Плов

Тема у розділі 'Готовим сами', створена користувачем Shpak, 4 чер 2013.

  1. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    В мене чуть інший рецепт і м"яса там 1,5 кг на 1кг рису(із розрахунку). Якось пробував зменшити порцію м"яса, то рисова каша вийшла.:)
     
    churik подобається це.
  2. Ahfyrtyintqy

    Ahfyrtyintqy Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.408
    Симпатії:
    1.872
    Адреса:
    Украина не Киев
    Мясом плов не испортишь!! Я думаю, что на 1 кг риса от 1кг до 1,5 кг мяса-самое то. Меньше мяса-уже будет ЕРУНДА!(то рисова каша вийшла.)Цибуля и морква обычно по весу мяса идет(каждая позиция).
     
    Saisan, Voyutichi, churik та ще 1-му подобається це.
  3. Shpak

    Shpak Прораб

    Повідомлення:
    505
    Симпатії:
    420
    Адреса:
    Львов
    Истина
     
  4. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    І м"ясо має бути кусками в пів кулака. Тоді саме ТО!!!
     
  5. Дед Хоттабыч

    Дед Хоттабыч Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.445
    Симпатії:
    4.857
    Приємні спогади!:vo:
     
  6. Shpak

    Shpak Прораб

    Повідомлення:
    505
    Симпатії:
    420
    Адреса:
    Львов
    Это когда большой плов делают. В Средней Азии так и есть, мясо в пол кулака. Только риса-мешок.
     
  7. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Великий - маленький, плов він і в Африці плов.
     
    мастер+в подобається це.
  8. Saisan

    Saisan Інженер

    Повідомлення:
    423
    Симпатії:
    1.040
    Адреса:
    Луцьк
    Додам і я кілька слів... Плов готую давно, але свинину не використовую ніколи (виключно з поваги до культури , яка подарувала цю чудову страву - суші з карасів ми ж не робимо???). Також ніколи не готую в хаті на плиті, тільки на вулиці, на живому вогні, з димком( і гарним настроєм). Перші свої плови варив по класичному бухарському рецепту - з бараниною, на курдючному салі. В Самарканді готують плов навіть з курятиною та горохом нут, але горох я в Луцьку не знайшов, тому обходився і без нього - ні смак, ні апетит не зіпсувався. Враховуючи всі попередні пости свій рецепт описувати немає змісту, все готую майже як у
    мастер+в, але цибулю ріжу тільки кільцями, моркву тільки соломкою. Пропорція м`ясо-рис-морква - все один до одного. При закладці рису вже нічого не солю, оскільки зірвак роблю трохи пересоленим, а рис своє в нього відбере. Мій кум :friends:( завжди присутній) постійно підбиває їсти відразу зірвак (неперевершений бульйон), але ці наміри присікаю відразу(:banka:або beer ), для мене це не просто готування їжі , це ритуал, в якому всі процедури мають бути дотримані. Для вельмишановного пана
    Мирослав - пробуйте і все вдасться. Кілька порад - якщо плов зажирний(перелили олії, з ким не буває), то в самому кінці акуратно на дно кладу м`якуш білого хліба, він забере надлишки і його теж з`їмо. Якщо рис замочуєте, воду зливайте безпосередньо перед закладкою в казан, бо замочений і підсушений він розтріскається і розвалиться на крупу. Пишу, а в самого слюньки течуть, піду щось з`їм.:Hi:
     
    Энки, wellfare, Andrii_M та ще 1-му подобається це.
  9. orex_

    orex_ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.987
    Симпатії:
    725
    Адреса:
    Рахів
    Saisan, Доброго, цікаво, потрібно все таки було опписати + пару фоток процеса. Напишіть пожалуста все по порядку, якшо не сюда то намило ,чи в приват . Воду заливаєте гарячу чи холодну ? , Бачив робили (по цьому моменту) в кипячу воду засипали рис і було все гуд. Чомусь більшість засипають рис , потом вода.
     
  10. Saisan

    Saisan Інженер

    Повідомлення:
    423
    Симпатії:
    1.040
    Адреса:
    Луцьк
    Я вам пораджу книгу, по якій вчився сам. Там не тільки плов, а і багато іншого, не менш цікавого. Це не є традиційна книга з рецептами, а написана майже як художній твір, читається цікаво і з смачними фотографіями. Якщо не знайдете в інтернеті, де можна скачати, то можу скинути в електронному вигляді.
    "Казан, мангал и другие мужские удовольствия" Сталик Ханкишиев

     
    Маляр Серега, orex_ та Ahfyrtyintqy подобається це.

Поділитися цією сторінкою