Шахтний котел

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Степанович1, 1 тра 2012.

  1. Степанович1

    Степанович1 Бригадир

    Повідомлення:
    357
    Симпатії:
    179
    Адреса:
    Тернополь
    На одному з відомих форумів, відбувається активне обговорення котла шахтного типу. Порившись у пошуку "Країни майстрів" нічого подібного не знайшов, ось і вирішив виправити цю ситуацію.
    Перш за все хотів би викласти своє бачення.
    На мою думку, шахтні котли, є бюджетною альтернативою газогенераторним котлам. Наші люди звикли, що в котлі має горіти все що туди закидається, надійний, ремонтопридатний, довготривале горіння при відповідній камері завантаження.
    Є і недоліки (у порівнянні з ггк).
    Основна відмінність, як на мене, це те, що в шахтних котлах, первинне повітря подається з надлишком, а вторинне для догорання речовин які не окислились в слої. В газогенераторах, навпаки, основне виділення тепла відбувається за межами бункера завантаження.
    До обговорення запрошуються всі хто стикався з шахтними котлами, власники, майбутні власники, а також умільці, які планують виготовити щось подібне, особливо цікава думка практиків, Юрія і Ворфоломея.
    1. Бункер завантаження
    2. Дверка завантаження палива
    3. Колосник
    4. Дверка зольника
    5. Зольник
    6. Подача вторинного повітря
    7. Газове вікно
    8. Вогнетривка цегла
    9. Камера догорання
    10. Теплообмінник
    11. Димохід
    12. Люк для чистки Для мене залишаються відкритими питання з площею прозорів колосника, площею і висотою газового вікна, площею подачі вторинного повітря.
     

    Вкладення:

    • Фото0132.jpg
      Фото0132.jpg
      Розмір файлу:
      101,2 КБ
      Переглядів:
      2.058
    Алекс Иваныч, Роиан, bogdansv та ще 1-му подобається це.
  2. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Відповідь: Шахтний котел

    Ніколи нічого не чув про шахтні котли...
     
  3. Степанович1

    Степанович1 Бригадир

    Повідомлення:
    357
    Симпатії:
    179
    Адреса:
    Тернополь
    Відповідь: Шахтний котел

    Котли шахтного типу, або котли з нижнім горінням, яскравим представником цього класу котлів є Калвіс.
    На малюнку котелок близько 15 квт.
    Камера завантаження 180 л.
    Планується енергонезалежним, з терморегулятором тяги.
    Товариші форумчани, критикуйте, давайте поради, висловлюйте свої думки!
     
    bogdansv, Mihalych та Andrii_M подобається це.
  4. Дед Хоттабыч

    Дед Хоттабыч Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.445
    Симпатії:
    4.857
    У Вас хорошие вопросы по котлу. С ними я сталкивался на многих форумах. И везде одно и тоже. Кто не знает, тот спрашивает. А кто знает, тот молчит. В крайнем случае - помощь за деньги. У нас по этой теме много говорили и Вы можете найти ответ. Я видел сам и остался доволен. Только не помню где. Поищите. Жаль, что у Вас схема не совсем мне понятна. Ага! Положил ком набок и все хорошо! Судя по схеме это ТТ котел, с вертикальной щелью. И соответственно Вы найдете ответ у нас на форуме. Почитайте!
    С уважением Дед Хоттабыч.
     
    Алекс Иваныч, Andrii_M та Степанович1 подобається це.
  5. Степанович1

    Степанович1 Бригадир

    Повідомлення:
    357
    Симпатії:
    179
    Адреса:
    Тернополь
    Відповідь: Re: Шахтний котел

    Сам не мало форумів проштудіював. Зустрічав співвідношення для класичних газогенераторниx котлів. Але тут ситуація трішки інша. Поправте мене, якщо помиляюся.
     
  6. Дед Хоттабыч

    Дед Хоттабыч Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.445
    Симпатії:
    4.857
    Наверное Вы и правы. Начнем разговор!А там надеюсь и тяжелая артиллерия подойдет.По размерам колосника-неважно.Тут колосник выполняет функцию удержать топливо и пропустить через себя кислород в зону горения.А вот щель ,это уже интересно.Как в ТТ так и здесь-это мощность котла! Да,я незаметил в Вашем чертеже-есть ли футировка на выходе из горелки? Нужна и обязательно.Это Ваше КПД! Как с щелью так и с подечей первички-вторички можно и нужно поиграть именно под Ваш котел.
     
    Алекс Иваныч подобається це.
  7. Степанович1

    Степанович1 Бригадир

    Повідомлення:
    357
    Симпатії:
    179
    Адреса:
    Тернополь
    Відповідь: Re: Шахтний котел

    Дякую. На рахунок колосника, повністю з Вами погоджуюся. В літературі зустрічав, для малозольного палива, відношення площі прозорів до загальної площі колосника 1/3. Думаю зробити 1/4.
    В газогенераторних котлах площу пальника, по різним рекомендаціям, 250-350 мм2 на 1 квт. Інтуїтивно взяв 320*50 мм, і того 1000 мм2 на 1 квт.
    Але прошу врахувати , що це не газогенераторний котел.
    Футирування по бокам і на дні камери догорання, на задній стінці шамот відсутній.
    Співвідношення первинного і вторинного повітря буде відбуватися на практиці (ибо по другому нельзя).
     
    Лютий_Бандерівець подобається це.
  8. юриййй

    юриййй Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.018
    Симпатії:
    1.288
    Re: Відповідь: Re: Шахтний котел

    Я не зрозумів призначення боковых кирпичів. Викиньте з голови топку Кірша.
     
  9. Степанович1

    Степанович1 Бригадир

    Повідомлення:
    357
    Симпатії:
    179
    Адреса:
    Тернополь
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Шахтний котел

    Викинув, точніше про неї навіть думав. Шамот по бокам, для зменшення ширини газового вікна (чисто інтуїтивно). Ширина камери завантаження 450 мм і того вікно 450*50 мм, а з шамотом 320*50 мм. Поріг, на колоснику, для збільшення товщини активного слою палива, не збільшуючи розмір газового вікна.
     
    Лютий_Бандерівець подобається це.
  10. Vladimir1964

    Vladimir1964 Бригадир

    Повідомлення:
    150
    Симпатії:
    115
    Адреса:
    г.Львов
    Степанович1,
    У вас вже достатньо інф. по шахтнику , починайте виготовляти.
     

Поділитися цією сторінкою