

    Повідомлення:
    762
    Симпатії:
    661
    Установка насоса проблему не решит. Есть 2 варианта:
    1) добиться от ЖЭКа проверки/балансировки системы отопления, возможно где-то задвижка прикрыта или наоборот сильно открыта;
    2) замена/добавка секций батарей; расчет количества секций производить по температуре подачи 45-50 градусов (родственникам поставил вместо 7 чугунных секций (3 комнаты, температура зимой 15-17 градусов) по 15 секций биметаллических радиаторов, ровно столько поместилось под окном, вот уже третью зиму температура держится в пределах 20-25 градусов и все довольны :)).
     
    Малінка та Andrii_M подобається це.
  8. Viorel_5

    Viorel_5 Підмайстер

    Повідомлення:
    59
    Симпатії:
    2
    Адреса:
    Київ.
    Чтобы не плодить кучу мелких тем, задам вопрос здесь.
    Ребят, подскажите по цирк.насосам на систему отопления.

    1.Есть они с металлическим винтом, а есть с каким-то толи ппр, то ли пластмасса (полипропилен) стойкая. Одни говорят, что метал лучше, но коррозирует и т.п.
    2.Потом, еще какую высоту подьема брать для расчетов: до самого рас.бачка (СО откр.типа) или до уровня подающей трубы? Или же до уровня верхнего края радиатора?
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    я не зустрічав спрацьованої крильчатки, але зустрічав більшість насосів з спрацьованими підшипниками. Тому беріть надійний і недешевий, якщо маєте чавунні радянські радіатори в системі з насосом - поставте вни зу системи відмулюючий фільтр - продовжите життя насосу.

    Тут сильно не старайтесь підбирати. Для невеликих приватних будиночків достатньо насосів з 4 або 6 м3 продуктивності, напірний тиск у них майже однаковий і переважно його достатньо для подолання опору системи в незалежності від висоти розміщення розширювального бачка.
     
    Viorel_5 подобається це.
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    В нормальных условиях эксплуатации, нет разницы из чего крыльчатка.

    Напор в м.в.с. для насоса - это расчётный параметр. Высчитывается от необходимого расхода, диаметров и длин труб, количеству и типу соединений, арматуры, фасонных деталей...
     
    Viorel_5 подобається це.

Поділитися цією сторінкою