Міняти чавунні радіатори отоплення чи не міняти?

Тема у розділі 'Радиаторы', створена користувачем starush, 28 кві 2012.

  1. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Re: Міняти чавунні радіатори отоплення чи не міняти?

    Я вважаю непоганим варіантом на опалення і ГВП ванни двоконтурний котел, а на умивальники і посудомийку електроболер.Бо якщо сімя чимало, то котел чи газ. колонка будуть вкл/викл. дуже часто.
     
  2. starush

    starush Новачок

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Ровно
    Відповідь: Міняти чавунні радіатори отоплення чи не міняти?

    Дякую всім, хто не залишився байдужим до мого питання. Читаю, аналізую, приймаю рішення. Як тільки все зробиться відпишуся. Але ви всі говорите про такі обсяги! В мене невеличка квартира(50 м) в польському цегляному будинку з товстелезними стінами, та стеля 3,5 м.
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Міняти чавунні радіатори отоплення чи не міняти?

    вода найекономніше буде використовуватися при користуванні бойлером, найшвидше нагріватиметься від колонки. Найменше місця займатиме двоконтурний котел. Вибирайте пріоритет для себе.
     
  4. Дед Хоттабыч

    Дед Хоттабыч Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.445
    Симпатії:
    4.857
    однозначно-неменять, а ...
     

    Вкладення:

    • нк8.jpeg
      нк8.jpeg
      Розмір файлу:
      63 КБ
      Переглядів:
      171
    meroro, Andrii_M, Rurik та ще 1-му подобається це.
  5. Rurik

    Rurik Інженер

    Повідомлення:
    769
    Симпатії:
    631
    Адреса:
    Новая Каховка
    штірліц, Если так думать то лучше вообще ничего не делать,а то вдруг скоропостижно отправимся в мир иной, 100% никто ж не знает сколько ему отмерено.
     
  6. Rurik

    Rurik Інженер

    Повідомлення:
    769
    Симпатії:
    631
    Адреса:
    Новая Каховка
    А может правильно вентиляцию в доме сделать?
     
    Энки подобається це.
  7. Rurik

    Rurik Інженер

    Повідомлення:
    769
    Симпатії:
    631
    Адреса:
    Новая Каховка
    Даже и не знаю что и сказать...

    Ничто не вечно в этом мире.

    А если дымарь забьется?Все задохнуться?
     
  8. Vasdey

    Vasdey Стажер

    Повідомлення:
    22
    Симпатії:
    19
    Адреса:
    Vol
    я писав на форумі https://krainamaystriv.com/threads/16768/page-4#post-658120 і ще раз повторюсь
    Фізика, перший закон термодинаміки: енергія сама по собі нізвідки не береться і ні куди не дівається а тільки може змінювати свій вид.
    Тобто якщо котел виробив 200 кВт теплової енергії і віддав воді то вода також свою температуру віддасть через радіатори на 200 кВт і не важливо чи в системі 50 літрів води чи 500, чи радіатор алюмінієвий чи чавунний єдина різниця 50 літрів швидше віддасть своє тепло і швидше охолоне, а 500 літрів буде довго нагріватись і довго охолоджуватись. Суттєва економія газу чи дров буде якщо будинок грітиметься погодинно, тобто в 17 годин всі прийшли з роботи і котел увімкнувся і нагрів дім до температури 20 градусів, в 7 годин всі пішли з дому і котел вимкнувся із 7 до 17 годин температура в будинку 10 градусів тепла, в 17 годин на кухні опалення увімкнулось, в 22 вимкнулось, в 6 увімкнулось в 7 вимкнулось то в цьому випадку система з 50 літрами буде в рази економніша, а в іншому випадку якщо будинок рівномірно гріється 24 години на добу різниці між об'ємом 50 і 500 жодної.
    Що стосується об'єму води https://krainamaystriv.com/attachments/52502/ що пишеться в характеристиках котла - це мінімальна кількість води яка потрібна для нормальної роботи. Тобто якщо котел потужній, а води мало то він буде миттєво її розігрівати і вимикатись, а вода в свою чергу також швидко буде охолоджуватись і котел знову мусить вмикатись. тобто буде постійно "Щолкати" що призведе до зниження ККД самого котла а також можливі поломки, більше води для котла - краще
     
    Papp Janos, Bygorok, tairov77 та 3 іншим подобається це.
  9. pic16f887

    pic16f887 Прораб

    Повідомлення:
    345
    Симпатії:
    313
    Адреса:
    Київська обл
    Для ТПК чавунні радіатори це своєрідний ТА . Якщо в СО з великим обємом води ще можна обійтись без ТА то з малим аж ніяк. Це моя власна думка і з@Vasdey, згоден на 100%.
     
    Papp Janos подобається це.

Поділитися цією сторінкою