Допоможіть по системі опалення!

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем vodnar, 16 жов 2012.

  1. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Допоможіть по системі опалення!

    На мою думку контури повинні бути окремі. На кухні тмпература повітря буде більша за рахунок роботи котла ,газової духовки і т.д.Тому температуру ТПможна тримати меншою.А в коридорі і ванній , де можливо доведеться підсушувати речі, температура ТП може бути трохи більшою.Для такого розділення необхідне тонке налаштування температури теплоносія.Звідси окремі подачі і окремі зворотки на контури.
     
    1 людині також подобається це.
  2. opastu

    opastu Інженер

    Повідомлення:
    671
    Симпатії:
    529
    Адреса:
    край Черемоша й Прута
    Відповідь: Допоможіть по системі опалення!

    Або регулювати кількість цього носія за одиницю часу - грубо кажучи, прикрутити контур при налаштуванні і так його залишити.

    Для себе температуру поверхні підлоги регулюю не з точки зору тепловіддачі, а з точки зору комфорту - нозі повинно бути комфортно при дотику до поверхні, а основну кількість тепла видають радіатори, але це не догма, а власний досвід.

    Знову ж таки, теплі підлоги інертні, і комфорт в такій системі досяжний, коли весь опалювальний сезон, обладнання працює в номінальному режимі. Для рекомендованої мною схеми з програматором-регулятором для досягнення економії і комфорту (я краще висипляюся, коли в кімнаті 17-18, але вдень цього замало) в приміщеннях з ТП повинні бути і радіатори (рушникосушка)- за 1-1,5 год прогріти приміщення- протримати комфортну температуру протягом перебування в приміщенні людей- відключитися до певного часу.
     
    vodnar подобається це.
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Допоможіть по системі опалення!

    це "раз", а "два" - вікно постійно буде мокре. Тобто або вікно зайве, або батарею під нього ставити.
    100% слушна порада. Діаметри прорахуєте самостійно
    радіаторів багато не буває, чим більше - тим менше газу потрібно..

    Про теплі підлоги. Початок контуру (гарячий) спрямовуйте у найхолодніше місце, бажано не просто вкладати спіраль чи змійку, а подавати (вкласти трубу) теплоносій так, щоб величина його температури була прямопропорційна тепловідбору з цієї ділянки підлоги.
    На кухні потрібно врахувати, що в робочій зоні (плита, мийка, робочий стіл) потрібно забезпечити відсутність перегріву, оскільки там найдовше перебувають люди, виконуючи кухонні роботи.
     
    1 людині також подобається це.
  4. vodnar

    vodnar Підмайстер

    Повідомлення:
    65
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Рівненська обл
    перемалював трошки схему!!!.... чи правильно я зрозумів з обраткою по жил. кімнатах(тільки від 1го радіатора...по колу...і обєднати з обраткою ТП?)

    а чи можливий такий варіант з добавкою радіатора на кухні!!???

    з ТП я зрозумів - починати вкладку(початок контура) із самого холоднішого місця(на кухні - від вікна, в коридорі - від дверей,)

    - значить в ванній прийдеться поставити "рушничка"....як його краще підключити...до ТП???....чи вести окремо трубу від магістралки????

    [​IMG]
     
  5. opastu

    opastu Інженер

    Повідомлення:
    671
    Симпатії:
    529
    Адреса:
    край Черемоша й Прута
    Відповідь: Re: Допоможіть по системі опалення!

    Так, це мав на увазі.

    Так


    я б робив окремо


    І як варіант: продовжити магістраль від "кухонного" радіатора проти годинникової стрілки в коридор->ванна. Так зручніше буде заживити "рушникосушку"+магістраль пройде по стіні, де немає санітарних приладів, що зможе спростити їх монтаж і експлуатацію. Тоді магістраль може й комірчину частково прогрівати.
     
  6. vodnar

    vodnar Підмайстер

    Повідомлення:
    65
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Рівненська обл
    Re: Відповідь: Допоможіть по системі опалення!

    AKit,
    Voyutichi,
    opastu,

    щиро Вам всім дякую!!!

    буду завтра починати помаленько монтувати!!!

    як що щось не буде ясно...буду Вас знову питати!!!???

    з пов!!!
     
  7. vodnar

    vodnar Підмайстер

    Повідомлення:
    65
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Рівненська обл
    доброго часу шановним форумчанам!!!

    знову у мене виникло питання по розводці!!!

    Хочу Вас спитати яким діаметром труби підключати радіатори від 20мм магістралки???

    такою ж самою 20ю, чи 16ю трубою???

    зарання дякую!!!
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Допоможіть по системі опалення!

    не має великого значення. Краще 20.
     
  9. vodnar

    vodnar Підмайстер

    Повідомлення:
    65
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Рівненська обл
    ще раз доброго часу шаноовним експертам по опалюваьній системі!!!

    вибачаюсь за те що так багато напишу....але хочеться конкретно пояснити в чому річ!

    виникла знову проблемка з розводкою :((( і буду знову просити вашої допомоги

    ось в чому діло:

    запустив обігрів поки що тільки у жилих кімнатах...(кухня,ванна, коридор - ще без розводки)

    розводка зроблена як нацьому фото http://s018.radikal.ru/i511/1210/3e/d8fb6b0e0bae.bmp - тобто обратку пускав біля подачі назад( ане по колу)

    - кожного радіатора перевірив компресором на гермитичність стиків.....монтував всю систему...також провірив тиском повітря на герметичність!!!

    ...ну все нічого не пускає....нагнітаю тиск 1,5атм....пускаю заз.....і включаю котел!!!

    все нормально запустилось....на Вайланті Т4 терморег. виставив на 6-ку....все чікі пікі...нагрівається до 75град - вимикається горелка, спадає до 45 - запалюється!!!

    котел вроді працює нормально!!???

    а ось підходимо блище до моєї проблеми:
    - значить підходжу я до своїх радіаторів і що спостерігаю.....НЕРІВНОМІРНИЙ ПРОГРІВ!!!....ну думаю ще завоздушені!?...правда спустив увесь воздух з усіх радіаторів....(по пару раз спускав...вже ішла сама вода)!!!

    всерівно не то!!!

    1) різниця в температурі між 1рад(спальна кімн. №2) і 5 -м останнім( в ЗАЛі) ох і дуже велика(тобто останній набагато холодніший)

    2) в 1,2,3,4 радіаторів температура нагріву ~ одинакова, а в 5го, який знаходиться за 3метри від 4го(через стіну) - температура менша в половину!!!

    3) і саме головне те що всі радіатори прогріті нерівномірно(з верху до низу!!!!), тобто даю Вайланом 70градусів.....верхні частини радіаторів(1,2,3,4)- гарячущі як вогонь,(окрім 5го,),(неможна руки втримати)..., а низ видає ~ %40 відносно верхньої теплоти!!!!!!!

    радіатори підключені (подача і обратка)- труба 20ка
    кран(білий вентель) стоїть тільки на подачі радіатора, на обратці немає!

    можливо радіатори повністю непрогріваються тому що вода досиьт швидко виходить в обратку(поставити вентилі на виході з радіатора і притормозити витік води)????

    буду вдячний вам за допомогу!!!

    з пов Тарас!!!

    Добавлено через 1 час 11 минут 25 секунд
    і ще забувся добавити такий нбанс:

    коли перекриваю крани в перших трьох радіаторах....відповідно зростає температура в 4му і навіть в "глухому" 5му!!!???
     
  10. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Відповідь: Re: Допоможіть по системі опалення!

    Шановний vodnar, не гарячкуйте.
    Виставте котел на максимум і зачекайте добу. Після того Ваша проблема зникне.
    УДАЧІ!!!
     
    vodnar подобається це.

Поділитися цією сторінкою