Допоможіть розрахувати ТП

Тема у розділі 'Теплые полы', створена користувачем an_124, 22 лют 2012.

  1. an_124

    an_124 Стажер

    Повідомлення:
    14
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Березне, Рівненська обл.
    Re: Шановні майстри, допоможіть розрахувати ТП.

    Так, тільки перший поверх. На другому будуть радіатори.
     
  2. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Re: Шановні майстри, допоможіть розрахувати ТП.

    На мою думку вам слід розділити ТП на два контури,по можливості з рівною площею обігріву.Кожний контур на окрему гребінку з окремим насосом і окремим підключенням(по можливості) до ТА.А враховуючи опалення другого поверху радіаторами , можливо краще одразу встановити вузли підмісу на кожен контур ТП.На радіатори- теж насос і підключення до ТА окремо.
     
    1 людині також подобається це.
  3. an_124

    an_124 Стажер

    Повідомлення:
    14
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Березне, Рівненська обл.
    ТП в мене розділена на 5 контурів і не з рівною площею обігріву, а з приблизно рівним гідравлічним опором (старався максимально вирівняти). Я не розумію для чого ТП розбивати на два окремих контури зі своїми гребінками і насосами (це економічно не вигідно).
    Дякую за пораду на рахунок окремого підключення ТП і радіаторів до ТА. Над цим я думав із самого початку. ТА в мене буде відкритого типу напряму зєднаний з котлом КЧМ (Котел буде стояти чуть нижче ТА і циркуляція теплоносія буде здійснюватись природним шляхом). Для окремого підключення ТП знадобиться додатково 8 м труби, теплообмінник вода-вода і мембранний бак (оскільки СО буде закритого типу).
    Тому я вирішив підключити ТП в систему радіаторів. ТП буде мати свій насос і змішувач для обмеження теммператури, оскільки в СО опалення температура буде коливатись від 55 до 95 гр. в залежноста від тепер. ТА.
    На рахунок змішувача не визначився, трьох ходовий чи двоходовий.
    Радіатори будуть із термоголовками (думаю так буде ефективніше і дешевше ніж ставити термостатичний трьоходовий змішувач всієї СО для підтримки необхідної температури незалежно від температури ТА). ???
    Що порекомендуєте в якості теплообмінника в ТА? Дехто використовує чугунні батареї замість мідної труби. Я думаю використати старі рядянські пластинчаті конвектори, бо чугунні секції дуже тяжкі, але поки що вони мені не попадались (так щоб зекономити, мідний вужик обійдеться дуже дорого).
     
  4. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Re: Допоможіть розрахувати ТП

    Не вигідно коли за вікном + 25,і як знахідка коли-25.Час прогрівання ТП значно скоротиться.
    На кільки я зрозумів то: вода з КЧМ грітиме воду в ТА а та воду ТП і радіаторах.
    Та можна й так ,тільки щоб діаметр труби подачі був достатній для забезпечення теплоносієм і ТП і радіаторів.
    При такому варіанті нагріву води в ТА діаметр труб теплообмінника повинен бути не менше діаметра вихідного патрубка котла.
     
    1 людині також подобається це.
  5. an_124

    an_124 Стажер

    Повідомлення:
    14
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Березне, Рівненська обл.
    Re: Відповідь: Re: Допоможіть розрахувати ТП

    Так, але ТА буде гріти СО через теплообмінник. СО буде закритого типу, а ТА з котлом відкритого.


    Діаметр труби теплообмінника може бути значно менший від труби котла, в теплообміннику головне площа поверхні. Я думаю трубу теплообмінника взяти приблизно таку саму як і трубу СО. Діаметр труби СО може бути значно менший від труби котла. По-перше в СО буде насос, по-друге СО буде відбирати менше тепла (але довше по часі) ніж наганяє котел. Тому трубу для СО хочу брати у три рази меншу ніж для котла, її повинно вистачичи. Чи я десь помиляюсь.

    Добавлено через 16 минут 5 секунд
    Я в будинку буду постійно проживати, мені не потрібно буде швидко прогрівати ТП бо вона буде завжди тепла. Та й швидкість прогріву буде залежати скорше від товщини бетону (інерційність) ніж від окремої гребінки.
    Що скажете?
     
  6. Viknes

    Viknes Стажер

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    2
    Адреса:
    АР Крым, Симферополь
    Воистину горе от ума.
    Доверьтесь профессионалам в Вашем регионе (лучше по рекомендации знакомых) , и пусть все кушают свой хлеб.
     
  7. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Re: Допоможіть розрахувати ТП

    Не здається вам що такий спосіб нагріву не дасть необхідної температури теплоносія СО.
     
  8. an_124

    an_124 Стажер

    Повідомлення:
    14
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Березне, Рівненська обл.
    Re: Відповідь: Re: Допоможіть розрахувати ТП

    Все залежить від площі теплообмінника, якщо правильно підібрати теплообмінник то температура СО буде така ж, як і температура ТА.

    Добавлено через 5 минут 51 секунду
    Нема в нашому регіоні нормальних професіоналів. Хіба в області шукати.
     
  9. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Допоможіть розрахувати ТП

    Та я про нагрівання 2000л води шляхом гравітаційної циркуляції.
     
  10. an_124

    an_124 Стажер

    Повідомлення:
    14
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Березне, Рівненська обл.
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Допоможіть розрахувати ТП

    Тут то якраз думаю проблем не буде. Котел буде стояти біля ТА відразу за стіною. Він буде нижче ТА на 20 см. Патрубки КЧМ-ТА будуть максимум до 1,5 метри. На вході в КЧМ поставлю вентиль і думаю над тим чи ставити байпас, для того щоб температура води на вході в КЧМ була не нижче 60 гр.

    Вчора знайшов на пункті прийому металобрухту готову ємність для свого ТА. Парелелепіпед зі сторонами 1,8*1*0,9 з грубої сталі, по ходу фабричний. Якби він ще був на 30 см вищий це був би ідеальний варіант. Віддають на вагу по 5 гр. за кілограм.
     

Поділитися цією сторінкою