Пасіка: вулики і бджоли

Тема у розділі 'Живность', створена користувачем Djon, 3 лис 2012.

  1. Voblin_UA

    Voblin_UA Інженер

    Повідомлення:
    443
    Симпатії:
    511
    Адреса:
    Харьков
    Цетрин, Л-цет, Супрастин - обязательно что-то с собой имею. Если вижу повышенную агрессивность, а лезть всё равно надо - принимаю таблеточку заранее.
     
    NEMAN подобається це.
  2. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    Да,"Супрастин",вспомнил..Вроде как не дает снотворного эффекта,в отличии от "Димедрол..а "..
     
  3. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    В наших краях не прижились видалячі бджіл. Я перший виготовив один і пробував пару сезонів. Квебек.
    Друг мій виготовив відразу на 40 вуликів. Щоб почергово ставить їх на платформи.
    Але обоє відмовились від цього девайсу.
    Ми відбираємо на відкачку, тільки рамки з запечатаним медом. А в одному корпусі не завжди бувають всі запечатані. У нас багатокорпусні вулики. У мене ще є на даданівську рамку корпусні. Крім всього, з даданівського корпуса майже не виходять бджоли через видаляч.
    Бджоловидалячі для любителів. А мені посмикать треба сьогодні штук 100 корпусів, важких, щоб під них поставить видалячі. Ще треба пообрізать воскові мостики і стільники між корпусами. А тоді знов, завтра смикать ці ж корпуси. То й не вписались видалячі в моє життя. З бджолами 27 сезонів, живу тільки з бджільництва 10 років, і раніш заробляв більше від бджільництва ніж на роботі, тому застосовую тільки те, що дійсно приносить користь.
    Маю примітивні тачки для підняття вуликів, полегшую собі роботу, але видалячі не бачу потрібними в своєму господарстві. Але це не значить. що нав"язую свою думку. Якщо зручно, - хай служать видалячі.
     
    captain Grey та NEMAN подобається це.
  4. Voblin_UA

    Voblin_UA Інженер

    Повідомлення:
    443
    Симпатії:
    511
    Адреса:
    Харьков
    Вы забыли, что у меня 8-рамочные корпуса и только полурамка. Корпус на откачку берётся полностью запечатанный, с малым корпусом и полурамкой это несколько легче достигается. Плюс корпус запечатанный всего 20 кг, никакие подъёмники не нужны.
    Сам качаю только полную печатку. Если и попадается с 1-2 рамками недопечатанными (обычно крайние) - просто откидываю в отдельный корпус. Это в любом случае быстрее и проще порамочного отбора.
     
    captain Grey та Aleks dp подобається це.
  5. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Я нічого не забув. Писав про свій досвід і про свої вулики. Не про Ваші. Чтайте уважно.
    Скільки сотень корпусів Ви відбираєте за день? Скільки разів по 20 кг Ви піднімаєте?
    Я відбираю за день до 30, корпусів багатокорпусних і відкачую в той день. Вночі сплю. Якщо тільки відбираю, то до 50 і качаю другого дня. Буває, відкачаю увечері-вночі. Працюю сам.
    Повторюю, Не нав"язую нікому свої методи і Вам теж.
    Якщо Вам подобаються іграшкові корпуси, то й мені теж, але для наших взятків не підходять такі вулики. Якщо прозіваєш з відбором рамок - бджоли позрощують між корпусами додатковими стільниками, заллють медом і тоді приходиться ще й вирізать майже кожну рамку з усіх боків. Тут недоцільно говорить про ще одну возню з кожним корпусом на слідуючий день.
    Мій колега має 300 вуликів на магазинну рамку, але й він відбирає порамочно. Вважає так доцільніше.

    Я би, може, теж перейшов на магазинну рамку. Але для цього потрібно змінить технологію, медогонки, щоб в них вставлялись корпуси з розпечатаними рамками, ще розпечатувальні машини потрібні, шоб розпечатували рамки в корпусах (як в Австралії, Індонезії). Інакше, нема смислу плодить тисячі корпусенят і розпечатувать порамочно вдвічі більшу кількість рамок при одній і тій же кількості вуликів.
    Ну, хіба, якщо пасіка до 30-40 вуликів. Абе є помічники.
     
    captain Grey та Bogdan72 подобається це.
  6. Voblin_UA

    Voblin_UA Інженер

    Повідомлення:
    443
    Симпатії:
    511
    Адреса:
    Харьков
    Вывод: на вкус и цвет все фломастеры разные ;)
    Самый лучший улей - это тот, работа с которым доставляет максимальное удовольствие данному конкретному пчеловоду :)
     
    captain Grey та Aleks dp подобається це.
  7. Voblin_UA

    Voblin_UA Інженер

    Повідомлення:
    443
    Симпатії:
    511
    Адреса:
    Харьков
    Попробовал напилить рамочек-вкладышей под производство сотового мёда в новом типоразмере - в два этажа в полурамку, итого становится 10 или 12 штук. Осталось на практике проверить, как будут отстраивать маленькие рамочки высотой всего 64 мм и шириной 69 или 83 мм. Выглядят симпатично, но это я пошёл на поводу у спроса - мой опыт говорит, что рамки большего размера строят качественнее.
    Посмотрим.
    Фото рамочек выложу чуть позже.
     
    captain Grey та Aleks dp подобається це.
  8. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Маю трохи досвіду добування стільникового меду, то поділюсь - поумнічаю, може пригодиться.
    Для того, щоб сім"я вибудовувала повноцінні, пузатенькі стільнички її приходиться стискувати і ставити в "позицію роя".
    Для цього застосовують нальоти. Я застосовував "метод Атаватера", адаптуючи під свої багатокорпусні вулики. Він застосовував під вулики, схожі на Ваші. У нього були багатокорпусні вулики на 10магазинних рам (висотою 145мм)
    Метод.
    Ставляться попарно вулики - один сильніший, другий слабший, загодя до початку певного взятку. Можна й однакові, за силою. Я робив на акацію.
    Як починається взяток треба в слабшого вулика вийняти рамки в першому корпусі, лишивши одну з різновіковим розплодом і маткою. Ставити її посередині корпуса, а решту простору заповнить рамками з вощиною. Струсить бджіл з рамок в перший корпус. Корпус накрить роздільною решіткою. Зверху ставиться корпус, наповнений рамками, мікрорамками з вощиною, для стільникового меду.
    Сюди струшується решта бджіл, а всі рамки забираємо і ставимо в корпусах зверху на бджолосім"ю, що стояла поряд, а її відносимо в інший край пасіки, щоб з неї злетіли льотні бджоли в ту сім"ю, що лишилась на місці.
    Краще, рамки з розплодом, без бджіл роздати в дві-три бджолосім"ї.
    Початок зроблено. Тепер треба слідкувать за приносом. Оскільки взяток почався, а складать мед нікуди, то бджоли відбудовують стільники в першому корпусі і матка не встигає засівать, бо льотних бджіл є удвічі більше, ніж було до взятку(за рахунок відставленої сім"ї) і ще вуликовим бджолам майже нема кого виховувать бо не вистачає місця під засів і все, що відстроюється - заливається\нектаром. У другому корпусі відразу відбудовуються рамки і вони заливаються повністю.
    Треба не прозівать, щоб ставить ще один корпус зверху, якщо бурхливий взяток.
    Приблизно описав, як воно повинно буть в ідеалі. Краще прочитать в книжці "Методы пчеловождения" В Шимановского. Ця книжка буде актуальна завжди, хоч і видана вперше, більше 100р тому.
    З мого досвіду - якщо за тиждень цвітіння акації звичайні бджолосім"ї наносять рамок 4 повномедних і ще скількись вперемішку з розплодом, то в "нальотах" до 20 повномедних, багатокорпусних рамки. Штук 14 буде майже завжди, якби тільки був взяток. Я пишу про повністю запечатані рамки.
    Зараз не займаюсь стільниковим медом. Але може, кому пригодиться.
     
    Voblin_UA та captain Grey подобається це.
  9. Voblin_UA

    Voblin_UA Інженер

    Повідомлення:
    443
    Симпатії:
    511
    Адреса:
    Харьков
    Спасибо!!! Отличная методика, аналогичную описывал Паливода.

    А вот обещанное фото новых рамок рядом со старой.
    [​IMG]
     
    vikshad, captain Grey та Aleks dp подобається це.
  10. WRoman

    WRoman Майстер

    Повідомлення:
    102
    Симпатії:
    30
    Адреса:
    КиевоСвятошинський Гатне
    Всіх з наступаючим новим роком, щоб ваші ідеї приносили вам задоволення моральне та матеріальне. Здоровя та благополучча
     
    Voblin_UA, Aleks dp та captain Grey подобається це.

Поділитися цією сторінкою