Підкажіть по твердопаливним і газовим котлам, хочу замінити

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Romano, 7 лис 2013.

  1. Romano

    Romano Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    71
    Адреса:
    Луцьк
    Олег комп з турбіною коштують в районі 100 доларів. ну не знаю.... заїжджав сьогодні знову. той консультант вже втікає від мене.:-D ну бо 7 тисяч викинути на вітер не маю бажання. пише, що той котел Корді, на тверде паливо типу вуголь. антрацит і дрова. але як для дров - то треба якогось нєгра собі привезти і прикувати біля того котла. топка на дрова маловата. турбіна ставиться там знизу а не зверху котла і теплообмінник мені якийсь страшний. і взагалі не розумію - нафіга вони помалювали котла зсередини? так часто продаються, що від вологості в повітрі згниє?
     
  2. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Romano,
    -кури форуми... (хоча і тут відсотків десять правди) А іще практика і досвід тобі в допомогу. Все потрібно рахувати, але при ціні газу менше однієї гривні всі підрахунки втрачають сенс. Все відносно.
    (кажеш 100 мертвих, а переведи на газ - більше пів зими палити)
     
  3. Romano

    Romano Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    71
    Адреса:
    Луцьк
    leshiy_40, ну так. в хаті на 100 квадратів. а в тій, де ТП котел має стояти - то намісяць, а то й на пів місяця при переррахунку по максимумум за газ.

    малий бак на паливо в того Красилівського. дуже малий. і чавунний теплообмінник теж боїться перепаду температур. мабуть в Польшу по САСа посуну в разі чого.
     
  4. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Romano, треба дивитись в кого є такі котли і хто реально ними користується. Всі консультанти до одного місця - від того вони і консультанти, що більше робити нічого не вміють. Тільки порівняння прояснить ситуацію.
    (я схиляюсь до того, щоб робити самому під своє паливо і свої потреби - ніякого універсалізму)
     
  5. Romano

    Romano Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    71
    Адреса:
    Луцьк
    Олег ну то так. згідний. дивлюсь в сторону Гефеста 25. але 2 штуки баксів.dntknw
     
  6. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Давай порахуємо...
    З усіма яйцями-шмальцями, коминами, установками вийде біля 20тис. грн. Якщо, для простоти обрахунку взяти ціну газу по гривні, то виходить років п"ять палити і не парити собі мозги. А такий термін, якщо не половина, то вагома частина "амортизаціїї" котла(навіть дорогого). Добавляємо сюди вартість дров(як самий доступний енергоносій в наших краях) ціна складометру порізаних менше 200 грн. не вийде, порубка і складання упустимо-будимо рахувати тринажором в перерві між відпочинком. На зиму треба ну мінімум складометрів 15-ть. =3000 грн. в рік. Навіть якщо кочегарання котла включити в забавку свідомого українця, то всерівно зависока ціна щоб насолити ліліпутіну.
    Для порівняння змалюю свою картину...
    Саморбний котел по металу вийде 2000-3000 грн.(що знайдеться на господарстві, що докупиться) Згідний, понтів і блиску не буде, як-ніяк, дядько сам склепав. Можливо, ефективніст буде не гірша. Далі про дрова, які добуваються 2-3 рази по півночі недоспавши, а остальне компенсується вербою, яку кришити не перекришити електропилкою в своєму гаю(виростає вона не помаліше її прибирання). Все остальне, також впишемо в забавку свідомого українця. При таких розкладах можна пробувати, хоч в окремо взятій родині, не дати заробити на собі ворогам України.
    Удачі в реалізаціїї задумів!!!:Hi:
     
    Romano подобається це.
  7. Romano

    Romano Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    71
    Адреса:
    Луцьк
    ну Олег. я рахую не по гривенці за куб газу, а по 2..0 грн як мінімум. 180 квадратів + кабінет в підвалі квадратів 30-40 займає ітого - 220 квадратів опалити газовим котлом - то то капєц.

    зараз в мене опалюється кабінет, і кухонька де стоїть той котел. десь взагалом квадратів 60-70. і трохи Волинського неба. оскільки двері на кухню звичайні, а тут де зал і коридор - ніфіга не має крім вікон. двері стоять вхідні такі. щоб коти не лазили гадити в пісок. і от все це топіння за зиму мені коштує 1000 грн. то не мало.

    котел робитиму сам. в мене бля теплообмінника лежать труби оцинковані 50 мм товстостінні. та труба важка і ще совдеповська.
     
  8. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    - так і дрова я рахував по 200, а не 350-400... Минулі роки машина в нас коштувала 600-700-800, цьогоріч 1200 найдешевше. Піде газ догори - подорожчають іще і дрова.
     
  9. Romano

    Romano Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    71
    Адреса:
    Луцьк
    дубові дрова по 200 грн за 1.5 куб з доставкою. нарізані всякі обрізки лише просушити. ну не знаю.... в любому випадку, а тим більше як підпишемо асоціацію - то газ догори піде. пшеки всі палять вугіллям і дровами. в мене лише одні знайомі газом палять. ну то в них пенсія на обох 25 тис грн. то можна палити.

    тут біля мене є автомайстерня Гоп-стоп. так там дровами на піролізі палять. котел крутий. але там площа - 4 поверхи адмін приміщення + СТО дуже велике. і казав власник, що 3 машини дров вистачає. може бреше?
     
  10. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Це добра ціна, але чи надовго.
    --- добавлено: 9 ноя 2013 в 19:40 ---
    -це мало, читай форуми...
     

Поділитися цією сторінкою