Заміна даху будинку в Карпатах

Тема у розділі 'Кровля, мансарда, чердак', створена користувачем Placer, 7 жов 2012.

  1. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Re: Відповідь: Заміна даху будинку в Карпатах

    Placer, а чим викликане таке настійливе бажання зменшити навантаження на будинок? Для будинку, що давно встоявся, зміна навантажень - потенційні проблеми.

    І невже з шифером все так погано? Якщо це шифер радянського виробництва, то це справді міцне і довговічне покритття (на шифер сучасного виробництва масса нарікань), що до екологічності - це дійсно це питання не до кінцевого споживача продукту, що до "кошерності" - поцікавтеся у рабина, чи що? Не подобається сірий зовнішній вигляд - є спеціалізовані фарби для шиферу, дістанете покриття не менш симпатичне ніж профнастил. Точно.
     
    1 людині також подобається це.
  2. Placer

    Placer Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.952
    Симпатії:
    31.141
    Відповідь: Заміна даху будинку в Карпатах

    Підбиваючи проміжний підсумок:
    1.Я вже майже хотів профнастил темнозеленого кольору.
    2.Мене вже майже переконали, що вже тоді металочерепиця краще.
    3.А тут виявилося, що все може обійтися мінімальними коштами на заміну кількох листів совєцкого шиферу + якась файна фарба до того шиферу...
    Кгм.. dntknw
     
  3. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    :-D Як нема вагомої причини до реконструкції (хатка стоїть міцно, стріха в цілому здорова і капітального ремонту не потребує), то варт просто зробити поточний ремонт. Там замінити кілька листів шиферу на ідентичні (думаю, ще знайдете, я теж шукав - і знайшов), підправити де треба деревину, шифер старанно очистити і пофарбувати полімерною або кремній-органічною фарбою до шиферу.
    https://krainamaystriv.com/showthread.php?t=23&highlight=краска+шифера
    Є певний вибір фарб, хоча і не дешевих (відро найдешевшої, "Тріори", в "Новій лінії" біля 1000 грн), є кілька кольорів на вибір.
    Зауважу, що для фарбуванна потрібно погожа суха днина з невисокою температурою - більшість фарб вимагають, щоб шифер не був тепліший за 30 градусів.

    Мене теж чекає подібна робота, десь на весні наступного року.
     
  4. Placer

    Placer Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.952
    Симпатії:
    31.141
    Відповідь: Заміна даху будинку в Карпатах

    Та власне, що хата стоїть не дуже міцно і її треба "стискати". Тому і хотів зменшити вагу даху, бо ж азбестоцементний шифер доволі важкий.
     
  5. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Черепиця, наприклад, важча буде. Та й металочерепиця чи профнастил, якщо монтувати їх по правилам, тобто не просто на рейки, а з деревяною підложкою не набагато легша. І взагалі, основна вага на стрісі не сама стріха, а мокрий сніг взимку (у рази).

    Як хата не дуже міцно стоїть, то її і треба підсилювати (що саме робити залежить від конкретних проблем і їх причин).
     
  6. Placer

    Placer Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.952
    Симпатії:
    31.141
    Відповідь: Заміна даху будинку в Карпатах

    Ну "стискати" хату планую, бо ж стоїть фактично на схилі гори і є певні проблеми - хоча на разі ще не значні. Тому у моїх планах оте стискання і зменшення навантаження. Там у мене той шифер постелений по попередньому покриттю - деревяній старенькій гонті.
     
  7. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Ну. гонт не є основою для прокриття, та і взагалі, шифер кладуть прямо на рейки.
    Якщо Ваші проблеми повязані із зсувом або просіданням фундаменту (на схилі) то слід укріпляти фундамент і максимально відвести воду (дощову і від розтавання снігу) від хати. особливо від верхньої по схилу стіни.

    А може варто заново постелити гонт (із використанням сучасної хімії)?
     
  8. Placer

    Placer Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.952
    Симпатії:
    31.141
    Відповідь: Заміна даху будинку в Карпатах

    Я кілька років там був свідком як від сильного дощу зібралася справжня річка з гори і прошубовсяла прямо під хату... А додатково на тому даху нема жодних ринв...
     
  9. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Отож бо ... Напевно Вам слід укріпити фундамент і придумати щось, щоби потік води, що йде по схилу, оминав фундамент, та й вода із стріхи теж щоби втікала в долину, а не під фундамент.
     
  10. Placer

    Placer Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.952
    Симпатії:
    31.141
    Відповідь: Заміна даху будинку в Карпатах

    Точно - треба зосередитися на ринвах та відмостці. Ну а рівчак запобіжний від можливого потоку при зливі там вже є.
     

Поділитися цією сторінкою