Коптильня своїми руками

Тема у розділі 'Своими руками - отчеты', створена користувачем ЮРЕЦ К, 28 бер 2012.

  1. ЮРЕЦ К

    ЮРЕЦ К Бригадир

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    147
    Адреса:
    Черкаська обл.
    Далі як і обіцяв виставляю фото коптильні своїми руками. І ще раз прошу вибачення за безлад - це в мене гоп. двір.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ось така у мене коптильня своїми руками.
     
  2. ЮРЕЦ К

    ЮРЕЦ К Бригадир

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    147
    Адреса:
    Черкаська обл.
    Re: КІОТ ДЛЯ ІКОН

    З правої сторони видно трубу і окрему топку коптильні своїми руками. Ними не користуюсь - дуже низька температура диму. На рибу сідає конденсат і тече. Утворюються потьоки негарного кольору. І взагалі риба не підсихає. Температура в камері повинна бути така, щоб риба не спарювалась і не мокріла, а підсихала. Температура повинна бути не більше 30 градусів, але все ще залежить від величини риби, і чи починена вона, чи ні. Температура і протяжність копчення регулюється вологістю опилок. Тобто досвід набувається методом научного втика. На верхньому фото видно цеглу, яка виступає всередину. На цю цеглу влітку, коли жарко кладу металеві прути, а на прути каміння. Це каміння зменшує вплив жару на рибу. Тоді загрузку опилок проводжу через віконце внизу.

    [​IMG]
     
  3. ЮРЕЦ К

    ЮРЕЦ К Бригадир

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    147
    Адреса:
    Черкаська обл.
    Re: КІОТ ДЛЯ ІКОН

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ось такий дрібний опил (дубовий) я використовую для коптіння. Такі опилки добре тліють і не загораються. Такі опилки є на стрічкових (ленточних) пилорамах.

    [​IMG]

    Найпростіша коптильня своїми руками - це викопана в землі яма, на дно якої насипаються опилки і підпалюються. Зверху розвішується риба і накриваеться мішковиною. Влітку в ямі риба виходить навіть краща. :vo:
     
    lk2lk, Saisan, Andrii_M та ще 1-му подобається це.
  4. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Відповідь: Re: КІОТ ДЛЯ ІКОН

    ЮРЕЦ К, чудова у вас коптильня своїми руками вийшла! bravo

    ПС: тему виніс з теми "Кіот для ікон" :)
     

Поділитися цією сторінкою