Міняти чавунні радіатори отоплення чи не міняти?

Тема у розділі 'Радиаторы', створена користувачем starush, 28 кві 2012.

  1. starush

    starush Новачок

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Ровно
    Допоможіть порадою. Хочу поміняти котел на навісний двухконтурний(з маркою ще не визначився, був би вдячний за пораду і тут). Система опалення давня, радіатори чавунні. Чи потрібно їх міняти на сучасні (алюміній, біметал,сталь)? Допоможіть порадою.
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Міняти чавунні радіатори отоплення чи не міняти?

    starush, не обовязково. Дивіться по дизайну. Я свої залишив.
     
  3. starush

    starush Новачок

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Ровно
    Відповідь: Міняти чавунні радіатори отоплення чи не міняти?

    Voyutichi, А чи не виведе це з ладу котел? Я маю на увазі осад чи щось подібне.Мене запевняють, що радіатори потрібно міняти обов язково, а мені б цього не дуже хотілось.
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Міняти чавунні радіатори отоплення чи не міняти?

    радіатори промити додатково мийкою, якщо це старі радіатори, то вони вже очистились в середині від бруду.
    На зворотці системи поставити фільтр.
     
    wanopresn та starush подобається це.
  5. starush

    starush Новачок

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Ровно
    Відповідь: Міняти чавунні радіатори отоплення чи не міняти?

    Ще одне запитання. Зараз в мене газова колонка + котел, хочу міняти на двухконтурний, чи все таки ставити одноконтурний + колонка, як краще?
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Міняти чавунні радіатори отоплення чи не міняти?

    так краще.
     
  7. worl_d

    worl_d Підмайстер

    Повідомлення:
    97
    Симпатії:
    18
    Адреса:
    Дрогобич
    Відповідь: Міняти чавунні радіатори отоплення чи не міняти?

    Доброго дня.
    Чавунні радіатори мають великутеплову інерційність, тобто в наслідок значної металоємності і низького коефіцієнту теплопровідності чавуну і значного об’єму води в системі повільно реагують на зміну температурного режиму приміщення, що не дуже добре для економії газу. Наприклад ви зменшили температуру на котлі, а температура в системі та приміщенні зменшиться тільки через певний час, тому що чавунні батареї будуть довго остивати. А коли хочете збільшити температуру, то також потрібен довгий час на нагрів системи. Це добре тільки в тому випадку коли не має електрики чи газу і система опалення ще тривалий час буде віддавати тепло,
    тому на чавунні батареї нема змісту ставити терморегулятори, так як вони будуть реагувати з великим запізненням. Якщо немає достатньо коштів то на перших порах можна залишити і їх, але потрібно розрахувати який об'єм системи і чи достатньо розширювального бачка котла щоб компенсувати температурне розширення води.
    Бо якщо це будинок, боюсь може не хватити, і потрібно ставити додатковий бак.
    Якщо треба порахувати, звертайтесь. Я займаюсь цим професійно.
     
  8. Дед Хоттабыч

    Дед Хоттабыч Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.445
    Симпатії:
    4.857
    Тепловая энерция это хорошо,идет плавный перепад температуры в помещении и нетак заметно как при современных батареях. Насчет большего расхода газа-миф.Я понимаю,что под словом професионально-Вы получаете с работы девиденды.Поэтому любое движение заказчика-зароботок! Другое дело,когда заказчик хочет. Ну а здесь конкретный вопрос и на него нужно конкретно ответить. На аналогичный вопрос я уже давал ответ.Повторюсь.За последние 7 лет у меня записи по расходу газа и что было сделано.Стоял чугун потом алюминий-расход один и тоже. Сечас перехожу постепенно на ТП и занимаюсь утеплением строения. Большое спасибо Вьютичи за краткий и правильный ответ!
     
    1 людині також подобається це.
  9. worl_d

    worl_d Підмайстер

    Повідомлення:
    97
    Симпатії:
    18
    Адреса:
    Дрогобич
    готовий подискутувати, ви мабуть не згідні з тим що система з чавуними радіаторами має більший об"єм теплоносія і регулюється гірше в тому числі і за допомогою терморегуляторів?
    Чим більше інерційна система, тим гірше вона регулюється, і тим більше тепла використовується не ефективно, встановлення регуляторів дає до 10 % енергоносіїв
     
  10. Vovan

    Vovan Інженер

    Повідомлення:
    1.490
    Симпатії:
    506
    Адреса:
    Пригород Киева
    А що тут дискутувати?
    Так, об"єм теплоносія більше, додатковий бачок берем 7-10% від перевищення....
    Якщо кількість секцій підібрана вірно, то всі типи радіаторів працюють добре...

    to Voyutichi був одноконтурний+колонка, поміняв на двохконтурний - по гарячій воді - "небо і земля" на користь двохконтурного котла:Hi:
     

Поділитися цією сторінкою