Хліб з хлібопічки

Тема у розділі 'Готовим сами', створена користувачем Voyutichi, 25 тра 2013.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    я також "відчував протест" проти всяких там інструкцій щодо закладки складників. Але з часом таки дійшов до висновку, "що всюди має бути порядок", на основі того, що коли дотримуватись випробуваної мною черговості закладки колобок замішується на протязі 5 хв від старту, нема "сухих" місць по кутках відерка і випечений хліб не кришиться, якщо його різати навіть через три дні (були випадки "перевиробництва" хліба на свята).

    Спробуйте спекти хліб з домашнім сиром, поділіться враженнями про смак..:)
     
    captain Grey подобається це.
  2. Мастер ЭВН

    Мастер ЭВН Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.290
    Симпатії:
    4.441
    Адреса:
    Германия
    Я засыпаю инридиенты произвольно, но когда идет замес(не первый, а второй), ложкой подмешиваю по углам или добавляю очень небольшое колличество воды. Оба варианта помогают...
     
    Algebra та captain Grey подобається це.
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    І так, в кого які новини в хлібопекарстві?:)

    Ми ось з батьком до млина їздили два тижні тому, намололи муки. Тепер я печу хліб з цільної муки: вищий+перший+висівки. Смачний хліб виходить, і корисний до того ж.. З ВИСІВКАМИ.jpg ЗРІЗ.jpg

    Також печу хліб без висівок, вищий сорт+перший сорт, нормальний хліб, смачний без цукру..:) БЕЗ ВИСІВОК.jpg
     
    Odissey, captain Grey, Andrii_M та 3 іншим подобається це.
  4. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    То це зоветься у нас не петльоване борошно. Все разом, просто змелена пшениця.
     
    Voyutichi подобається це.
  5. ssbernada

    ssbernada Стажер

    Повідомлення:
    28
    Симпатії:
    10
    Адреса:
    м. Хмельницький
    Доброго дня, форумчани.
    Віднедавна почав пекти бездріждевий хліб. Як на мене такий хліб має ряд переваг над звичайним дріждевим: незалежність (не потрібно бігти в магазин за дріжжями), екологічність, економічність :) . Та й смак, мені подобається більше.
    Ось кілька фото процесу приготування хліба на заквасці та сам результат. 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg
     
    captain Grey, Odissey та Voyutichi подобається це.
  6. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Хіба закваска - то не дріжджі?
     
    ssbernada та Voyutichi подобається це.
  7. olly

    olly Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.283
    Симпатії:
    1.207
    Адреса:
    Украина Белая Церковь
    а я и забыл что тут писал! Вообщем все получилось!!!!
    пару месяцев сижу дома с ребенком, и попалась мне на глаза хлебопечка, решил почитать инструкцию от корки до корки. И нашел одну маленькую и ключевую деталь, жидкость должна быть 35-40гС.
    И все получилось! Мне нравится молочный хлеб, я даже просчитал себестоимость около 12 грн/кг.
    Пробовал рецепт с ржаной мукой, ничего но получился немного "гливковатий".
    Кидаю все по книге соблюдая порядок, что нашел в книге предостережение, главное что б соль не соприкасалась дрожжами.

    Муку пересеиваю, хлеб становиться пышнее.
     
    Останнє редагування: 7 тра 2015
    Мастер ЭВН, Odissey та Энки подобається це.
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    докладніше, будь-ласка, про закваску розкажіть..
    --- добавлено: 7 май 2015 в 20:56 ---
    як то ви собі уявляєте? Там воно все починає контактувати з першого оберту лопатки..
    --- добавлено: 7 май 2015 в 21:05 ---
    і рідина, і борошно також має мати бажану температуру, яку люблять дріжджі. Вони тоді швидше починають поїдати крохмаль і розігрівати те ж тісто, одночасно збагачуючи його водою і вуглекислим газом. Чомусь ніхто не говорить про взаємодію крохмалю і кислоти.. Я десь вичитав, що кислота вступає в реакцію з крохмалем, роблячи його пластичним в результаті випічки. На інших форумах розказують, що додають аскорбінову кислоту - ніби якість-структура хліба покращується. Я робив експерименти з оцтом (вище вони описані) - також побачив позитивні зміни. Тепер без додавання оцту навіть не печу хліба. Без оцту хліб швидко росте , пересихає за два дні і потім його важко врізати (це з мого домашнього борошна). При додаванні оцту навіть висівковий хліб (до 30% по об'єму) тримається купи цілий тиждень і не черствіє..
     
    Останнє редагування модератором: 15 тра 2015
    captain Grey, Odissey, ssbernada та ще 1-му подобається це.
  9. olly

    olly Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.283
    Симпатії:
    1.207
    Адреса:
    Украина Белая Церковь
    все рецепты в книге заканчиваются на дрожжах, возможно из-за того что есть таймер на старт, а длительное воздействие соли на дрожжи возможно негативно сказывается.
    --- добавлено: 7 май 2015 в 21:16 ---
    я вливал воду и молоко комнатной Т, а сейчас подогреваю в микроволновке.
    Я видел на фото выше, верхушка светлая, я как то задержались и хлебопечка уже закончила выпекать и хлеб постоял мин 30 в печке, верхушка стала такой же, или почти такой как бока, оказывается есть пару программ (Мулинекс), где после выпечки в течении часа идет подогрев.
     
    Останнє редагування модератором: 15 тра 2015
  10. ssbernada

    ssbernada Стажер

    Повідомлення:
    28
    Симпатії:
    10
    Адреса:
    м. Хмельницький
    Ні, це різні культури грибів. На дріжжях хліб піднімається досить швидко, а на заквасці це відбувається повільніше (3-4 години). До того ж дріжді купуються в магазині, а закваску можна приготувати в домашніх умовах :)
    Виводиться закваска із житньої муки 3 дні.
    1 день. Житнє борошно (100г) висипати в миску та додати теплу воду. Добре перемішати, щоб не було грудочок. Має вийти тісто, як рідка сметана. Перелити в банку і поставити в тепле місце.
    2 день. Потрібно підгодувати закваску. Додати в банку 100 грам житнього борошна та трохи теплої води. Добре перемішати. Накрити банку пластиковою кришкою з отвором (достатньо 3мм) і залишити до наступного дня.
    3 день. Знову додати житнього борошна і теплої води та перемішати. Залишити ще на добу.
    На четвертий день закваска готова.
    Перед випіканням закваску підгодовую і залишаю на хвилин 40. Далі половину закваски додаю у хліб, а половину кладу в холодильник. Таким чином один раз зробивши закваску користуюся нею постійно.
    Оскільки дружина не дуже полюбляє присмак житнього борошна, останнім часом почав підгодовувати закваску наполовину житнім, наполовину пшеничним борошном (по 3 ложки).
     
    Останнє редагування: 7 тра 2015
    captain Grey подобається це.

Поділитися цією сторінкою