Своїми руками Безшумний компресор і вакуумний насос по-домашньому

Тема у розділі 'Оборудование и инструмент', створена користувачем ibit, 14 кві 2013.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 18 кві 2013.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Nicos, просто в кожного свій досвід :)
     
    ibit та Nicos подобається це.
  2. Nicos

    Nicos Підмайстер

    Повідомлення:
    31
    Симпатії:
    13
    Можно сказать, что я пока только пришел перенять Ваш опыт. Своего еще мало, но моя позиция на даный момент вроде тоже не не запрещена.
    Хотя зачастую пока только вопросы, и не всегда толковые (как сам понимаю после полученных ответов), но надеюсь, наука в лес не идет и все в перспективе изменится.
     
    ibit подобається це.
  3. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Nicos, так большинство пришло сюда в поисках ответов, и я тоже не исключение :-D
    Просто, хочешь узнать чужой опыт - щедро делись своим. Большим, малым - не важно, может именно он окажется недостающим.
     
    2GARYN, wellfare, ibit та ще 1-му подобається це.
  4. ibit

    ibit Майстер

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    86
    Nicos, дуже Вам вдячний за цінну інформацію, бо навіть не знав що за компресор використав(маркування заіржавіло) і його технічних характеристик, тепер усе більш документально :)beer

    та характеристики скоромні і далекі до промислових компресорів, але тут важливий самий основний момент, безшумність і можливість його використання квартирі, промислових безшумних мені наразі не попадалось, і ціна буде зовсім не мала. Просто для домашніх задач він підійде, а для більш серйозних у гаражі є 4КВатний, шумний і продуктивнийdrel.. але вакуумний треба тоді докуповувати окремо.

    теж дякую, треба буде приглядітись що там стоїть таке :) може і згодиться.

    по конструкції, обіцяв інструкцію, тема дуже широка, купа нюансів виникає при конструюванні, завтра візьмусь до детального опису із чого починати роботу по компресору, які деталі закупити, де і на які граблі не наступити, а їх як виявилось досить багато. Хоч вроді здається що тут такого, зібрав і працює, але треба передбачити усякі корисні дрібнички(зручні фільтри і їх розташування, правильність підключення бензинових та дизельних фільтрів(деякі треба встановлювати навпаки від заводського напрямку), легкий доступ до них для контролю кількості конденсату та масла яка витекла і відповідно вчасне доливання або заміна масла, чим різати труби щоб не вбити компресор стружкою, передбачення зливного крану із ресівера, але так щоб це було швидко і легко, інакше надоїсть зливати конденсат а це призведе до не чистого повітря та забруднення осушувачів, як і чим з'єднувати, і чому саме так а не інакше... море інформації хочеться розказати для Тих хто захоче собі зібрати компресор але раніше не мав справи із трубками, різьбами, з'єднаннями, автоматикою... бо на ділі виникають 1000нюансів які треба знати як вирішити щоб у подальшому уникнути проблем, або забезпечити стабільну легку роботу)
     
  5. ibit

    ibit Майстер

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    86
    трішки оффтопу:
    зняв відео маленьке із демонстрацією можливого використання компресора для очистки від забруднень плат телефонів. Історія купання телефона у олії:). Бабця купила олію, і погано закрила кришку, в результаті пів пляшки розлилось у пакет а там лежав телефон(практично новий, до пів року часу йому), завтра їй їхати у село, а інакшого телефона їй дати не було, тому мусів почистити його, хоча стан плачевний, екран "плавав" як зовні так у середині в олії... а це саме проблемне місце для чистки, простіше купити новий дисплей... сумніваюсь чи б майстри взялись за таку чистку, там б ціна за ремонт потягла більше вартості нового телефона :)

    ось і у процесі очистки від олії компресор відіграв важливу роль, без нього здути розчинену спиртом олію практично не реально. Досі я чистив телефони родичів великим компресором у гаражі, коли ті їх то під дощем намочили, чи у пральній машинці попралиSOS.

    ось телефон до очистки(екран цілий.,це так у середині олія гарно плаває))))
    IMG_5926_.JPG
    а це після очистки і повної розборки телефона, еран був також практично повністю розібраний. Видно легкі розводи і плями у підсвітці, але це ніщо у порівнянні що було, нажаль не сфотографував, але там підсвітки практично не було. були бульбашки, плями, і темнний екран через злипання усіх світлоповертаючих і розсіювальних плівок.
    IMG_5949_.JPG
    ось у процесі розбирання(усе плаває):
    IMG_5929_.JPG
    усі лементи які не витримають жорсткого миття були зняті(динаміки, розєми,мікрофон 1 незйомний був заклеєний скотчем, щоб не потрапив у середину спирт.)
    IMG_5934_.JPG
    миття усіх корпусних деталей у посудомийному засобі із допомогою зубної щітки. щоб повністю позбавитись олії, чистив їх 5 разів і полоскав, і після кожного разу видував їз усіх пазів і заглиблень із допомогою компресора залишки води та олії.
    а потім після останнього разу швиденько і висушив усі елементи також зжатим повітрям, тут воно мене спасло.
    IMG_5935_.JPG
    після чистки корпусних деталей, вимивав олію із головної плати та екрана з допомогою спирту, але тут олія попала під "екранування" високочастотної частини плати і довелось більше 10 разів повторяти процес очищування, щоб повністю вимити олію, ось відео:

    після першого збирання телефон запрацював повністю, але екран був темний, бо слої які розсіюють світло підсвітки замокли у олії, шлейф екрану приклеєний до плати, тому щось засумнівався чи буде у продажі новий під заміну, рішив що буду розбирати сам екран...
    IMG_5938_.JPG
    під задньою дзеркальною плівкою було багато олії, я вже задів що повитираю і на тому буде кінець. але при встановленні назад олія звідкись вилазила знову і знову, тоді зняв ще одну плівочку(2 зверху зліва), вона матова і її теж відмив у спирті, вона розсіює світло відбите останньою дзеркальною, а коли попала олія то матовість пропала і вона стала прозорою і не виконувала свою функцію, при встановленні назад знову знівідкуди полізла олія, і появились плями на матові плівці. знову зняв її і під нею ще було 2 плівки із діагональною ребристістю, які були взаємно перпендикулярно орієнтовані для рівномірного розсіювання світлодіодної підсвітки.
    ну а під ними вже йшла сама скляна матриця. Її також залив великою кількістю спирту і вимив. Усі плівочки ще раз добре вимив, і у зворотній послідовності встановив, при цьому було важко зробити так щоб пилюка туди не попадала... приходилось кілька разів знову вимивати пилинки.
    IMG_5944_.JPG
    для мене це було цікавоd:), колись ремонтував телефон одногрупника, який у Соні еріксон К750 пшикнув WD-40 бо у нього глючив джойстик, та він хотів хотів його прочистити..... прийшлось розбирати і вичищати телефон від WDешки, але тоді розібрати його екран,із аналогічною проблемою - запливання жиром не прийшлось, бо при не вдалій операції заміна екрану була дуже дорога, а деталі недоставабельні....тепер розумію що можна було спробувати ;)
     
    2GARYN, Энки, wellfare та ще 1-му подобається це.
  6. ibit

    ibit Майстер

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    86
    от переглянув фото із тамтого сайта і здивувався, оскільки констукції надзвичайно подібні і навіть фото деяких елементів практично ідентичні(ці фото хотів якраз викладу завтра при написанні інструкції), при цьому, що я не бачив цієї конструкції :).
    Вирішив не перечитувати те що там є, оскільки тоді не получиться написати розповідь по своєму, хоча зацінив гарні схеми з'єднань, і електричну схему, гарно намальовано.
    ок, іду я спати... на роботу вже скоро вставати треба:-D
     
  7. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Голосування додано.
     
  8. Maxic

    Maxic Стажер

    Повідомлення:
    29
    Симпатії:
    22
    В одній темі показано найважливішу суть таких форумів
    Вас тут же заспокоїли більш досвідчені форумчани :-D
    А тут неочікувано Ви і самі "відомстили", та ще й кому - автору теми :Hi:
    А говорите, що у Вас досвіду мало. Найголовніше брати активну участь у спілкуванні, а там по крихті від кожного - і перпетум мобіле створити можна.
    Шуткую звичайно, але іншими словами - зробити неможливе :-[
     
  9. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Що до чистки телефона - вельми складна операція для не фахівця!
    І ще - підтвердження старого лозунга - краще Nokia - лише нова Nokia!
    Хоча, коли "вмерла" моя 5140 (кращий телефон для иайстра чи туриста), рівноцінної заміни йому в модельному ряді не знайшлося hello.
    Сорі за оф-топ!
     
    ibit подобається це.
  10. ibit

    ibit Майстер

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    86
    в телефонах зазвичай ніц складного немає, якщо ремонт не потребує перепаювання деталей, основне тут терпіння, що усе акуратно без пошкоджень розібрати, а якщо не знаю де защолки скриті, то у гуглі пишу для прикладу "nokia XXX disassembly" "Sony Ericsson XXX disassembly" або "acer aspire one disassembly" і та є купа фото/відео інструкцій як розібрати річ у якій сумніваюсь або не знаю де скриті защолки. Бо головне при таких операціях це повернення речі до минулого заводського вигляду без пошкоджень і склеювання... бувають випадки коли зайві болтики залишаються.. але це означає що завод не екномний :-D часто на роботі просять співробітники поремонутвати/почистити(замінити пасту) ноутбуки домашні, телефони, пульти до телевізорів(основна проблема це замаслені жиром кнопки і відповідно пропадає контакт, рішається простим розбиранням та миттям посудомийним засобом, наступним продуванням та зоркою, 5хв і пульт як новий...)
     
    Мирослав та Andrii_M подобається це.

Поділитися цією сторінкою