Своїми руками Сонячний водонагрів простий як двері

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем 3tON, 26 бер 2013.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 18 кві 2013.
  1. Так

    60,0%
  2. Ні

    40,0%
  1. 3tON

    3tON Майстер

    Повідомлення:
    44
    Симпатії:
    26
    Розумію, що "завсєгдатих" цього форума не влаштовує ця тема, стиль її викладення, її простота... та може ще багато чого от тема й наберає мінуси. Пропоную зняти тему з голосування щоб нікому не муляло.
     
  2. dato

    dato Стажер

    Повідомлення:
    7
    Симпатії:
    2
    Адреса:
    Odessa
    Re: 3tON
    В побуті важливим є вдала комбінація/співвідношення ККД і вартості!
    Вартість використаних Вами труб -? Це добре, що вони залишились вже після якогось ремонту, або перепали надурняк. В іншому випадку співвідношення ККД і вартості в даному випадку сумнівно прийнятне.
    Відповідно до цієї схеми можна поставити металеві труби просто на дах, пустити по них воду і на зиму її спускати. ККД буде вище (хоча й ціна металу...).
    А так, ідея має право на життя, особливо, якщо власник задоволений.
     
    Домаха та Kamikadze подобається це.
  3. 3tON

    3tON Майстер

    Повідомлення:
    44
    Симпатії:
    26
    Цікаво почути а що є сонячним нагрівачем?(приклади)
    Назву вважаю не головною. А довів це формули, розрахунки, практика... а так це просто слова та ще й про назву.
    Поділіться цінами простого геліоколектора? Чи треба до нього бойлер і його ціна? Чи потрібна примусова циркуляція, її ціна?
    --- добавлено: Apr 12, 2013 1:02 PM ---
    По перше глибоко сумніваюсь що ККД буде вище.
    По друге всі багато говорять про ККД, поділіться як ви його рахуєте для саморобок?
     
    Igor 1977 та Андрій 21 подобається це.
  4. verbaser

    verbaser Стажер

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    6
    Адреса:
    Збараж
    Ідея цікава тим, що "сонячний колектор" і накопичувач підігрітої води як одне ціле.
    Як роблять чорну бочку над душовою кабіною дель у садку за хатою.
    Тільки перевага такої системи - це площа збору тепла.
    Ідея має право на подальше вдосконаллення у вигляді якогось дахового покриття з пластикового, або металевого матеріалу з вбудованими трубками. Перевага у поєднанні: і дах накрили, і воду нагріли.
     
    Алиса из страны Чедус та Staratel подобається це.
  5. Нест

    Нест Майстер

    Повідомлення:
    168
    Симпатії:
    63
    Адреса:
    Черкассы
    А вот ударяться в амбиции - это зря... Приношу извинения, если задел самолюбие, но здесь не принято гладить по головке. Обсуждаем технику - за и против, это самое полезное. Скажу о себе - писал и благоглупости... Объяснили (убедили), научили - благодарен. :) А рациональное зерно в Вашей идее вполне может быть - нужно только шелуху снять... Еще не вечер... :)
    Попробуем поковырять... Бачок всегда будет дешевле труб равного объема. Только с "шаровыми" трубами он не сможет конкурировать... Металлический (да и пластиковый) бачок за день нагреется так же хорошо, как и трубы. Если работать в проточном режиме, то да - металлические трубы были б эффективней. Пластиковые - сомнительно, нужно считать.
    Наступает вечер, холодает... Крыша и чердак быстро остывают - трубы (бачок) начинают интенсивно отдавать тепло. Для утреннего душа водичка станет холодновата... Если б бачок был теплоизолирован и имел внешний нагреватель, то остывание было б намного медленней. Принудительная циркуляция в таком случае совсем не обязательна.
    И т.д. - конструктив есть, времени нет... :) Постараюсь вернуться... Рекомендую посмотреть форумы по гелиоколлекторам и, в частности, по дешевым пластиковым коллекторам.
     
  6. 3tON

    3tON Майстер

    Повідомлення:
    44
    Симпатії:
    26
    Суть не у амбіціях, суть у тому що в мене ця система працює біля 5 років і я знаю наскільки вона перспективна і ефективна! А тут починаються спори про правильні назви... про кілометри труби... не основані на математиці, а просто на... незнаю чому. Проти конструктивних обговорень нічого не маю, я тільки за.

    Я мав на увазі те, що моя система вміє працювати без бачка на відміну від заводських колекторів. Бачок звичайно дасть тільки плюси системі. Та й взагалі є багато способів покращити систему, от це можу і розказати якщо комусь цікаво. Я не доопрацьовую свою систему лиш через те, що вона для мене тут вже майже не потрібна (будую новий будинок).

    В свій час про це читав, а зараз не маю багато часу, тай думаю там мало, що змінилось закони природи лишились тіж.:)
    --- добавлено: Apr 12, 2013 4:59 PM ---
    Це краще бочки в садку саме тим, що у вас вода вкрані, а не в садку. + Площа збору тепла в рази більша.
    Ідея поєднання хороша але її важко втілити. Тай хочеться накривши будинок на довго забути про ремонт покрівлі, наприклад полікарбонат я б на дах не стелив би, не дуже довговічний матеріал. А інакше як? Два шари профнастилу а між ними вода... дорого і складно.
    Труба простіший варіант. ЇЇ варто прокласти між покрівлею і мінватою от тоді ефективність виросте.
    Ціна труби з першого ліпшого сайту 4,6 грн за метр погонний http://tehmaster.com/page/Tube.html
    Отже ціна питання не така дорога якщо її і немає під рукою.
     
  7. reper

    reper Стажер

    Повідомлення:
    20
    Симпатії:
    19
    Адреса:
    г. Николаев
  8. 3tON

    3tON Майстер

    Повідомлення:
    44
    Симпатії:
    26
    Ще цікава річ. На заводських колекторах пишуть "поглинання розсіяного випромінювання" тобто робота в той момент коли сонце за хмарами, так от це просто природний процес. Моя система теж сприймає розсіяне випромінювання.
    --- добавлено: Apr 12, 2013 5:22 PM ---
    Маю якісь проблеми з офісом тому не відкривається, переставлю то подивлюсь. А у чому ідея заключається?
     
  9. Палецкий

    Палецкий Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.258
    Симпатії:
    712
    Адреса:
    г.Ровно Украина
    Дуже сира ідея :( Балон не теплоізольований, тому нічні втрати мусять буть :(
     
  10. Entheos

    Entheos Прораб

    Повідомлення:
    366
    Симпатії:
    334
    Адреса:
    Киев
    От саме у цьому я не впевнений :)
    Це не СОНЯЧНИЙ, а скоріше, ПОВІТРЯНИЙ колектор.
    Працювати буде лише у справжню спеку, ІМХО
     

Поділитися цією сторінкою