Своїми руками Кахельна піч STEP by STEP

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем guffi, 22 гру 2012.

  1. Микола28

    Микола28 Підмайстер

    Повідомлення:
    55
    Симпатії:
    3
    Підскажіть чи пробував хтось пропалювати грубки пелетами?

    П.С. Я попробував щось не радує тепловіддачею. Прийшлось підкладати дрова. Чи там якась технологія спеціальна
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Кахельна піч STEP by STEP

    там потрібно додаткове повітря подавати, спалювати певну кількість пелет, з поступовою подачею. У пелет більша поверхня горіння на такий же об'єм у порівнянні з кусковим деревом. Тому або дуже сильно горить, або мале полум'я.
     
  3. Микола28

    Микола28 Підмайстер

    Повідомлення:
    55
    Симпатії:
    3
    вобщем пелетами груби не напалиш

    А так думав спростити собі життя :)
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Кахельна піч STEP by STEP

    спалюйте в "кошику"

    Добавлено через 1 минуту 23 секунды
    або є пальники для пелет, монтуються в будь-яку піч, котел.
     
  5. Микола28

    Микола28 Підмайстер

    Повідомлення:
    55
    Симпатії:
    3
    можна детальніше. Бо не зрозумів про які пальники йде мова і "кошики"
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Кахельна піч STEP by STEP

    навіть на нашому форумі пробували рекламуватись подібні пальники. Не можу знайти.

    "Кошик" - це щось на подобі тарілчастого (так званий "ретортний") пальника. Тільки у пальнику по поверхні "тарілки" є отвори, в які подається первинне повітря вентилятором, а в саму "тарілку" подаються знизу шнеком перелети. У вашому випадку такий пальник буде подібний до "кошика-тарілки", в отвори поверхні якої первинне повітря поступає без допомоги вентилятора. Отвори бажано робити щілиноподібні, щоб попіл в них провалювався, а пелети - затримувались.
     
  7. homo sapienc

    homo sapienc Новачок

    Повідомлення:
    108
    Симпатії:
    79
    Адреса:
    Донбасс
    Почитал я тему и конечно печь мне очень понравилась. Классная. И еще я был удивлен. тем что оказывается такая плитка еще выпускается. Вот интересно где ее можно найти. Я думал что ее давно не делают. У меня в доме стоит угольная печь. ( Газавода нет, и другие источники тоже не приемлемы.) Так вот на что я обратил внимание. Что вы пытаетесь использовать шамотный кирпич. Я имею дело с угольной печью так сказать не один год. И сам перекладываю свою печь. (при необходимости) Ведь шамотный кирпичь хорошо работает там где длительное время постоянная (высокая) температура. То есть Это в домнах или в котельных где печи практически не тушат длительное время. А в частных домах где печь иногда и притушивают практичнее работает обыкновенный хороший огнеупорный кирпич. Это проверено на практике.
     
  8. guffi

    guffi Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    м.Дрогобич
    Повністю з вами згідний. Стара піч майже повністю була з вогнетр. і вона працювала. Нехай трохи гірше,ніж нова, але то не через шамотку(на мою думку), а через те, що вона нова.Тобто чисті канали, поставили нормальний шибер,ну й звичайно майстри навчили правильно палити в п'єці.Якщо раніше ми старались розтягнути горіння дров на максимально довгий відрізок часу то тепер спалюєм попередньо відому(два відра від снєжки10л) кількість дров швидко, щоб можна було на ніч закрити комен, звичайно ж коли повністю загасне жар в топці.Виходить така ситуація що палити перестаєш ще до того як кахелі прогріються,а максимальну температуру піч доганяє вже при закритому димоході і холодній топці.Кахель горячий а рушта остили,можна прибирати попіл. Я думаю що такий режим протопки повинен значно подовжити термін експлуатації обігрівача.
    homo sapienc, поділіться досвідом експлуатації печей,або інших опалювальних пристроїв на вугіллі.Я думаю це зацікавить багатьох адже наприклад на західній Україні вугілля це екзотика.
    Особисто я первів в шлак вже порядку 15т вуглецю, але це в котлі кчм і дуже різне по якості попадалось пальне. Від неякісного червоноградського в мене був розпач,а от якісне сортове, нічого можна брати.
    Voyutichi, Ви щось подібне маєте на увазіhttp://www.youtube.com/watch?NR=1&v=MpgtyKcXmlE&feature=endscreen
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Кахельна піч STEP by STEP

    це пальник на пелетах, трохи інший мав на увазі.
    У цьому пальнику є ризик просування вогнища по шляху подавання пелет.
    Ретортні пальники - це ніби тарілка, у дні якої є канал зі шнеком, через який подається пелета і первинне повітря. Плюс до того, у тарілці по периметру є отвори, у які також подається повітря для допалювання обвугленої пелети до стану білого попелу, який виштовхується за край реторти наступною порцією палива (пелет), яка подається шнеком.. ризик "проскакування" вогнища у транспортний канал пелет мінімізовано.
    Звичайно, швидкість подачі пелет і напір повітря повинні бути узгоджені між собою і необхідною потужністю пальника.
     
  10. guffi

    guffi Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    м.Дрогобич
    Напевно штука дорога і складна. Мусить бути електроніка.
    Може простіше спробувати брикети замість пелет. Мені здається брикети мають бути дешевші
     

Поділитися цією сторінкою