Всі знання про систему обігріву приміщення. Бібліотека

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем штірліц, 31 сер 2013.

  1. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    работа твердотопливного котла Н4 работающий на угле, дровах, брикетах...
     
  2. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    «Як збільшити час роботи твердопаливного котла між двома завантаженнями?»
    Таким питанням рано чи пізно задається кожен щасливий володар котла на твердому паливі. Навіть якщо у Вас прекрасний сучасний котел, Ваш будинок грунтовно утеплений, Ваша система опалення грамотно спроектована, і Ви заходите в котельню не частіше, ніж раз на добу, Вам все одно має сенс прочитати цю сторінку до кінця. Тому що навіть Вашу систему можна довести до досконалості, і це зовсім не той випадок, коли краще ворог хорошого.
    Для чого потрібна акумулююча ємність в системі опалення з твердопаливним котлом?
    ( я то же колись не до оцінив акумулюючий бак)
    Якщо в системі встановлений бак, що акумулює тепло, котел не треба розтоплювати так само часто, як якщо він підключений безпосередньо до системи опалення, так як в такій системі набагато ефективніше використовується енергія палива і менше шкоди завдається навколишньому середовищу. Система з акумулюючим баком більш гнучка, так як котел і бак можна встановити де завгодно, наприклад, в окремому приміщенні.У прямоточною системою тепло від котла надходить безпосередньо до споживачів енергії (радіаторів, водонагрівачів, теплій підлозі і т. д.). Така система вимагає постійної уваги людини - її треба весь час регулювати для того, щоб досягти бажаної температури в приміщенні. Регулювати прямоточну систему можна тільки шляхом зміни кількості повітря, що подається в котел. Котел в такій системі працює не ефективно, може диміти і коптити, а димар покривається нальотом сажі.Крім того, при ручному регулюванні температури, температура в системі не буде узгоджена із зовнішньою температурою - котел буде виробляти постійна кількість теплової енергії, а не підтримувати бажану температуру в будинку (клімат-контроль). Тому, якщо Ви хочете, щоб ваша система підтримувала саме ту температуру, яка вам потрібна - ні більше, ні менше, необхідна наявність в системі пристрої автоматичного контролю і регулювання з датчиками температури на вулиці і в приміщенні.Акумулюючий бак працює як буфер і проміжний накопичувач води, що циркулює в системі. Котел нагріває воду в баці, після цього гаряча вода надходить до споживачів. Коли вода в баку охолоне, котел необхідно буде розтопити, щоб знову її нагріти.Акумулюючий бак особливо необхідний для дров'яних і пелетних котлів, тому існують тривалі паузи між процесами їх розтоплення. Крім того, твердопаливний котел може працювати на повну потужність і з оптимальною ефективністю, поки бак не заповниться гарячою водою.Це означає, що, навіть якщо температура на вулиці не дуже низька, ви тим не менш можете топити котел на повній потужності, акумулюючи надлишок тепла в баці, з якого воно потім буде поступово витрачатися на опалення будинку при вимкненому котлі.У системах без акумулюючого бака (прямоточних) котел необхідно розтоплювати кілька разів на день для того щоб підтримувати тепло. При кожному запуску системи відбуваються втрати тепла, що означає, що система з баком ефективніше (менше запусків - менше втрат). При переході прямоточної системи на систему з акумулятором, її господар відразу ж відчуває значну економію матеріальних витрат. Зрозуміло, для того щоб втрати тепла не нівелювали цю економію, необхідно, щоб акумулятор, труби і з'єднання були як слід теплоізольовані. Так, втрати тепла бака ємністю2,5 м3, ізольованого поліуретаном завтовшки1 см і нагрітого до 75оС приблизно в 10 разів більше, ніж у баку з десятисантиметрові ізоляцією.
    Завдання акумулюючого бака проста і базується на фізичному принципі, що гаряча вода легше холодної. Гаряча вода з котла надходить у верхню частину бака, в той час як холодна - в нижню. Для того щоб цей процес функціонував як годиться, між шаром гарячої і шаром холодною водою має бути різка межа. Якщо ж гаряча та холодна вода постійно перемішуються, температура води буде більш низька.
    Таким чином, головний секрет успішної роботи системи зводиться до контролю швидкості потоку води, що поступає так, щоб він не порушував кордону температурних шарів. Існує велика різниця між теплом, одержуваним з бака, в якому відсутня температурне розділення шарів води (стратифікація) або воно незначне, і баком з ідеальною стратифікацією.

    Ладдомат оберігає ваш бойлер і дає максимальний комфорт


    Для того щоб досягти ідеальної температурної сепарації в баку, гаряча вода з котла повинна наповнювати бак з такою швидкістю потоку, щоб він (потік) не руйнував шарів. Саме з цією метою компанією Termoventiler AB було створено пристрій Laddomat.

    --- добавлено: 10 сен 2013 в 08:53 ---

    --- добавлено: 10 сен 2013 в 08:58 ---
    Laddomat 21замещает классические соединения составных элементов системы и обеспечивает оптимальный режим работы котла при работе на полной мощности.
     
  3. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    Під час розпалювання котла, Ладдомат здійснює циркуляцію води всередині котла, таким чином котел швидко нагрівається до робочої температури і може приступати до нагріву бака. Ладдомат починає подавати гарячу воду у верхню частину бака - повільно, так, щоб холодний і гарячий шари в баку не перемішувалися. Крім цього, Ладдомат охолоджує котел підігрітою поворотній водою, підмішуючи холодну воду з нижньої частини бака до гарячої води з верхньої частини.Така схема настільки покращує умови роботи котла, що деякі виробники збільшують гарантійний термін на свої котли, якщо в системі з ними встановлений Ладдомат! Причина цього полягає в тому, що ризик корозії нижній частині котла радикально знижується, якщо поворотна вода злегка підігріта.Ще один важливий аспект. Припустимо, у вас напірна система опалення і раптово сталося відключення електроенергії. Циркуляційний насос відключився. Твердопаливний котел не може швидко відключитися, як, наприклад, газовий. Що може статися в цьому випадку? Надлишок тепла в камері згоряння котла викличе кипіння теплоносія. Просто кажучи, котел закипить. З усіма витікаючими наслідками. Цю проблему здатний запобігти Laddomat Розташування котла, який акумулює бака і ЛаддоматаРозташовувати котел і бак можна в будь-якому місці, але необхідно пам'ятати головне: бак не повинен знаходитись нижче котла, так як в цьому випадку буде неможлива природна циркуляція. Також слід врахувати, що велика відстань зменшує потік і, як наслідок, ефективність системи. Контур бака не повинен бути занадто довгим і занадто вузьким. Якщо система опалення складається з контуру котла (котел-Ладдомат-котел) і контуру бака (Ладдомат-бак-Ладдомат), довжина контура бака не повинна складати більше 65% всієї протяжності труб.Таким чином, Laddomat 21 замінює класичні з'єднання окремих елементів і гарантує ефективну роботу котла при повному навантаженні
     
  4. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    Угольный твердотопливный котел котёл «Энергия ТТ» сверхдлительного горения от производителя.
     
  5. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    Котел Vitoligno 300-P, що працює на деревних пелетах, має великий діапазон модуляції 1 : 3 і може застосовуватися для різноманітних цілей: від низькоенергетичного будинку до об'єктів з великою потребою в теплі.

     
  6. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    Як виготовляють котли Viadrus.
     
  7. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    Процес пишов.
     
    Vorfolomey подобається це.
  8. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    Итак, закончено строительство или ремонт в вашем доме, проложены новые трубы, установлена регулирующая аппаратура, красивые импортные радиаторы отопления. И хочется верить, что все усилия и материальные затраты раз и навсегда избавят обитателей от зимних холодов.Однако следует проверить систему в работе – увы, все «подводные камни», связанные с недочетами в проектировании, некачественными материалами или неграмотным монтажом, начнут проявляться постепенно. И если ошибки в проекте или ненадлежащее качество материалов можно выявить еще до начала работ, то монтаж проконтролировать весьма сложно. Чтобы быть абсолютно уверенным в качестве, нужно, как минимум, самому быть монтажником и наблюдать процесс установки отопительных приборов от первой до последней секунды. Тем не менее большинство типичных недочетов, которые могут впоследствии стать причинами серьезных неприятностей, выявляются довольно просто.
    Устройство или модернизация отопительной системы начинается с грамотного проекта. Нужно сразу оговориться, что в городской квартире, подключенной к централизованному отоплению, возможностей для преобразования существующей системы немного: можно заменить трубы на более современные и поменять радиаторы на более эффективные и красивые. А вот в частном доме или коттедже вариантов схемы отопления значительно больше. Соответственно, и к проектированию следует подойти гораздо ответственнее. Причем в идеале проект должен быть готов еще до начала строительства дома.
    Уже на этой стадии возможен ряд ошибок, которые неизбежно обернутся проблемами. Как известно, системы отопления бывают с естественной или принудительной циркуляцией. В системах с естественной циркуляцией (гравитационная схема) теплоноситель (вода или специальная жидкость – антифриз) циркулирует по трубам и отопительным приборам за счет разницы плотности в подающей (горячей) и обратной (холодной) линиях. В системах с принудительной циркуляцией вода движется по трубам и радиаторам под действием циркуляционных насосов Прежде всего, исходя из площади здания, его планировки, высоты потолков, типа и толщины стен рассчитывается необходимая мощность котла, выбирается оптимальный вид топлива (газ, электричество, солярка и т. п.). На следующем этапе разрабатываются схемы разводки труб, расположение и тип радиаторов и прочие аспекты.
    У обеих систем есть особенности, влияющие на нюансы проектирования и подбор компонентов.Система с естественной циркуляцией обходится без насоса, а значит, не зависит от наличия электричества. Но из-за конструктивных особенностей она подходит только для небольших одно-двухэтажных домов площадью до 100–150 кв. м. Кроме того, эта архаичная система может регулироваться только повышением или понижением мощности котла. К тому же, чтобы гравитационная схема работала без затруднений, в такой системе придется использовать более дорогостоящие трубы с большим сечением (не меньше 50 мм), а при разводке строго соблюдать углы уклонов. Вследствие этого стоимость материалов для обустройства системы отопления дома увеличивается почти вдвое.К перечню особенностей можно добавить еще одну. В системах с естественной циркуляцией, как правило, устанавливается открытый расширительный бак, который нужен для компенсации теплового расширения теплоносителя. Так что теплоноситель напрямую контактирует с атмосферным воздухом и постоянно насыщается кислородом. Это приводит к тому, что стальные трубы и радиаторы гораздо интенсивнее подвергаются коррозии. Поэтому в таких системах безопасно могут применяться только тяжелые чугунные радиаторы, которые чрезвычайно устойчивы к перепадам температуры и воздействию кислорода. О современных и эффективных отопительных приборах придется забыть.Наиболее распространенные сейчас системы с циркуляционным насосом позволяют использовать трубы с меньшим сечением и в итоге оказываются более экономичными. К тому же обычно они закрытого типа, то есть в них используются мембранные расширительные баки, в которых теплоноситель не контактирует с атмосферным воздухом. Это позволяет применять все разнообразие современных отопительных приборов - радиаторы, стальные панельные посмотрим как их делают.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=FHvtX34fW-M


    .
     
  9. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    Стальные радиаторы отопления Kermi, технология THERM X2

    Трубные радиаторы

    Слово народу .

    --- добавлено: 11 сен 2013 в 23:55 ---
    Впрочем, и здесь проблема растворенного кислорода и коррозии не перестает быть актуальной. Если по отечественным нормативам содержание кислорода в теплоносителе должно быть не более 0,02 г/л, то на практике и в централизованных системах, и в автономных (с интенсивной подпиткой) оно в десять–двадцать раз больше. Поэтому разумно использовать современные коррозионно-стойкие радиаторы с специальным внутренним антикоррозийным покрытием.
    Переваги алюмінієвих радіаторів Aleternum S4
    Повна антикорозійна обробка
    Ідеально підходить для широкого діапазону шкали кислотності pH від 5 до 10
    Звичайні алюмінієві радіатори вимагають досить вузького діапазону кислотності теплоносія між 7 і 8 pH. Завдяки новій обробці таких обмежень більше не сушествует: алюмінієві радіатори з системою Aleternum ® працюють в діапазоні pH, що перевищує вимоги для традиційних алюмінієвих радіаторів і для сталевих радіаторів (які не пристосовані для експлуатації в середовищі з показниками кислотності нижче 8 pH). Радіатори з обробкою Aleternum ® виробництва Fondital можуть спокійно використовуватися навіть в системах, де показники pH наближаються до високих значень.
    Не утворюються скупчення водню
    Опір на розрив досягає 60 бар — відмінне рішення для багатоповерхових житлових комплексів
    Не засмічується і, відповідно, рівномірно прогрівається
    Можливість використання у змішаних системах (з компонентами з різних металів)
    Покращене співвідношення ціна / тепловіддача в порівнянні із сталевими й біметалічними радіаторами
    Заводська гарантія на алюмінієві радіатори Aluternum S4 — 20 років
    Допускається використання води з вмістом хлоридів
     
  10. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    Как уже упоминалось, недочеты монтажа проявляются не сразу. Зачастую на месте их трудно заметить даже специалисту. Недостатки заявляют о себе в самое неподходящее время – в отопительный сезон. Чаще всего это утечками теплоносителя и снижением мощности работы системы, из-за чего жилище не получает нужного количества тепла.Ошибка «Не тот инструмент». Одна из наиболее распространенных проблем – это отсутствие у монтажников подходящих инструментов или их плохое качество. Основные инструменты, применяемые при установке систем отопления, – разводной и «универсальный» газовый ключ. Но для монтажа систем с применением современных материалов такого набора будет недостаточно. «Идеальный набор» монтажника должен включать в себя следующие инструменты: разводной ключ, газовый ключ хорошего качества, специальный ключ для металлопластиковых труб, специальный ступенчатый ключ для разъемных соединений.

    Но хорошие инструменты шведских и немецких брендов (таких как REMS)

    --- добавлено: 12 сен 2013 в 08:39 ---
    (Rothenberg, Fulco, Forged) недешевы – только газовый ключ обходится примерно в 40 евро. Дешевые аналоги могут быть ненадлежащего качества, например, из мягкой стали, которая не выдерживает нагрузок. В итоге монтажник, «жалея» инструмент, может «недотянуть» резьбовые соединения, а это рано или поздно приведет к утечкам теплоносителя, а возможно, и прорыву системы.Бывает и так, что используется совершенно не тот инструмент, который необходим. Для наглядности приведем один пример. На всех современных радиаторах устанавливаются терморегуляторы – довольно сложные механизмы, позволяющие управлять радиатором и, следовательно, регулировать температуру в помещении. Теперь представим монтажника, вооруженного лишь газовым ключом и кувалдой. С таким минимумом инструментов грамотно установить терморегулятор весьма сложно, так как невозможно соблюсти предписанные усилия, велика вероятность сорвать резьбу или деформировать детали устройства. Это грозит тем, что однажды соединение не выдержит давления в системе, и отопление «потечет».
     

Поділитися цією сторінкою