Штукатурка глиняних стін. Підкажіть

Тема у розділі 'Штукатурки, шпаклевки, клея', створена користувачем makss, 11 жов 2012.

  1. makss

    makss Підмайстер

    Повідомлення:
    57
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Хмельницкий
    В ході роботи виникло ще одне запитання. У мене в будинку є глиняна стіна яка вирівняна і заштукатурена цпс, однак ця штукатурка на глиняній основі потріскала, думаю чіпляти гіпсокартон. Вот і запитаня: чи можна гіпсокартон прикручувати саморізами одразу, без виконання каркасу, до вирівняної поверхні, чи каркас обовязковий?
     
  2. Витэк

    Витэк Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.084
    Симпатії:
    1.863
    Адреса:
    Золотоноша
    Можно и прикручивать и приклеивать. Главное, чтобы он держался и не отпадал.
     
  3. makss

    makss Підмайстер

    Повідомлення:
    57
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Хмельницкий
    я думаю якщо прикрутити то триматися буде, однак чи потрібен каркас?
     
  4. Витэк

    Витэк Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.084
    Симпатії:
    1.863
    Адреса:
    Золотоноша
    Если будет держаться хорошо, но не нужен. Трудно говорить, что-то не видя основания.
     
  5. Staratel

    Staratel Майстер

    Повідомлення:
    248
    Симпатії:
    46
    Адреса:
    Украина
    Я штукатурил обычным цементно-песчаным раствором и цементно-глиняным -всё отлично стоит без трещин уже много лет.
     
  6. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Кілька слів з приводу. Сам живу в подібному будинку (до речі дуже теплий :)).
    У нас таку стіну називають вальковою, складеною з вальок - невипечених глиняних цеглин розміром 12х12х24 см. Штукатурять звичайною вапняно-пісчаною штукатуркою з добавкою цементу, попередньо на стіну набивають металеву сітку або ж вбивають досить густо цвяхи і обплутують їх дротом. На зовнішню штукатурку зверху роблять набриск цементною сумішшю.
    Внутрішню штукатурку спочатку білять вапном, через деякий час (хоча б рік) шпаклюють звичайними гіпсовими шпатлівками і вчистову оздоблюють.
    При бажанні на таку внутрішню штукатурку після висихання і грунтування можна наклеїти гіпсокартон. Без каркасу. На гіпсову шпатлівку (у мене наклеено на Альбу-120 в 2007 році, все цілком добре).
     
    wanopresn подобається це.
  7. Staratel

    Staratel Майстер

    Повідомлення:
    248
    Симпатії:
    46
    Адреса:
    Украина
    Хотел добавить,что,конечно,сначала делал насечку стены и убирал всю пыль.Ну и штукатурку делал тонким выравнивающим слоем -не более 10-15 мм.
     
  8. makss

    makss Підмайстер

    Повідомлення:
    57
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Хмельницкий
    Я тоже спочатку думав що буде все добре, однак штукатурка потріскала.

    Добавлено через 5 минут 35 секунд
    Я тоже до такого додумався, хоча вже трохи пізно. Штукатурка на металевій сітці тримається, тріщин поки не видно (тьху, тьху, тьху).
     
  9. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Якщо штукатурили без сітки, можливе відшарування штукатурки від стіни з наступним розтріскуванням.
    Трішини можуть виникати внаслідок осідання стіни або ж неправильного приготування шукатурного розчину чи виконання штукатурки.

    Тріщини великі і дрібні при штукатурних роботах

    Тріщини великі і дрібні з'являються на поверхнях штукатурки від того, що застосовують або жирні (з великим змістом в'язких речовин), або погано перемішані розчини, у яких накопичується місцями багато в'язких матеріалів або заповнювачів. Тріщини можуть з'являтися й у результаті швидкого висихання нанесеної штукатурки під впливом сильних протягів або високої температури. Тріщини утворяться також від нанесення за один прийом товстого шару розчину, що повільно схоплюється або тому, що розчин наносять, хоча і тонким шаром, але на такий що не схопився попередній шар розчину. Щоб уникнути появи тріщин, необхідно строго дозувати в'язкі речовини і заповнювачі при готуванні розчину і ретельно його перемішувати. Нанесену штукатурку треба оберігати від надзвичайно швидкого висихання, протягів, закриваючи в оштукатурених приміщеннях вікна і двері.
    Виразно спрямовані тріщини утворяться на цегельних поверхнях по швах кладки. На цегельних стінах тріщини з'являються в результаті нанесення дуже тонких шарів штукатурного розчину без попереднього змочування поверхонь водою. Причиною утворення тріщин можуть бути і луги, що виділяються зі швів кладки.

    http://ua-dproekt.com.ua/articles/technorepair/text/153/

    Якщо штукатурка відшарувалась, треба її збити і виконати заново.
    Тріщини можна зашпаклювати, втім краще дати стіні трохи вистоятися і лише так робити ретельне шпаклювання.
     
  10. makss

    makss Підмайстер

    Повідомлення:
    57
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Хмельницкий
    Штукатурку що відшарувалась збив і виконав заново, однак думаю надійніше буде якщо я прикручу саморызами до даної стіни гіпсокартон.
     

Поділитися цією сторінкою