Газовий горн

Тема у розділі 'Кузнечное дело', створена користувачем Костян77, 7 бер 2012.

  1. oxo

    oxo Новачок

    Повідомлення:
    36
    Симпатії:
    90
    Адреса:
    Украина, Умань
    На мій погляд плита ШПГТ є оптимальним варіантом. Завдяки пористо-волокнистій структурі має невелику вагу, низьку теплоємність і теплопровідність.
     
    2 користувачам це сподобалось.
  2. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    ШПГТ - річ класна, почитав, але під руками не знайдеться. Я думаю, шамот замість неї підійде (звичайно, вага, але ж завжди доступний)?

    По пальнику не все зрозуміло. Піддув - ясно, сопло - ф42Х70, форсунка - 1,0 - теж, а ось сама конструкція і розмішення в горні - не дуже hello.

    З якого матеріалу сопло?
    Як регулюється якість суміші (повітря-газ)?

    Якщо не затруднить більш детально зупинитися на цьому питанні ... beer
     
  3. oxo

    oxo Новачок

    Повідомлення:
    36
    Симпатії:
    90
    Адреса:
    Украина, Умань
    Якість суміші регулюється дросельною заслонкою. Пальник вставляється в горно через отвір і кріпиться болтами до корпусу. Конструкцію спробою виложити схематично, але не сьогодні.
    Відео роботи даного пальника (за якість вибачаюсь, знімав на телефон)
    http://www.youtube.com/watch?v=bygi5SwASQA

    Добавлено через 10 минут 53 секунды
    Шамот теж можна, але з ШПГТ, по причині низької теплоємності, менше витрачається газу.

    Добавлено через 1 минуту 51 секунду
    Сопло з нержавіючої труби, але можна і звичайну водопровідну - вигорає потрохи, але вистачить на довго
     
    3 користувачам це сподобалось.
  4. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    oxo, дякую! Виник ряд питань:

    Пальник працює зверху вниз? Це ж дає додаткове теплове навантаження на сопло пальника. А якщо знизу чи збоку розташовувати?

    Подачу газу регулюєте на балоні? Не думали над конструкцією форсунки змінного перерізу (технічно не складно, інша справа, чи варто це робити)?

    Газ Не ЗМІШУЄТЬСЯ з повітрям до форсунки, просто газоподаюча трубка пропущена через патрубок подачі повітря (тобто, чи нема ризику виникнення вибухової суміші)?

    Пальник точковий, напевно, гріє досить вузьку зону. У мене у вугільному горні при довжині топки 250 реальна зана прогріву 150-200. У Вас довжина топки 400 а скільки прогріває?

    Якщо заготовка лежить на ШПГТ, то таки плита краще - менші теплові втрати від заготовки.

    Яка теплова інерційність горна? Вугільний горн потребує певний час на прогрів

    Вибачайте за багатослівність - тема зацікавила =).
    beer
     
  5. oxo

    oxo Новачок

    Повідомлення:
    36
    Симпатії:
    90
    Адреса:
    Украина, Умань
    Так, можна збоку, а от якщо знизу - буде постійно заливати бурою і засипати окалиною.
    Так, тиск виставляю редуктором на балоні, в залежності від цілей.


    Ні не думав, як на мене - це зайве. Тоді прийдеться і отвір в горні робити за діаметром максимального перерізу сопла, а це призведе до втрачання тепла.

    Трубка в якій змішується повітря з газом в два з зайвим рази тонше сопла, вогонь туди під тиском повітря не потрапляє (Взагалі, я за освітою далеко не інженер і технічні дисципліни в університеті не вивчав:-D. Я - практик. За рік використання газового горна з таким типом пальника, неприємностей не було victory beer)

    Якщо в точці під пальником відрізок 150-200мм нагріти до 1200 градусів то далі по обидва боки температура падає десь до 1000 градусів за Цельсієм. При необхідності рівномірного прогріву довгої заготовки, приходиться совати заготовку вперед-назад. Дехто ставить два пальника підряд.

    Піч прогрівається хвилин за 2-3. З температури навколишнього середовища до температури ковки кусок заліза масою 1кг нагрівається хвилин за 5.

    beer Будь-ласка. Чим зможу допомогти - допоможу за любки.
     
    1 людині також подобається це.
  6. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Сопло не міняється. Подача газу міняється з допомогою конусної голки, що частково перекриває отвір форсунки. Регулювання різьбою. Відповідна зміна в подачі повітря реалізовується заслінкою в повітропроводі, або ж зміною обертів нагнітаючого двигуна (якщо двигун від автомобільної печки, то можна ступінчато перемикачем балласту або ж плавно потенціометром; і для любого двигуна це можна не дуже складно організувати електронним шляхом).
    Інша справа, чи варто це робити - такі зміни до конструкції слід закладувати при виготовленні пальника. Тому й цікавить Ваша думка виходячи з досвіду експлуатації.

    Добавлено через 1 час 23 минуты 19 секунд

    Форсунка.JPG

    Ось накидав варіант креслення форсунки з регулюванням перерізу вихідного отвору(схематично). Помірно складно, розбірно і т.д. Ось тільки, знову-таки, чи варто це робити? У мене свого досвіду поки що нема.
     
    1 людині також подобається це.
  7. oxo

    oxo Новачок

    Повідомлення:
    36
    Симпатії:
    90
    Адреса:
    Украина, Умань
    Це дозволить регулювати інтенсивність нагріву і витрати газу, відповідно. Але у мене в форсунці жиклер змінний, викрутив один закрутив інший з іншим отвором. За весь час користування не було потреби у цій змінні. Я газом майже не регулюю, виставив редуктором потрібний тиск і все. Основне регулювання відбувається подачею повітря.
     
  8. Dr.Тenenbaum

    Dr.Тenenbaum Майстер

    Повідомлення:
    48
    Симпатії:
    86
    Адреса:
    на земле
    [​IMG]
    Высокотемпературная теплоизоляция — ОДЕЯЛО (мат) из керамического волокна типа LYTX
    Исключительные теплотехнические характеристики в сочетании с высокой механической прочностью, гибкостью, упругостью делают одеяла незаменимым материалом в отраслях промышленности, связанных с высокими температурами, термообработкой, теплоизоляцией и т. п.
    Одеяла представляют собой готовый к применению высокотехнологичный продукт. При формировании одеяла для придания ему механической прочности, выдержки заданных толщин и плотностей, часть волокон иглопробивается в перпендикулярном направлении, сшивая его этим же волокном. Затем происходит термообработка, чтобы уменьшить усадку при рабочих температурах и исключить органические соединения.
    Температура применения до 1400 0С, линейная усадке мене 3%, коэффициент теплопроводности при 600 0С 0,152-0,2 Вт/мхК, предел прочности на разрыв более 50 КПа. Таке хочу у свій запакувати)) а в шамоті вирізати то коритце для бури щоб не розіідала волокно
     
    1 людині також подобається це.
  9. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Це не замість шамота, а поверх шамота, якщо правильно розумію?
     
  10. Dr.Тenenbaum

    Dr.Тenenbaum Майстер

    Повідомлення:
    48
    Симпатії:
    86
    Адреса:
    на земле
    [​IMG]
    ось так мае виглядати тільки в мене ше дверка на шарнірі
     
    1 людині також подобається це.

Поділитися цією сторінкою