Станочок УБДН-6 (220v\900w\3000r/min)

Тема у розділі 'Инструмент и оборудование для деревообработки', створена користувачем orex_, 6 лип 2012.

  1. Аnatoliy

    Аnatoliy Бригадир

    Повідомлення:
    182
    Симпатії:
    161
    Адреса:
    Волинь
    Re: Склеивание древесины

    головне розмір,а про якість ціна скаже,хоч для експерементів можна поки взяти і дешевий(звісно,якщо заміна не складна,в мене потрібно знімати один корпус).Якщо в двигуні нічого при прокручуванні не чути зайвого-не розбирай(хіба що маєш зайвий час).Перед установкою шпильки ,глянь,чи немає потреби усилити площину кріплення(вібрації можуть спровокувати тріщини).
    Надіюсь, двигун не стоїть спереді? Яка система підйому передньої плити(в оригіналі вона називається задньою),тої що перед валом.Яка товщина металу плит,чи є знизу армування,а якщо немає- місце для нього.
    І ще раз -не роби зайвого,окрім того,що тут.Лише у випадку ефективнішої поради,ніж та яку даю я!Я навмисне не гружу тебе порадами,типу: піди виточи у токара,купи новий,і ін.Намагаюсь вести по-мінімуму,скільки мені дозволяє досвід.
     
  2. orex_

    orex_ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.987
    Симпатії:
    725
    Адреса:
    Рахів
    Re: Склеивание древесины

    я ще не знімав , але думаю так само;

    -= сам вал не крутив (без ремнів), але за той період, треба провірити по любе, ... а зайвий час..., потом може бути проблемніше як вилізе розбитий підпипник, або мотор за димит .
    - мотор установлено перед валом (по ходу подачі заготовки), під підйомною плитою.

    - в мене тільки одну плиту мона піднімати , система на кулачках, фото в повідомленні више , там планочки в яких є отвір , а на валах кулачки, при обертанні кулачки підмімают\ опускают плиту. "Плита" ... точноне пригадую, від 3- до 3.5мм . Давайте раз розберемося з приводом\валом\ремінь\центровка наборів . Так як інф.буде багато я щось упущу, потом перепитаю, а окажеться шо то було ... пару повідомлень тому. На сьогодні план роботи є ,якщо плани не змінятся буду розбирати.
    - :vo: , зрозуміло .
     
  3. orex_

    orex_ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.987
    Симпатії:
    725
    Адреса:
    Рахів
    Re: Склеивание древесины

    Аnatoliy, ... розібрав я станочок :-[:( , аби тепер зібрати SOS.
    Перше шо закинулося в альбом , це система підйому плити :
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/LixwiLpUyP2E2RTjsHo-8NMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink
    (не получається вставити відео-ролік, гляньте в альбомі потом )
    - далі , знята плита (по ходу фугування після вала), під нею пустота яка стабільно набивається стружками опилками :
    [​IMG]
    я хотів хх трошки підрізати але не ризикнув, думаю вона трохи дає жосткості конструкції.
    [​IMG]
    З ліва мотор, кружинка від мотора кріпиться до дна станка :
    [​IMG]
    [​IMG]
    .. пішли далі, задача зняти один ремінь (при огляді ремені добрі)... це ЩЕСТЬ, шоб ремінь зняти треба станок розібрати :-\, практично весь...
    Дуже довго не получалося випресовувати з підшипника вал :
    [​IMG]
    [​IMG]
    ... з горем по палам получилося , при огдуду, підшипник з сторони циркулі має трошки люфт (завтра заміна)
    Поки з цим "грався" прийшла радуга з дощиком :
    [​IMG]
    .. подивилися ужаснулися , тай пішли далі...
    А у нас , кріплення мотора :
    [​IMG]
    Знята пружинка :
    [​IMG]
    Далі .. робота з вагою, і я очередний раз дістаю шок.. по ножам, один відрізняється суттєво , у двої товщина 3.3мм, один має 3.5.., відповідно і вага друга. Остальне можна поправити :
    [​IMG]
    нижній товстіше, вроді і по фото видно :
    [​IMG]
    На скіль я "прикинув" Crazy, кріплення \ натяжка може бути зроблена такого типу :
    [​IMG].
    На завтра зробити систему натяжки ремня\установка підщипника\тести \ та коректіровка по вазі узлів які притискають ножі на фуганку.
    Що скажите ?
     
  4. Аnatoliy

    Аnatoliy Бригадир

    Повідомлення:
    182
    Симпатії:
    161
    Адреса:
    Волинь
    Re: Склеивание древесины

    Вітаю.
    десь всі фото твої щезли,а зранку ще були...

    підсильзверху пластиною або кутником,а знизу проріж щілину для очистки.
    а для чого?Тільки головне!
    так на всіх станках з циркуляркою.
    нагадую порядок балансовки:
    1.Клини без болтів(сточуєм клини),так робив 8 років назад я:
    [​IMG]Робиться раз в кілька років.
    2.Клини + болти(сточуєм болти,стараючись не вкорочувати різьбу;можна додавати баласт у вигляді шайб,або намотаного дроту,але добре зафіксованого).Цю роботу повторюй при кожній заміні вибракованого болта.
    3.Ножі.Тобі повезло- у тебе вал на 3 ножі,що компенсує низькі оберти,але з настройкою доведеться возитись більше(в мене 2,але оберти високі).Ось один з старих моїх комплектів після балансовки:
    [​IMG]
    Але склади спочатку станка ,запусти,виправ недоліки,якщо будуть такі,а тоді балансуй.І ще бажано станка закріпити на важкій станині через резинові подушки(товстий шар резини).
    Натяжне ременя можна зробити і так ,але стяжку додатково законтрагай,і на шарнірах постав болти,щоб після натяжки все мертво зажати(краще за потреби дотягнути,ніж розібє вісь та гнізда)
    Абзац з мотором,видно ,що станка проектувала людина,що зеленого поняття не має в практичній деревообробці.Він буде завжди забитий стружкою(а двигун то відкритого типу),отож захисні декоративні панелі бажано не ставити,щоб стружку виколупувати.До ексцентриків пізніше звернемось,але поакуратніше з ними,це дуже важливий вузол.
     
  5. orex_

    orex_ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.987
    Симпатії:
    725
    Адреса:
    Рахів
    Re: Склеивание древесины

    Доброго дня :Hi:
    - шків зняти.
    - ок, сьогодні буду пробувати , докладати не буду ,тільки знімати насічками по трошку. Болти ще не міняв, рідко до них іде справа.
    - по ножам зрозуміло;
    - це немає змоги, в нього ножки з резинками є, тримається на столику. Я його для роботи виношу з сарайчика , потом обратно.

    - ок;
    - не можу знайти креслення але думаю шо знайду (товариш рекомендував другий тип підйому плити ) .
    -чомусь з альбома не получається сюда вставити ролик , зайдіть в альбом :
    https://picasaweb.google.com/115914649521907469565/JPUKFI?authuser=0&feat=directlink , далі після фото :
    [​IMG]
    - ролік є, потом ще один чи два про точку кріплення морора , там єтрошки люфт але не багато, то переробляти це місце чи ні: ?
    мова єде про :
    [​IMG]
     
  6. Аnatoliy

    Аnatoliy Бригадир

    Повідомлення:
    182
    Симпатії:
    161
    Адреса:
    Волинь
    Re: Склеивание древесины

    Розумію,але трохи погано,вкрайнім випадку прикрути його дочогось важкого і нехиткого(рамка з швелера чи рельс,дубовий брус чи шпали,але не трать гроші а знайди щось підходяще).
    трохи гіркої,але правди.Буду відвертим- станок,мяко кажучи не дуже і напевне,судячи з того,що ніхто більш нічого нерадить,всі дивляться що з того вийде.Але ,якщо б ситуація була зовсім безнадійна ,я б мовчав.Ото ж спочатку доводим те що є,а тоді вже будеш дивитись що переробляти.Хіба що є лишні гроші в господарстві.Звісно,до профі стану його довести можна,але стоїтиме це як непоганий кустарний верстат з пристойним розширенням.В столярній роботі струг. станок-центр,навколо якого все обертається.Тож буде цей,буде фасад кухні і до кухні.

    Успіхів!

    P.S.На вулиці столярку робити не иожна-деревина відсиріє,я на початку мав погані умови,але повністю закрите приміщення.І якщо плануєш щось робити-висуши деревину(наприклад на горищі).Поки налаштуєш інструмент-буде готова сировина.Хіба що є сушка.
     
  7. orex_

    orex_ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.987
    Симпатії:
    725
    Адреса:
    Рахів
    Re: Склеивание древесины

    Я знаю, але шо є то є.

    -- 1) у вас грамотні рекомендації
    -- 2) не рекомендують \ не коментую по причині : не заходить спец. або якшо заходить то не хоче \нема часу втягуватися в дискусію .
    -так роблят дуже багато , але то особисто справа кожного.
    - були-б лишні гроші то ... дуже філософке питання .

    пока-шо без варіантів, і не скоро зміниться ситуація. Роблю для себе, вироби є , і служать, перша робота "мисник" (із -за нього і присів на столярку) має 12 років , пока все гуд, нічого йому не хибить, для чужих... . страшновато однако, дуже давит велика відповідальність, + розрахунок за роботу :K.., в мене получається завжди собі в убиток , тому не беруся (таке по мелочам кумі поличку , то-що...).
    І так , з 20 чи 30 підшипників 204 , ледве рдин вибрав шо має люфт чуть-чуть ледь відчутно пальцями, деякі були такі шо тільший люфт чим в мене в б\у підшипнику.
    купив натяжник , болтики М5 добре буде чи з товстішими винтами купляти ? :
    [​IMG]
     
  8. Аnatoliy

    Аnatoliy Бригадир

    Повідомлення:
    182
    Симпатії:
    161
    Адреса:
    Волинь
    Re: Склеивание древесины

    Отож-то...
    це не грамотність,а гіркий досвід,та щирі поради не жлобних майстрів.
    почни з родичів,по писку не дадуть,погвандять та перестануть.А досвід залишиться!Сам так починав...
    та якщо взяти вартість обладнання- то так майже у всіх.Заробляють корпорації,та ті хто краде або накрав(а деревообробка для відмивання бабла) і мав добрий старт.
    можливо иожна знайти ,,плаваючий,, такого розміру?
    яке М5?!Мінімум М8,а краще М10(бери на запас міцності).
     
  9. orex_

    orex_ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.987
    Симпатії:
    725
    Адреса:
    Рахів
    Re: Склеивание древесины

    - о... ні... з родичами мати справу то посліднє, ждвиндіти не перестанут, краще раз по писку ухопити , і тема закрита.

    - зара попробую (за одно і цю стяжку поміняю), один є на ринку дідок, як в нього нема то тітьки через інет, один купувати не вигідно.
    - ок.
     
  10. Аnatoliy

    Аnatoliy Бригадир

    Повідомлення:
    182
    Симпатії:
    161
    Адреса:
    Волинь
    Re: Склеивание древесины

    бери що є та став.Інше роби так само ,в найшвидшому та простішому доступному варіанті.Будеш ремонтувати-не будеш стругати...А потрібно навпаки.Цю доводку вважай тестовою,потім,через рік чи два,доробиш як тобі зручніше.Та варто було тему не штопорити на одній моделі станка,тут поради універсальні.Може б хто ще щось порадив.
     

Поділитися цією сторінкою