Монтаж камінної вставки

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем yman07, 30 вер 2012.

  1. yman07

    yman07 Новачок

    Повідомлення:
    2
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Украина
    Планую поставити в сільському будиночку (дерев'яному), камін для опалення. Однозначно буду купувати камінну вставку.

    Мене турбує те що, камін грітиме тільки коли в ньому горітимуть дрова. Була ідея обкласти камінну вставку шамоткою (хоча б частково) і заповнити канали між ребрами радіатора піском.

    Почитавши трохи про встановлення камінних вставок починаю сумніватися в доцільності, а головне правильності такого рішення.

    Що про це думають спеціалісти?
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Монтаж камінної вставки

    Тобто ви хочете накопичити тепло, не використовуючи воду?
     
  3. yman07

    yman07 Новачок

    Повідомлення:
    2
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Украина
    Відповідь: Монтаж камінної вставки

    Вставка без водяного рукава.
     
  4. Vladlen

    Vladlen Шабашник

    Повідомлення:
    3.613
    Симпатії:
    695
    Адреса:
    Сумы
    НЕ спеціаліст. Вважаю, що краще не засипати піском. Краще вентилятора якогось.
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Монтаж камінної вставки

    Так не обовязково вставку з водяною сорочкою мати. Можна відбирати тепло від вставки і передавати його воді. Звичайно, це не буде так ефективно, як у ТП-котлі, але все ж краще, як у варіанті з масивом цегли (до речі, рекомендую важкий камінь для акумулювання тепла, граніт чи щось подібне).

    Добавлено через 1 минуту 25 секунд
    ПС: пляшкове скло має добру теплоємність.
     
  6. Vladlen

    Vladlen Шабашник

    Повідомлення:
    3.613
    Симпатії:
    695
    Адреса:
    Сумы
    Re: Відповідь: Монтаж камінної вставки

    Більш ніж пісок?
     
  7. Nutrija

    Nutrija Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    61
    Адреса:
    Львов
    Робив собі камін сам.

    Не ставив каміної вставки, а просто дверцята.
    Подумав що краще нагрівати цеглу, ніж метал, вона буде довше тепло віддавати, фігня це все! Або ж можливо не правильно зробив.

    Але у трьох моїх сусідів каміни з камінною вставкою. Теж фігня! Що би там камінозахисники не кричали!

    А от у тестя в селі п"єц з кафелю. О то бомба!! Три години попалив і два дні біля п"єца грітися можна, не вистигає. Кімнату нагріває, що в лютий мороз діти в трусах бігають. При тому що сусідні кімнати не опалюються. Хата правда деревяна, глиною з середини штукатурена. Я тепер думаю і собі переробляти це все, що набудував.

    Знайду майстра з села нехай мені змурує звичайнісінький п"єц:) Краса красою, а функціональність повинна бути на першому місці! До того ж зараз дверки гарні продають, великі зі шклом. Це моя порада, панти пантами, а головне тепло! До того ж дешевше напевно в два рази!
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Монтаж камінної вставки

    більшу. Сам колись цікавився, говорили (чи не Ви? :)), що под у старих печах був засипаний піском вперемішку з битим склом. Проштудіював питання - теплоємність скла більша від теплоємності піску.

    Добавлено через 8 минут 22 секунды
    Я був колись підручним у двох майстрів, які клали пічки з кафелю. Спільне в їх роботі було заповнення пустот кафелю річковим плиткоподібним камінням. Пічки добре тримають тепло, особливо остання, яку майстер клав по своєму проекту. Піч має п'ять ходів. Тепло відбирає дуже добре, можна палити дровами, вугіллям і газом. Після трьох годин горіння на комині спокійно можна тримати руку. Тепло віддає протягом 12 годин і розміри пічки невеликі. При нагоді зроблю фото.
     
    2 користувачам це сподобалось.
  9. Vladlen

    Vladlen Шабашник

    Повідомлення:
    3.613
    Симпатії:
    695
    Адреса:
    Сумы
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Монтаж камінної вставки

    Можливо.Так десь і є бо при міркуванні виявилося що для випікання хліба пічах потрібен акумулятор меншої фракції(пісок), для опалення кімнати з більшою(скло,гран-відсів)

    Добавлено через 1 минуту 33 секунды
    Камінці вкладав без піску?
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Монтаж камінної вставки

    пісок додавав до глини, на якій ліпив пічку. Піску у чистому виді не застосовував, тільки у глині.
     

Поділитися цією сторінкою